Стаття. Діджиталізація - осучаснення роботи шкільних бібілотек.

Опис документу:
Діджиталізація освіти сьогодні є головним трендом розвитку освітніх систем майже в усіх країнах світу, й охоплює всі рівні — від початкової освіти до магістрів та докторів наук. Наша країна теж перебуває в загальному тренді: створюються електронні підручники, у класах та шкільних бібліотеках з'являться інтерактивні дошки, у школах впроваджується електронний документообіг, підключення Інтернету тощо. Ця стаття присвячена діджиталізації ШБ бібліотек.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Діджиталізація - осучаснення роботи ШБ

Діджиталізація -  осучаснення  роботи ШБ

Концепція “Держава у смартфоні” була визначена Президентом України Володимиром Зеленським. 

Діджиталізація освіти сьогодні є головним трендом розвитку освітніх систем майже в усіх країнах світу, й охоплює всі рівні — від початкової освіти до магістрів та докторів наук.

Наша країна теж перебуває в загальному тренді: створюються електронні підручники, у класах та шкільних бібліотеках з'являться інтерактивні дошки, у школах впроваджується електронний документообіг, підключення Інтернету тощо.

Технологічні зміни у новому навчанні. Нова інтерактивна форма включає інтерактивні дошки зі взаємодією як викладача так і учнів, презентаційні комплекси для подачі нових матеріалів поданих в цікавому форматі для запам’ятовування, системи голосування і групового навчання, персональні засоби взаємодії з повним переглядом всіх матеріалів тощо.

Це не просто комп’ютерні класи, інтернет - бібліотеки – це масштабне технічне перетворення.Головним в ньому буде, доступність вчителям будь якого предмету, використовувати в своєму арсеналі великий обсяг засобів  навчання, передові технології,  при цьому не втрачаючи  багато часу на те, щоб оволодіти ними. Це звичайно стосується й організації роботи в бібліотеках.  Бібліотечна робота має стати багатогранною у технологічному аспекті і це стане  привабливим для сучасного читача.

Цифровізація – що це? Цифровізація, діджиталізація, digitaltransformation – перехід на цифровий спосіб зв’язку, запису та передачі данних за допомогою цифрових пристроїв.  Переваги цифровізації: використання новітніх технологій; покращення якості обслуговування користувачів бібліотек у тому числі шкільних бібліотек; оптимізація бібліотечних процесів; розширення асортименту бібліотечних послуг[16]:

- МОН працює над створенням репозитарію – електронного сховища всіх наукових робіт, завдяки якому можна буде здійснювати перевірку робіт на плагіат;

- запускається пілотний проект електронного обліку об’єктів культурної спадщини тощо.

Яку перспективу бачить у майбутньому «Цифрова шкільна бібліотека» Херсонської спеціалізованої школи I-IIIступенів з поглибленим вивченням французької мови:

-         Розробка Стратегії створення цифрової шкільної бібліотеки;

-         Планування та Звіти роботи  ШБ;

-         Каталогізація;

-         Створення бази даних нормативних документів, Законів, Положень, Концепцій, електронних підручників для вчителів - предметників,  підручників для учнів  1-11 класів, бібліотечних уроків, позакласних заходів тощо;

-         Інтеграція в національний Проект цифрової бібліотеки України та ін.

Нині, ШБ працює над  формуванням інформаційної та загальнокультурної компетентності здобувачів освіти, що стосується культури особистості в усіх її аспектах – провідне завдання шкільної бібліотеки як інформаційно-інтелектуального, культурного та освітнього центру. Бібліотека відіграє одну із провідних ролей  адаптації учнів  НУШ, це покоління інформаційної ери. ШБ надає послуги освіти  бібліотечно-бібліографічної грамотності.

Оновлена «Електронна шкільна бібліотека»  мають стати місцем, де підростаюче покоління може з користю провести час, отримати будь-яку інформацію. Цифрова бібліотека запропонує своїм користувачам  більший доступ до електронних книжок, які стають дедалі популярніші серед підростаючого покоління. Проте в оновленій бібліотеці різного типу, поки що,  залишається можливість отримати і традиційний паперовий варіант книжки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»