Тема: Коржик , Компот і Карамелька у гостях у діток.
Мета: Розвивати зв’язне мовлення ,спонукати формулювати відповіді на запитання . Удосконалювати вміння дітей уважно слухати та розуміти вірш. Продовжувати навчати дітей малювати долонькою,охайно наносити відбиток на аркуш паперу,орієнтуватися на площині;виховувати зацікавленість результатом власної роботи.
Матеріали: ілюстрація із мультфільма « Три кота»,пензлик,фарби, серветка та аркуш паперу.
Хід заняття
- Сьогодні до нас на заняття завітали дуже відомі вам гості, із мультфільма. Погляньте!(ілюстрація «Три кота» )
- Діти хто ж це до нас завітав у гості?
- Ви любите дивитися мультики?
- Молодці ,а які ви любите дивитися ще мультфільми?
- А як звати тих котиків ,які завітали до нас у гості? Хто знає?
- Молодці дітки,котик Компот і Коржик,а кицю як звали?(Карамелька)
- А у вас вдома є котики? Чи любите ви їх?
- Добре, а чи знаєте ви, як звати ваших котиків?
- Які ви у мене молодці! А що ж полюбляють їсти кошенята ?
- Так ,вони люблять пити молочко , їсти ковбаску,м'ясо рибку…
- А як каже киця ,коли вона хоче їсти?
- Можливо хтось із вас знає віршика про кицю,котика чи кошенят і може нам розказати ?
- Молодці малята,ви знаєте вірш про «Кицю – Муру»
- А зараз, я вам прочитаю вірш П.Воронька «Пішла киця по водицю».
- Давайте ми зараз із вами пограємо гру !
Дидактична гра «Я почну,а ви продовжуйте»
Пішла киця по …(водицю)
Та й упала у…(криницю)
Пішов котик…(рятувати)
Нашу кицю…(визволяти)
Посадив її де …(сухо)
Сам пішов за …(прутом).
- Молодці,а зараз я вам знову буду читати вірш,а ви за мною,повторяйте.
- Куди наша киця пішла? (Киця пішла по водицю)
- І куди вона впала? (Вона впала у криницю)
- Хто її пішов рятувати? (Рятувати кицю пішов котик)
- Молодці малята,тепер ви будете знати ще один вірш «Пішла киця по водицю»
- А зараз встаньте будь ласка ,ми будемо з вами всі котиками та зробимо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Котик рано піднімається,
(встаємо на носочки ,руки вверх )
Добре лапкою вмивається.
(рукою вмивається)
Гарно вушка вимивав
(миють вушка)
Шубку добре розчесав
(чешуть себе по животику)
Потім трішки поплигав,
(підстрибують на місті)
Потім муха задзижчала
І його роздратувала
(кругові оберти головою)
Він її прогнав від себе,
(розмахи руками)
До роботи ж йому треба.
(сіли знову за столи)
- Сіли всі тихенько і рівненько за столи. Сьогодні ми з вами будемо малювати котика ,своєю долонькою. Намалюємо?
- У кожного із вас на столі лежить аркуш паперу,пензлик та фарби. Беремо пензлик у руку та змочуємо його водою,після того мачаємо у фарбу,лишню фарбу до краю баночки знімаємо . Та наносимо пензликом фарбу на долоньку. Всі нанесли? І по центру на листку робимо акуратно відбиток,але пальчиками до низу.
- Погляньте , що у нас вийшло? Котик має лапки і хвостик.
- Тепер мачаємо вказівний палець у фарбу, і малюємо зверху нашої долоньки голову котика.
- Вийшов у нас котик,але у нього чогось не вистачає!?
- Так, вушка , носик , очки та ротик ,а ще давайте намалюємо йому вуса!
- Візьміть пензлик у руку та намалюємо вушка нашому котику,а тепер очки, носик та ротик,і ще що ми забули?- Так ,правильно .(вуса)
- Наші котики вже готові!Як ви їх назвете?
- Добре , молодці,тепер давайте ваші малюнки прикріпимо на нашу дошку творчості,щоб ваші батьки мали можливість подивитися на ваших пухнастих друзів,яких ви сьогодні малювали.
- Коржик , Компот та Карамелька дякують вам за те ,що ви їм розказали віршики . Їм було дуже весело у нас на занятті , але їм вже час вирушати до інших діток.
- Давайте ми з ними попрощаємось!
- До побачення !
-














