Стаття "Цікавинки на уроках фізики"

Опис документу:
Фізика довкола нас і стосується усіх аспектів людського життя. Вона – дивовижна наука. На уроках фізики слід формувати в учнів пізнавальний інтерес; він сприятиме підвищенню якості знань, запобіганню формального засвоєння навчального матеріалу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Фізику написано у величній книзі, яку завжди відкрито перед нашими очима.

Г. Галілей

Фізика довкола нас і стосується усіх аспектів людського життя. Вона – дивовижна наука. На уроках фізики слід формувати в учнів пізнавальний інтерес; він сприятиме підвищенню якості знань, запобіганню формального засвоєння навчального матеріалу.

Цікавість однаково діє для всіх категорій учнів, адже вони особливо відгукуються на цікаве, незвичайне, те що насторожує, що дає вихід емоціям. Цікавість по особливому скрашує навчальний матеріал, робить процес оволодіння думками більш привабливим, дає стимул для переживань.

Варто пам’ятати, що для отримання міцного навчального ефекту, цікавий матеріал необхідно правильно використовувати, а саме:

– цікавий матеріал має привертати увагу учня постановкою питання і направляти думки на пошук відповіді.

він повинен вимагати напруженої діяльності уяви в поєднанні з умінням використовувати отримані знання;

цікавий матеріал має бути не розважальною ілюстрацією до уроку, а викликати пізнавальну активність учнів, допомагати їм з'ясовувати причинно-наслідкові зв’язки між явищами;

– цікавий матеріал повинен відповідати віковим особливостям учнів, рівню їх інтелектуального розвитку;

цікавий матеріал має бути яскравим, емоційним моментом уроку при поясненні нового матеріалу (як емоційна основа для запам’ятовування деяких важливих тем або місць матеріалу, що вивчається; як своєрідна розрядка в класі в певний момент уроку та використання елементів історії фізики).

Олег Антонов - видатний авіаконструктор

 Олег Антонов, видатний авіаконструктор, який з 1952 рокі жив та працював в Україні. Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова залишається флагманом високотехнологічного виробництва в Україні

Олег Костянтинович Антонов народився 7 лютого 1906 р. Це людина, чиє ім'я залишається з нами от уже більше двох десятиліть, що пройшли після його смерті. Роки не мають сил стерти з пам'яті його незвичайно яскравий і притягальний образ. "Видатний авіаційний конструктор", "неординарний керівник", "яскрава особистість", "людина з великої букви", "художник", "письменник", "спортсмен" - це не просто перерахування окремих сторін особистості Олега Костянтиновича, це епітети, які вражають нас своєю розмаїтістю й у сукупності дають найрідший приклад винятково насиченого життя. Видатний хірург Микола Михайлович Амосов говорив: "Олег Костянтинович був... багатогранним, у ньому перепліталося глибоке знання техніки з мистецтвом".

 Однак найважливішою стороною життя Антонова завжди залишалася авіація. Він створив 52 типа планерів і 22 типа літаків, у тому числі найбільші й вантажопідйомні у світі, віддав багато сил розробці десятків інших літальних апаратів, заснував оригінальну школу конструювання, виховав колектив гідних продовжувачів своєї справи. Створене Олегом Костянтиновичем КБ, перетерплюючи структурні зміни, послідовно називаючись "поштовою скринькою", Київським механічним заводом, Авіаційним науково-технічним комплексом і, нарешті, Державне пыдприэмство "АНТОНОВ" незмінно пов'язувалося з ім'ям свого засновника, залишаючись у повсякденній мові мільйонів людей просто "КБ Антонова", тому що саме ім'я цієї людини назавжди ввійшло в історію авіації й стало символічним.

День метрополітену

10 СІЧНЯ СВЯТКУЄТЬСЯ ДЕНЬ МЕТРО!

День метро святкують у всьому світі,оскільки цей вид транспорту досі є самим надійним і затребованим. Офіційним святом цей день не назвеш. Просто 150 років тому в столиці Великобританії Лондоні була відкрита перша в світі лінія метро довжиною понад 6 тисяч метрів з сімома станціями. XIX століття буквально сколихнула така звістка. Адже в багатьох країнах народ начого, окрім гужового транспорту,не знав і не бачив.

Йшли роки,а метрополітен розвивався і охоплював ще більші географічні простори з розміщенням підземної,наземної і навіть надземної траси. В Україні цей вид транспорту з'явився в 1960 році. Київський метрополітен став третім за ліком після Московського та Ленінградського у транспортій структурі Радянського Союзу.

У нинішньому столітті метрополітен у всьому світі набирає обертів,а його потужність дозволяють здійснювати перевезення величезної кількості пасажирів.

Цікаві факти про київський метрополітен (2017 р.)

У підземці працює майже 7,5 тис. людей. З них 588 машиністів.

Київський метрополітен ніколи не спить — щоночі у метро, навіть на Новий Рік, працюють близько тисячі осіб. Вони виконують усі ремонтні роботи, а також заміну рейок і шпал.

У київській підземці працюють 122 ескалатори. Найдовший — на станції "Хрещатик" (743 сходинки).

Найглибша у світі станція — "Арсенальна": її ескалатори спускають пасажирів на 105,5 м під землю.

Станція "Золоті ворота" з її фресками визнана однією з найкрасивіших

Найдовше столичний пасажир їде від станції "Видубичі" до "Славутич", долаючи 3 км 46 м за 6 хвилин. Найменша відстань між станціями "Театральна" та "Хрещатик" — 766 м. Потяг домчить за 1 хвилину 50 секунд.

Тунелі метро періодично пилососять і миють спеціальною машиною. Роблять це один раз на місяць і для того, щоб прибрати металічний пил та бруд, що потрапляє до метро ззовні. Жодних щурів у метро немає. Через шум і нестачу їжі.

Усі підземні станції метро можна використовуватися як укриття. Вони можуть вмістити близько 200 тис. осіб. Гермозатвори, які є на станціях, у випадку сигналу тривоги і реальної хімічної чи ядерної загрози закриються за 10-15 хв.

Станція "Майдан Незалежності" за весь час свого існування змінювала назву найчастіше порівняно з іншими – два рази. До 1991 року, коли вона отримала свою сьогоднішню назву, станція носила ім’я "Площа Жовтневої революції", а раніше — "Площа Калініна".

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»