Тема. Множення десяткових дробів

Опис документу:
Тема. Множення десяткових дробів. Мета: розглянути способи застосування сполучної і розподільної влас¬тивостей множення при множенні десяткових дробів; формувати вміння раціоналізувати обчислення з використанням властивостей множення. Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Множення десяткових дробів.

Мета: розглянути способи застосування сполучної і розподільної влас­тивостей множення при множенні десяткових дробів; формувати вміння раціоналізувати обчислення з використанням властивостей множення.

Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь.

Хід уроку і і

  1. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант

Варіант 1 [2]

    1. Обчисліть: 2,87 • 10 [6,75 • 10].

    2. Виконайте ділення: 3,5 : 100 [0,82 : 100].

    3. Знайдіть добуток 0,34 • 0,1 [0,39 • 0,01].

    4. Знайдіть значення добутку 3,1 і 4 [5,1 і 3].

    5. Знайдіть значення виразу: 1,51 • 0,03 [1,31 • 0,04].

    6. Сторони прямокутника мають довжину 7,05 м і 2,3 м. [5,07 і 3,2 м]. Знайдіть площу цього прямокутника.

  1. Актуалізація опорних знань

  2. Усні вправи

    1. Обчисліть: 1) 25 * 78 * 4; 2) 2 *49 * 50; 3)49 • 9 + 21 • 9;

4) 316 * 5 - 216 * 5; 5) 3 • 5 • 8 • 3; 6) 36 • 125 * 8 * 3;

7) 211 • 18 + 211 • 12 - 200 • 30.

    1. Спростіть вираз: 1) 2*Х*15; 2)6*а*13*b; 3) 27х-19х;

    2. 4)32у-14у+у.

    3. Виразити у м: 2 см; 25 см; 255 см; 2 м 3 см; 23 м 3 см.

  1. Застосування знань

Після розв'язання усних вправ учні згадають, що при множені нату­ральних чисел в окремих випадках дуже доречним було використання властивостей множення:

  1. переставної аЬ= Ьа

  2. сполучної (аЬ) с = а(Ьс)

  3. розподільної а(Ь+с)=аЬ+ас, аЬ+ас = а(Ь+с).

Можна здогадатись, що й при множенні десяткових дробів ці властивості так само «спрацьовують». Тому достатньо буде розібрати біля дошки і записати в зошит розв'язання прикладів 1-4.

Приклад 1. Обчисліть зручним способом 0,2*32,8*5= 1*32,8 = 32,8.

Приклад 2. Спростіть вираз: 0,6а - 0,8*b

0,6а * 0,8b=(0,6 * 0,8) (ab)= 0,48 ab

Приклад 3. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:

3,18*7,8+3,18*2,2=3,18(7,8 + 2,2)= 3,18* 10= 31,8.

Приклад 4. Спростіть вираз і обчисліть його значення: 0,13p+0,47p, якщо p = 0,14.

0,13p + 0,47p= 0,6р, якщо р = 0,14, то 0,6p= 0,6* 0,14= 0,084.

    1. Засвоєння знань. Формування вмінь та навичок Розв'язування вправ

      1. Сполучна властивість множення: 895 (2-4), 897 (1 -7).

      2. Розподільна властивість множення: №№ 899 (2-4), 911 (1), 913 (2; 3).

      3. Розв'язування текстових задач на множення десяткових дробів: № 919.

      4. Розвивальні вправи

        1. На яке число можна помножити дріб:

а) 9,1; б) 0,4; в) 7,5, щоб добуток виявився натуральним числом?

        1. Що більше: 0,2 • 3,43 • 0,6 чи 0,4 • 3,42 • 0,3? (Відповісти, не обчислюючи значень усіх виразів.)

        2. Придумайте такі два числа, щоб їх добуток дорівнював:

а) 0,5; б) 0,111 і щоб в жодному з множників не зустрічалась цифра 1.

          1. Підсумок уроку Контрольні запитання

            1. Як записати формулою:

а) переставну; б) сполучну; в) розподільну властивості множення?

            1. Обчислити (спростити):

1) 0,2 • 3 • 0,5; 2) 0,2 • 0,3 + 0,2 • 0,7; 3) 0,2а*0,5b 4) 0,2a+0,5b.

          1. Домашнє завдання

п. 31, №№ 896 (1; 2), 898, 900, 912 (1), 914.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!