• Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Інформатика
 • Тема: Підсумковий урок з інформатики «Google-сервіси: електронні карти, віртуальні подорожі сузір’ями та планетами; робота в середовищі графічного редактора».

Тема: Підсумковий урок з інформатики «Google-сервіси: електронні карти, віртуальні подорожі сузір’ями та планетами; робота в середовищі графічного редактора».

Опис документу:
- урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок; нестандартний урок – віртуальна подорож - 4 клас. - Визначити рівень опанування учнями основних теоретичних і практичних навичок з теми «Google-сервіси» (закріпити знання учнів при роботі з електронними картами, перевірити навички користування ними: зміна режимів перегляду карт, здійснення віртуальної подорожі в космосі та відвідування планет сонячної системи); - повторити правила роботи з графічним редактором OOO4Kids.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Підсумковий урок з інформатики «Google-сервіси: електронні карти, віртуальні подорожі сузірями та планетами; робота в середовищі графічного редактора».

Спрямування: інформатика 4 клас

Цілі:

 • навчальна:

 • визначити рівень опанування учнями основних теоретичних і практичних навичок з теми «Google-сервіси» (закріпити знання учнів при роботі з електронними картами, перевірити навички користування ними: зміна режимів перегляду карт, здійснення віртуальної подорожі в космосі та відвідування планет сонячної системи);

 • повторити правила роботи з графічним редактором OOO4Kids: як додавати фігури на аркуш, змінювати його колір, змінювати колір фону, зміна положення та обертання;

 • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, розвивати мислительні процеси дітей, сприяти всебічному розвитку;

 • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, цікавість до предмету, уважність, акуратність, дисциплінованість, вміння працювати в колективі.

Тип уроку:

 • урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок; нестандартний урок – віртуальна подорож.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, проектор.

Програмне забезпечення: Google Chrome, OOO4Kids, платформа Classtime.

Хід уроку:

І. Організаційний етап

 • Привітання з класом

Доброго дня, діти. Сьогодні у нас не звичайний урок, ми матимемо можливість перевірити свої знання при роботі з електронними картами, подорожуючи планетами та сузір’ями, використовуючи можливості Google-сервісів;

закріпимо навички роботи в середовищі графічного редактора дитячого офісу ООО4 Kids.

 • Повідомлення теми і мети уроку

Ми з вами повторимо та закріпимо правила роботи з електронними картами та здійснимо віртуальну подорож нашою сонячною системою, виконавши завдання Робочого листа, який я підготувала для кожного з вас в документах Google-диску, а також закріпимо свої знання в програмі графічного редактора ООО4Kids, працюючи з тестами середовища Сlasstime, де побачимо рівень розуміння нашої теми і прогрес знань нашого класу в реальному часі. Перш ніж розпочати навчання повторимо правила поведінки, скориставшись посиланням в Робочому листі.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Якщо опануєте всі завдання Робочого листа, ви в майбутньому досить легко зможете відшукати все, що вас цікавить на нашій планеті Земля та поза її межами; а також набудете досвіду для вивчення інших графічних редакторів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

 • Навіщо нам електронні карти?

 • Які ви знаєте сервіси Google?

 • Що необхідно створити для користування хмарним середовищем?

 • Які переваги хмарного середовища?

 • Як називається карта для прокладання маршрутів?

 • Як називається електронна навчальна карта для перегляду сонячної системи?

 • З яким графічним редактором ми познайомились?

IV. Застосування набутих знань

Зміст Робочого листа

Любий четвертокласнику!

Прийшла пора перевірити себе. Сьогодні ми будемо спільно знаходити відповіді на складні запитання, міркувати над цікавими завданнями, проводити дослідження, пригадувати нові поняття та закріпимо вивчене з початку навчального року в 4 класі.

Перевіримо, чи знаєш ти правила безпечної роботи з комп’ютером. Для цього перейди, будь ласка, за наступним посиланням:

http://learningapps.org/view1164445

Надіюсь, завдання виконано блискуче!

Гра «Знайди сузір’я»

Електронні навчальні карти запрошують тебе на веселі старти в космічному просторі. Нумо переглядати Сонячну систему, планети, сузір’я, материки та океани Землі. Скористайся цим посиланням:

https://www.google.com/intl/ru/sky/

Відкрий вкладку сузір’я

Місце для вставки зображення сузір’я Великої Ведмедиці.

Знайди сузір’я Великої Ведмедиці, зроби скріншот екрана (комбінація клавішFn+PrtScr) і вставити зображення в лівий стовпець.

Якщо виникнуть проблеми, можна скористатися підказкою, що криється в QR-коді. Відскануйте QR-код за допомогою смартфона і прочитайте підказку.

Гра «Визнач свій вік на інших планетах»

Рік нашого життя складає 365 днів (високосний – 366). Ви знаєте, що це той час, за який Земля один раз обернеться навколо Сонця. А яким би був наш вік на інших планетах нашої Сонячної системи? Давайте спробуємо знайти відповідь на це запитання. Космос нас кличе. Вирушаємо у віртуальну подорож. Слідуйте за цим посиланням.

http://www.contenton.ru/geo-solarsystem/single-solar-system-3ds.html

Виберіть вказівки:

Сонячна система 10 фактів Вкладка Планети Дні і роки нашого життя на планетах Сонячної системи.

Дуже складно!?

Заглянь сюди:

Заповніть таблицю:

Планети

Меркурій

Венера

Земля

Марс

Юпітер

Сатурн

Уран

Нептун

Плутон

Кількість років

Операція «Аеродром»

Користуючись віртуальною послугою Googlmaps, пропоную відвідати Бориспільський Міжнародний аеропорт і в нашу групу 4-Б клас у вайбер надіслати мені світлину із злітної смуги з красенем літаком.

Перейдіть за цим посиланням і чекаю фотозвіт!

https://www.google.com.ua/maps/@50.4851493,30.4721233,14z?hl=ru

Перевір себе

Вітаю! Ти знову на висоті! Якщо встигаєш, спробуй ще одне завдання.

Знайди відстань від ліцею додому

Перейди за цим посиланням

https://www.google.com.ua/

та знайди найкоротший маршрут від свого будинку до ліцею і запиши в таблицю відстань та час.

Твоя адреса

Адреса ліцею

Відстань

Час (на автомобілі)

Молодець! Вітаю!

Якщо ви працювали в документах Google Диску, ваша робота буде збережена автоматично, якщо в Word-і – збережіть, будь ласка на робочому столі у папці з вашим прізвищем.

Командна гра «Допоможіть Міжнародній космічній станції»

А тепер перевірте свої знання в середовищі графічного редактора програми дитячого офісу ООО4Kids, продемонструйте розуміння функцій «обертання», «поворотів», «вирізання»; зміна освітлення, кольору. Підтвердіть та удосконалюйте навички у створенні колажу з кількох зображень.

На вас чекають захоплюючі тести, в програміСlasstime, де побачите рівень розуміння нашої теми і прогрес знань нашого класу.

Ідіть за посиланням та бажаю успіхів!

https://www.classtime.com/uk/

Не забудьте ввести код!!!

Нарешті фініш! Мої вітання!

V. Підведення підсумків уроку

Наш урок добіг кінця. Ви працювали дуже добре. Ваші роботи збереглися на Google Диску. Я їх уважно перегляну. На наступному уроці проаналізуємо помилки, якщо такі знайдемо, і перейдемо до вивчення наступної теми: «Середовище текстового редактора».

VI. Заохочення

Я хочу кожному з вас подарувати заохочувальний Смайлик у ваші блокноти. Мені сподобалось, як ви працювали! Дякую за продуктивний урок.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.