Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

Стаття на тему Інтерактивне навчання. Суть інтерактивного навчання.

Самоосвіта

10.04.2020

322

2

0

Опис документу:
Інтерактивне навчання – широке поняття, яке означає учіння (стихійне або спеціально організоване), засноване на взаємодії, та навчання, побудоване на прямій взаємодії тих, хто навчається, з навчальним оточенням.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтерактивне навчання. Суть інтерактивного навчання.

Інтерактивне навчання – широке поняття, яке означає учіння (стихійне або спеціально організоване), засноване на взаємодії, та навчання, побудоване на прямій взаємодії тих, хто навчається, з навчальним оточенням.

Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, що має на меті створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень зможе відчути свою необхідність, розкрити свої здібності, продемонструвати знання з предмета. При інтерактивному навчанні навчальний процес здійснюється за постійної активності усіх учнів. Кожен учень має право висловити власну думку, яка може бути хибною, не збігатися з думкою інших. В процесі розв’язку проблемного питання учні самостійно чи з допомогою вчителя знаходять правильне рішення.

Учитель та учні є рівноправними учасниками інтерактивного навчання. Учитель – організатор і керівник навчальної діяльності учнів, який може виступати і лектором-експертом, і консультантом-помічником, який супроводжує особистий пошук учнів. Учень як учасник інтерактивного навчання має навчитися ставити перед собою навчальні завдання, планувати і контролювати свою діяльність, визначати проблеми та шляхи їх розв’язання, розвивати свою навчальну активність, працювати разом, творити, бути готовим прийти на допомогу іншим.

Інтерактивні підходи у навчанні не є новими, їх елементи ми можемо знайти у працях радянських та західно-європейських педагогів початку минулого століття. У цей час використовувалися бригадно-лабораторний метод, метод проектів, робота в парах, виробничі екскурсії. Елементи інтерактивного навчання присутні в працях В.Сухомлинського, В.Шаповалова, С.Лисенкової.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.