Спортивне свято "Козацький гарт"

Опис документу:
Славна добрими і героїчними традиціями Українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їх нащадки, маємо свято шанувати і примножувати козацьку славу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Свято „Козацький гарт”

Мета: прилучити учнів до джерел національної історії і культури, сприяти патріотичному вихованню кожного учня, осмисленню себе як частини великого українського народу; пробуджувати національну свідомість; загартовувати вихованців фізично і морально.

  1. Пісня «Добрий день вам, люди добрі»

Хід свята

Ведуча: Добрий день вам, друзі щирі,

Хай живеться вам у мирі.

Об ,єднаймося завзято,

Бо у нас сьогодні свято!

Ведучий: гарт спортивний, конкурс нині,

І все козацтво тут як тут.

У синє небо радість лине.

Козацькі ігри всіх вас ждуть.

Ведуча: Показати хочем нині,

Як колись на Україні

Веселились козаки – наші прадіди й діди.

Разом: Тож розпочнемо разом з вами свято „Козацький гарт”

  1. Пісня «Україночка»

Ведучий: Славна добрими і героїчними традиціями Українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їх нащадки, маємо свято шанувати і примножувати козацьку славу. Чи спроможні на це сьогоднішні козаки, покаже нам нинішнє спортивне свято «Козацький гарт».

Ведуча: До внесення державного прапора України стояти струнко! Внести прапор!

(Внесення прапора)

Ведучий: Під гімн України стояти струнко.

(Гімн України)

Ведуча: Курені „ Наддністрята ” та „ Варта ” приготуватися до проведення змагань.

Ведучий. Курінь „ Наддністрята” з піснею кроком руш.

Курінь на місці стій! Раз – два! Курінь „Наддністрята” готовий до проведення козацьких забав.

Наш девіз:

Разом: Козацькому роду нема переводу.

Ведуча. Курінь „Варта” з піснею кроком руш!

Курінь, на місці стій! Раз – два!

Курінь „ Варта” готовий до проведення козацьких забав.

Наш девіз:

Разом: „За Україну За її волю, за честь і славу, за народ!”

Ведучий. Вільно! Козаки! Сьогодні ви позмагаєтесь у різних конкурсах, поміряєтесь силою, спритністю, витривалістю і навіть розумом та дотепністю. То ж покажіть, на що ви здатні! Не осоромте славне ім’я „козака”. А судити у змаганнях вас буде Генеральна Старшина.

Генеральний писар - …………………….

Генеральні судді - ……………………….

Гетьман – ………………………………..

Танець «Український» 4-Б

Ведуча: Як відомо, козаки вміли швидко бігати, навіть доганяли й ловили дикого коня. А чи вміють так швидко бігати учасники наших змагань? Зараз перевіримо.

1 конкурс «Поїзд»

За сигналом учасник біжить навколо поворотного прапорця, підбігає до команди, чіпляє одного воїна (зачіпають обов`язково правою рукою за ліву), вони вдвох оббігають навколо прапорця й назад, чіпляють третього воїна й усе повторюється, доки не заберуть останнього.

Ведучий. Молодці. Бачу наші козаки дуже швидкі.

Ведуча. З давніх – давен в Україні козаки славились силою та спритністю. Ось зараз і перевіримо вашу спритність.

2 конкурс „Козацька спритність”

Учасники стають у дві шеренги. За сигналом перший учасник біжить з прапором у руці потрібну дистанцію, повертається, і передає стяг наступному учаснику. Перемагає курінь, який закінчить естафету першим.

Ведучий: Молодці! Ви ще й спритні!

Ведуча. Запорожці, як підмовлять було на Січі якого хлопця, то перше пробують чи годиться він бути козаком. Ото звелять йому кашу зварить і наказують: „Гляди ж вари так, щоб і не сира була і не перекипіла”.

Оберіть кашоварів і ми також будемо варити кашу. А щоб кашу зварити, слід води наносити. Отож, 3 конкурс «Забави кашоварів».

Ведучий. Славні наші козаки! Води на кашу наносили. Недаремно народна мудрість каже: Гуртом і батька добре бити !То ж зараз ви позмагаєтесь у перетягуванні канату.

  1. конкурс «Перетягування канату»

  1. Пісня

Ведуча. Щоб мужньо боронити свій народ, свою рідну неньку-Україну, козаки повинні мати силу в руках. Отже, починаємо змагання силачів.

5 конкурс «Армреслінг»

Ведучий. Козаків завжди боялися вороги за силу та спритність. А ще за військову доблесть та влучність, тому подивимось чи влучні ви вояки. Правда, попадати в ціль будете ви не кулею, а м’ячем.

6 конкурс „Влучні вояки”

Учасники куренів стають у дві шеренги. На відстані 6 м. від них намальоване коло. За сигналом перший учасник бере м’яч, біжить із ним у коло, Звідти кидає м’яча наступному учаснику, доки той не впіймає. Потім перший учасник біжить і стає в кінці шеренги, А тим часом наступний учасник робить те саме. Переможе курінь, перший учасник якого першим стане знову в колі із м’ячем.

Ведуча: Гарно стріляєте, молодці.

Ведучий. Багато випробувань доводилося долати козакам. В бою вони були відчайдушні і завжди надавали перевагу смерті, аніж ворожому полону. Але якщо таке вже трапилось, то вони прикладали всі зусилля, аби втекти. І які б перешкоди не стояли, козаки долали їх.

7 конкурс „Біг у мішках”

(Учасники обох куренів стають у шеренги, перший учасник за сигналом одягає на ноги мішок і біжить потрібну дистанцію, повертається, і це саме роблять всі учасники)

Ведуча: Молодці! З полону всі повтікали, незважаючи на спутані ноги.

Ведучий: Нелегкою була доля українки – козачки: матері, доньки, дружини, коханої. Поки рідний боронив неньку – Україну, вона мусіла сама вести господарство, виховувати дітей та молити бога, аби оберіг козака від ворожої кулі, від безславної смерті… А ще козака рятував незмінний оберіг – подарована милою вишиванка. Конкурс для наших дівчаток і має таку назву - „Вишиванка”

8 конкурс „Вишиванка”

Команди дівчат стають в дві шеренги. Їм дається по одному фломастеру (різних кольорів). Напроти на папері намальовані контури сорочок, завдання дівчат – намалювати орнамент – „вишити сорочку” При цьому перша учасниця біжить, розфарбовує одним кольором і повертається, далі – наступні учасниці. Переможе команда, котра першою і краще „вишиє сорочку”.

Ведуча: Нелегке було завдання у дівчат: показати і спритність, і майстерність. Але вони справились.

Ведучий: За оплесками ми визначимо, чия сорочка найкраща.

Ведуча: Я гадаю, що ні в кого не залишилося сумніву, що учасники сьогоднішніх змагань – гідне покоління запорізьких козаків.

Ведучий: Курені ’’ ” та ’’ ”! Для підведення підсумків змагань вишикуватись!

( Марш. Учасники свята шикуються в одну шеренгу.)

Ведуча: Для підведення підсумків змагань запрошуємо суддю Іванну Мирославівну.

(Нагородження)

Ведучий: Курені! До винесення прапора стояти струнко! Винести прапор!

(Винесення прапора.)

Ведуча. Під гімн України стояти струнко.

Ведучий: Шановні присутні! Ось і підійшло до завершення наше спортивно - розважальне свято ,,Козацький гарт”, учасники якого продемонстрували нам усім свої вміння, таланти, силу і спритність, фізичну та моральну підготовку. Дякуємо усім козакам і козачкам! Ростіть здорові, сильні духом і тілом на славу нашій Україні!

  1. Пісня «Моя Україна»

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн