Тема: Повторювально-узагальнюючий урок за темою «Спілкуймося з відкритим серцем»

Опис документу:
Подорож по країнам допоможе актуалізувати, систематизувати та узагальнити знання, одержані учнями протягом вивчення даної теми. Запропонувати учням цікаві питання та завдання, що вимагають нестандартного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, спонукати учнів до висловлення власних думок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ченцова О.Ю.

вчитель історії Охрамієвицької ЗОШ І-ІІ ст.

Тема: Повторювально-узагальнюючий урок за темою «Спілкуймося з відкритим серцем»

Мета: Актуалізувати, систематизувати та узагальнити знання, одержані учнями протягом вивчення даної теми. Запропонувати учням цікаві питання та завдання, що вимагають нестандартного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, спонукати учнів до висловлення власних думок. Виховувати толерантну, духовну, милосердну високоморальну особистість, яка має власну думку та громадянську позицію.

Обладнання: план-конспект уроку, роздатковий матеріал (схеми, картки), ілюстрації, ікона, ромашка толерантності, картки для учнів.

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

ІІІ. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

Розповідь вчителя.

Сьогодні ми з вами маємо завершити вивчення розділу «Спілкуймося з відкритим серцем» і для цього ми вирушимо разом у казкову подорож на планету, яка має назву «Загальнолюдські цінності». Саме на цій планеті ми відвідаємо декілька країн, жителі яких чекають на нас з нетерпінням, познайомимося з ними ближче. Чому ж така необхідна ця подорож? Спитаєте ви. А все дуже просто!

Ми вирушаємо на цю планету не просто так, а з завданням. На землю прийшов сигнал біди від жителів цієї планети, адже останній час на планеті панує ніч, бо сонечко не сходить на її небокраї. Тому ми зі своїм багажем знань, які ми знаємо «за плечима не носити», поспішаємо на допомогу аби вирішити всі завдання та допомогти сонечку зійти над жителями планети «загальнолюдські цінності». Ну що вирушаємо? Тоді в путь!

Інструкція до роботи.

Зараз кожен з вас отримає свою картку, на якій ви побачите сонечко, але на жаль воно не має промінчиків, і тому ваше завдання старанно виконувати всі завдання, які приготували нам жителі країн, і заробляти промінчики, які потім ви зможете прикріпити до вашого сонечка і воно зможе також засіяти у всій красі. А кількість зароблених вами промінчиків і буде дорівнювати вашій оцінці за сьогоднішній урок. Чим більше промінчиків ви отримаєте, тим сильніше і яскравіше світитиме ваше сонечко і більше зігріватиме жителів планети «Загальнолюдські цінності».

  1. А щоб дізнатися, як називатиметься перша країна яку нам доведеться відвідати вам потрібно послухати бувальщину.

Бувальщина: « Один приятель відомого художника-авангардиста Пікассо, оглянувши кілька його нових полотен, щиро зізнався:

- ти мені вибач, але я не можу цього зрозуміти. Подібні речі не існують.

На це Пікассо відповів:

- А ти китайську мову знаєш?

- Ні.

- А проте ж вона існує.»

Тож, будь ласка, скажіть як називається перша країна, до якої ми потрапили?

Так, дійсно, це країна має назву «Толерантність». І ось наше перше завдання від жителів цієї країни. На дошці прикріплена ромашка толерантності, але на ній немає жодної пелюсточки, то ви зараз, будь ласка, візьміть кожен по пелюсточці і запишіть на ній, як ви розумієте, що таке толерантність.

Тепер ви всі разом біля дошки зачитаєте свої думки про толерантність і приклеїте ваші пелюстки до квіточки. За виконання цього завдання ви можете отримати 1 промінчик.

Молодці, справилися із завданням.

А ще нам надійшов лист від жителів країни «Толерантність» і ми зараз його прочитаємо, аби дізнатися чим ще ми можемо допомогти цій країні.

Вчитель зачитує листа.

Дорогі шестикласники!

Ми, жителі країни «Толерантність», зовсім заплутались, не знаємо як правильно себе поводити і тому просимо вас допомогти нам і дати відповіді на запитання, які допоможуть нам зрозуміти, що є «толерантністю», а що не є.

  1. Чи є нерозуміння чогось або когось достатньою причиною для нетерпимості?

  2. Чи можуть бути неоднакові думки, переконання, смаки причиною для конфлікту?

  3. Чи є нетерпимість виявом гідності та самоповаги?

  4. Чи є толерантність обов’язковою умовою мирного співіснування людей у сучасному світі?

  5. Чи можна за допомогою толерантності уникнути воєн та конфліктів?

Дякуємо за допомогу!

Жителі країни «Толерантність».

Вчитель по черзі зачитує запитання, а учні відповідають і заробляють промінчики для свого сонечка. За кожну правильну відповідь учень отримує 2 промінчики.

Що ж ми виконали всі завдання і маємо рушати далі, адже нас чекають ще нові і нові країни, а жителі країни «Толерантність» дуже вдячні вам за допомогу і за те що ваше сонечко зігріло їх землю.

  1. Наступна наша зупинка буде в країні про яку нам розкаже відома картина Т.Г. Шевченка. (Вчитель демонструє картину Т.Г. Шевченка «Байгуші») Ну що відгадали? То як називається ця країна?

Дійсно, ця країна називається «Милосердя». А що ж це таке милосердя?

Жителі цієї країни також чекають на нашу допомогу. Тож ми зараз маємо поділитися на дві команди, розрахувавшись на 1-2, і отримаємо наступне завдання.

Кожна з команд одночасно отримує розкидані слова, з яких вони мають скласти три моральні настанови, які і є основними законами в країні «Милосердя». Це завдання ми виконуємо на швидкість і на точність. Хто виконає завдання швидше і правильніше отримує 2 промінчики, а хто повільніше – 1.

(Напоїти спраглого, нагодувати голодного та провідати недужого)

Молодці! Справилися із завданням. А ось на нас чекає і ще одне завдання. Протягом вивчення даної теми ми з вами розкривали суть понять альтруїзм та егоїзм і тому зараз ви командами маєте знайти якомога більше слів-синонімів до цих понять: перша команда до слова егоїзм, а друга – до слова альтруїзм. Вперед! За це завдання ви можете отримати ще по 1 промінчику.

(Альтруїзм – безкорисливість, доброзичливість, доброта, милосердя, співчуття, чуйність, людяність, гуманізм, люб’язність; егоїзм – нетерплячість, нетерпимість, неуважність, жорстокість, немилосердний, самолюбивість. )

  1. Маємо рушати далі. Наступна наша зупинка – це країна, яку характеризує прислів’я «не хлібом єдиним живе людина». Що це за країна?

Так, ця країна має назву «Духовність». А зараз будь ласка, пригадайте що ж таке духовність?

Жителі цієї країни вигадали для нас лише одне завдання, виконавши яке ви можете отримати 2 промінчики. А запитання звучить так: Що потрібно робити аби розвивати і збагачувати свій духовний (внутрішній) світ? Що ви особисто робите для самовдосконалення та саморозвитку? Які ви розумні і як гарно справилися із завданням, жителі країни «Духовність» пишаються вами і дякують за допомогу.

  1. Ми вже знаходимося в четвертій країні, жителі якої також з нетерпінням чекали нас і про її назву нам може розказати ось ця річ ( вчитель показує ікону). Тож як називається наша країна? Дійсно, це країна «Релігійність». А чим ми тут зможемо допомогти? (Вчитель відкриває листа) А ось і лист до нас ! Тут жителі країни адресували вам запитання, за відповіді на які ви можете отримати 2 промінчики.

Дорогі шестикласники!

Ми, жителі країни «Релігійність», просимо вас допомогти нам відновити ті знання, які ми розгубили тоді, як сонце сховалося і настала темрява. Будь ласка, дайте відповіді на наші запитання.

  1. Що таке віра?

  2. Хто такі язичники?

  3. Які світові релігії ви знаєте?

  4. Наведіть приклади національних релігій?

  5. Що таке конфесії?

Дякуємо за допомогу!

Жителі країни «Релігійність».

Молодці і тут справилися із запитаннями! Але ще не все, аби дізнатися чи справді ми вивчаємо етику як правила поведінки, жителі цієї країни хочуть дізнатися, а чи вмієте ви поводитися в храмі. Тож по-черзі, сформулюйте правила поведінки в храмі. За кожне чітко сформоване і правильне правило ви також можете отримати 1 промінчик.

Ось ми і закінчили нашу подорож. Кожен із вас подарував своєму сонечку промінчики і аж 5 веселих яскравих сонечок засяяли над планетою «Загальнолюдські цінності», жителі якої вам неймовірно вдячні за допомогу, адже завдяки вашим знанням вони тепер можуть знову милуватися сонячним теплом. Вам сподобалася наша подорож? Але чому планета називалася «Загальнолюдські цінності», що це за цінності такі?

Дійсно, не даремно так назвали цю планету, бо подорожуючи ними ми ще раз пригадали основні моральні цінності, які допомагають всім людям жити в мирі та злагоді. Ви молодці, гарно справилися із завданням і маю надію що всі ці загальнолюдські цінності ви будете розвивати в собі, щоб бути толерантними, милосердними, доброзичливими альтруїстами і гарними громадянами нашої держави.

IV. Підведення підсумків уроку. Оцінювання.

V. Повідомлення домашнього завдання

Підготуватися до тематичного оцінювання, повт. ст. 96-133.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
7
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!