Справжні друзі (авторська казка з досвіду роботи)

Опис документу:
Особливий інтерес викликають у дошкільників нетрадиційні техніки малювання. Адже процес творчості за допомогою нетрадиційних інструментів - зовсім не складний, нагадує цікаву гру, а результат його - завжди позитивний незалежно від здібностей та обдарувань дитини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Базалук Тетяна Валентинівна

Справжні друзі

(авторська казка з досвіду роботи)

Одного сонячного дня в дитячий садочок «Ластівка» м. Добропілля завітали три Пензлика-братика. Вони були чимось засмучені. Але в цьому садочку діти були ввічливими, вихованими та чуйними і тому запитали у Пензликів:

- Чому ви, Пензлики плачете? Що у вас сталося? Може ми зможемо вам чимось допомогти?

- Один хлопчик сильно тер мною по паперу. І ось я став плоским, некрасивим, - розповів перший Пензлик свою історію.

- А мене сильно чмакали у фарбу. Всі мої ворсинки склеїлися. І я став брудним і негарним, - відповів другий Пензлик.

А третій Пензлик зовсім залишився без ворсинок та не може більше малювати…

Діти пожаліли братів і залишили їх в садочку. Братів Пензликів забрали до себе діти групи «Бджілки». Вони їх відремонтували і поселили у куточку «Веселий художник». На одній полиці стояли і олівці, і палички,і зубні щітки,і вушні палички. Таке сусідство дуже сподобалося нашим братам, бо їм зовсім не хотілося залишатися самим.

Цілий день вони спостерігали за дітьми. А діти в свою чергу показали їм, як вміють грати, малювати, співати. Найбільше всього Пензликам сподобалися заняття з малювання. Вони не могли збагнути, навіщо дітям потрібні зубні щітки, вушні палички, піпетки та інші предмети, які стояли поруч з ними. Але після кожного заняття з малювання, їм ставало зрозуміло – це корисні предмети, які допомагають дітям створювати різні картини. Тому Пензлики з нетерпінням чекали нового дня, щоб поспостерігати за своїми друзями та й самим попрацювати в дитячих руках. Вони були впевнені, що діти їх не образять. Дітлахи ніжно і обережно набирали фарбу, щоб не пошкодити ворсинки Пензликів.

І ось новий день – значить будуть нові дива, нові пригоди. Сьогодні на заняття завітала Зубна Щітка. Вона наче танцювала на папері. Вправними плавними рухами Щіточка опускалася зверху вниз, вліво – вправо, ярус за ярусом. Ось і з’явилася струнка зелена красуня – ялинка! А потім Щітка закружляла на папері з білою фарбою – вийшов чудовий зимовий краєвид!

Зубна Щітка по секрету розповіла новим друзям, що вона вміє малювати і хвилі, і сосни, і квіти, і тепле сонечко. Вона пообіцяла наступного разу показати свої вміння у малюванні інших картин.

Наступного разу свою майстерність показали Поролонові мочалочки і Пензлики, які давно вже живуть в цій групі. Разом вони створили незвичайний пейзаж. Пензлик коричневою фарбою намалював стовбур дерева. Поролон, наче стрибав навколо стовбура, домальовуючи пишну світло-зелену, а в деяких місцях і темно-зелену, крону дерева. І ось нова картина готова!

А вмілі дитячі пальчики домалювали стиглі яблука. І в групі запахло осінньою порою!

І тут на допомогу Поролону і Пензлику прийшов Квачик. Йому теж хотілось показати новим знайомим, як він може легкими рухами створити гарний букет осінніх квітів. Квачик вмокнув свій гострий носик у воду, спритно набрав потрібний колір і почав малювати. Пензлики-братики із захопленням спостерігали за його роботою. А Квачик не зупинявся, він стрибав від центру в сторони, промальовуючи квітку. Іноді Квачик вмочував свій носик у воду, потім знову у фарбу, поки не намалював чудовий букет «Спалах хризантем!»

Квачику зовсім не хотілося хвастати, але йому кортіло показати свої роботи, які ніхто не бачив.

Ось нарешті черга дійшла до Свічечки-чарівниці, яка також розкрила свої таємниці. Вона розповіла про користь свічки для людей, познайомила дітлахів про свої властивості. Допомогла дітям визначити негативні і позитивні сторони вогню. Але всі чекали див від Свічки, і вона їх показала. Свічка пройшлася по паперу, але залишила невидимий слід на ньому. Свічечка то кружляла по папері, то стрибала, то виконувала якісь акробатичні трюки. Але ніхто не міг розгледіти малюнок Свічки!!! Щоб побачити малюнок, треба було покрити його фарбою. І знову дива – зображення з’явилося!

Свою майстерність вирішили показати і сестрички Вушні Палички. Вони своїм вмінням здивували не тільки дітей, але й Пензликів. Вушні Палички закружляли в хороводі - вийшла квіточка, кетяг горобини, пострибали, наче по доріжці, - вийшло намисто. Захопились Вушні Палички, все стрибають, кружляють, поки не створили справжній візерунок.

Пензлики були задоволені. Вони опинилися в колі справжніх друзів. Діти доглядали їх, запрошували малювати. А сусіди по полиці розповідали різні історії, пов’язані з ними, і показували все, на що вони здатні. Тому Пензликам сумувати не було часу.

І ось нарешті настав зірковий час Гострих Паличок. Пензликам було дуже цікаво, що вони покажуть, чим здивують. І вони справді здивували!

Це була справжня історія, яка відбулась в Барвистій країні, де чорна фарба залила все навкруги. На допомогу прийшла Гостра Паличка. Вона вміло пройшлася по чорній картині і процарапала малюнок, який зіпсувала чорна фарба. Поступово з’являлися різнокольорові квіти, листочки, травичка, по небу поплили блакитні хмарки і засяяло яскраве сонце. Барвиста країна була врятована звичайною Гострою Паличкою!

Пензлики потоваришували з Піпеткою, яка залишала на папері круглі сліди, а Пензлики домальовували різні фігурки. Так з’являлися квіти, ведмежата, курчатка. Справжніми друзями стали Воскові Олівці, Кольорові Олівці. Вони разом створювали чудові картини. Приємно було Пензликам спілкуватися з Ниткою, яка створювала «пухнасті» картини.

Пензлики були щасливі, що саме в цей садочок, саме в цю групу вони потрапили. Вони знайшли справжніх друзів. Пензлики впевнені, що на цьому дива в групі не закінчаться. З кожним днем будуть приходити нові історії, нові пригоди, нові друзі!

15

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
8
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!