Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Сюжетне заняття "Чарівні клубочки" Молодша група

Математика

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

04.02.2019

816

19

0

Опис документу:
Мета: формувати конструктивні здібності дітей під час дії з кольоровими клубочками з використанням розвивальних ігор циклу “Логіка світу”. Вправляти в умінні викладати клубочки, дотримуючись певної закономірності (колір, величина) Закріпити поняття один - багато, Розвивати логічне мислення, увагу, мову. Виховувати дружні стосунки під час ігор
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сюжетне заняття

Молодша група

Мета: формувати конструктивні здібності дітей під час дії з кольоровими клубочками з використанням розвивальних ігор циклу “Логіка світу”.

Вправляти в умінні викладати клубочки, дотримуючись певної закономірності (колір, величина)

Закріпити поняття один - багато, вміти знаходити їх в спеціально створеній обстановці, формувати вміння порівнювати предмети за висотою використовуючи відповідну термінологію - високий, нижчий, низький.

Розвивати логічне мислення, увагу, мову.

Виховувати дружні стосунки під час ігор.

Обладнання: іграшки- клубки різного кольору, іграшковий котик, курчатко, кошики, доріжка з колами, басейн.

Хід заняття

1. Ігровий прийом

- Дітки до нас в гості завітав незвичний гість.

- Хочете дізнатись хто це, відгадайте загадку.

Загадка:

Нявкає, муркоче,

Бо сметанки хоче.

Що це, діти, за воркотик?

Це пухнастий сірий…(котик).

  • Але котик незвичайний він зроблений з клубочків. Котик не любить сумувати він любить гратись клубочками. Він хоче з вами погратись .

Діти вітаються з котиком, гладять його.

- Дітки, а ви здогадались з чого зроблений котик?

- У котика є багато друзів ви хочете з ними познайомитись та погратись?

2. Д\ гра” Багато і один”

Мета: закріпити вміння визначати і позначати словами множини , утворювати «один» та «багато» множин, оперувати словами багато, один , по-одному

Вихователь пропонує сісти діткам на килимок.

- Скільки клубків у кошику багато?

- Візьміть по одному клубочку?

- Скільки у тебе клубочків?( один )

- У мене теж один клубочок.

- Давайте з ними пограємось

- Подобаються вам клубочки?

- Який клубочок за формою? (круглий)

- Який він на дотик?

- Як можна з ним пограти?

- Чому клубочок можна покатати?

- Ось тримайте тарілочки вони нам стануть у пригоді.

- Покатайте клубок рукою в одну сторону, а потім в іншу.

- Чому клубок легко катати? (він круглий)

- Давайте покатаємо іншою рукою по колу по тарілочці.

- Покатаємо вперед-назад, зліва направо,зправа наліво.

- Переверніть долоньку і спробуйте покатати клубок тильною стороною.

3. Д/ гра “Великий маленький “

Мета: Закріпити поняття високий, нижчий, низький, вміти знаходити

їх в спеціально створеній обстановці

  • Малята котик каже що є ще багато клубочків знайдіть їх, вони заховались за диваном.

  • Відшукали ?

- Скільки клубочків? (багато)

- Якого вони кольору? (жовтого)

- Візьміть по одному жовтому клубку .

- У мене є клубок жовтого та синього кольору

- Прикладіть клубки один до одного.

- Які клубки за розміром?

- Покажіть маленький клубок, протяніть руку вперед з великим клубком,

заховайте за спину маленький клубок.

Д /гра “Виклади доріжку”

Мета: викладення ряду за зразком, дотримуючись певної

закономірності (колір,величина)

Для наступної гри нам потрібно мати багато великих і багато малих клубків.

- Скільки в тебе клубків великих,маленьких ?(по-одному)

- Ось тримайте ще.

- Скільки стало великих клубків маленьких? (по-одному)

- Вадим а у тебе?

- Я думаю, що із великих і маленьких клубків може вийти гарна доріжка,

(вихователь на підлозі розкочує доріжку із тканини з наклеяними

кружечками)

- Кожному клубочку ми знайдемо своє місце. На великі кружечки ми

покладемо великі клубки,а на маленькі клубки маленькі.

- Робіть так як я - продовжіть доріжку.

- Яка гарна вийшла доріжка із клубочків ,а куди вона нас приведе?

- Погляньте хто нас зустрічає? (Курчатко)

- А курчатко теж виготовлене із клубочків.

Фізхвилинка

Попищали, попищали,

Дружно просо поклювали.

І до мами квочки

Жовті збіглися клубочки .

Заховались під крило,

Наче їх і не було.

Д/гра “Склади гусінь”

Мета: вправляти в умінні визначати та викладати ряд величин від великого до

маленького, позначати словами великий,менший,самий маленький.

Курчатко просить викласти із клубочків свого товариша.

- Знайдіть самий великий клубок.

- Якого він кольору? (зеленого)

- Який це клубок за розміром ? (великий)

- Покладіть його як я.

- Знайдіть серед клубків ,що залишились самий великий

- Якого він кольору? (червоний)

- І в нас залишився самий (маленький клубок)

- Якого він кольору? (синій)

- От ми з вами виклали гусінь.

- Покажіть де великий клубок, якого він він кольору?

- А червоний який за розміром клубок? (менший)

- А синій самий маленький повтори.

Дослід «Тоне не тоне» .

Мета: визначати властивості предметів під час ігор з водою.

- Підходьте , на нас чекають чарівні клубки-кульки.

- Закачаємо рукава і вдихнемо морське повітря.

- Візьміть кульку.

- Яка вона на дотик? (тверда)

- З чого вона виготовлена , як ви думаєте?

- А як вважає Вадим? (з дерева)

- У вас є різні кульки, давайте ми дізнаємось яка з них важка,а яка легка

пустимо кульки у воду.

- Що ми бачимо?

- Які кульки потонули ? (деревяні)

- А які плавають ? (пластмасові )

- Подуйте на кульки, пластмасові кульки плавають вони легенькі.

Підсумок заняття.

- Малята вам сподобалось гратись із клубками?

- А що найбільше сподобалось робити.

Молодці ви чудові малюки, сьогодні нам все вдалося.

Д /гра “Великий-маленький”

Д/гра “Виклади доріжку”

Розвивальні ігри циклу «Логіка світу» сприяють

формуванню логіко-математичної компетенції дітей

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.