Мета: збагачувати уявлення дітей про довкілля – овочі, що ростуть на городі; впрпавляти у вживанні в мовленні узагальнювального понття «овочі»; активізувати словник дітей,збагачувати його словами- прикметниками, що позначають якост овочів; формувати граматичну структуру мовлення. Учити утворювати форми родового відмінка іменників; учити розглядати сюжетні картинки, відповідати на запитання; розвивати логічне мислення,увагу дітей.
Обладнання: ілюстрації город, муляжі або картинки овочів.
Хід заняття:
І-організаційний момент.
Психогімнастика.
Наші розумніи головки
Будуть думати багато,добре.
Вушка слухатимуть,
Ротик чітко говорити.
Ручки будуть плескати,
Ніжки будуть топати.
Спинки випрямляємо,
Один одному посміхаємось.
Сюрпризний момент.
-До нас на гостину завітав зайчик. Він нам приніс цікаву казочку про овочі.
ІІ- основна частина.
Під час читання казки вих. Виставляє на стіл овочі, які зустрічав гарбуз.
Казка «Ходить гарбуз по городу»
-Ходить гарбуз по городу,
Питається свого роду: Ходить Гарбуз по Городу питається свого Роду
Ой чи живі чи здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвалась Жовта Диня Гарбузова Господиня
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвались Огірочки Гарбузові Сини-Дочки
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвалася Морквиця Гарбузовая Сестриця
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвались Буряки Гарбузові Свояки
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвалась Бараболя а за нею і Квасоля
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Обізвався Старий Біб я іздержав увесь Рід
Іще живі та здорові Всі Родичі Гарбузові!
Запитання після казки.
-Кого зустрів гарбуз на городі?
(Повторне читання казки із розгляданням ілюстрацій та залученням дітей до промовляння фраз,що повторюються)
Дидактична гра «Розкажи про овочі»
-Будемо викладати овочі на блюдо та розповідати про них.
-…(ім’я дитини), візьми морквину. Розкажи про неї. Яка вона? (Гарна, яскрава , оранжева, смачна, хруска, довгаста, солодка)
У такий спосіб діти викладають усі овочі на блюдо, розповідаючи про кожний.
-Назвемо ще раз всі овочі на блюді: морква, буряк, кпуста, огірок.
-Як назвати одним словом?(овочі)
Ось які вони чудові,
Нам вродили на здоров’я.
Овоч кожен, овоч всяк
Має свій хороший смак!
-Зайчик дуже любить овочі.Погодуємо його!
Дидактична гра «Що з’їв зайчик»
-Ось у зайчика капуста,огірок і морква.
Вих. Ховає моркквину.
-Що з’їв зайчик?(зайчик з’їв морквинку)
-Що залишилося?(капуста і огірок)
-Якого кольору капуста?(зеленого)
-А огірокякого?(зеленого)
Гра повт. З іншими овочами.
ІІІ-підсумок заняття.
-Зайчику дуже у нас сподобалось у гостях, він завітає щн до нас гратися.
-Хто приходив до нас у гості?
-Яку казочку ми слухали?
-Які овочі ви запам’я’тали?













