СНІД – ЧУМА ХХІ СТОРІЧЧЯ (засідання круглого столу)

Опис документу:
Надійний засіб від СНІДу – це профілактика. Багато хвороб можна або запобігти, або вилікувати. У випадку з Віч такого вибору немає. Віч можна попередити, але позбавитися його в справжній час не можна. Так навіщо ж ризикувати життям? Адже профілактика набагато краща за неможливе лікування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ

СНІД – ЧУМА ХХІ СТОРІЧЧЯ

(засідання круглого столу)

Майстер виробничого навчання:

Шумляк Ольга Іллівна

СНІД – чума ХХ століття.

Фахівці ВООЗ стверджують, що на земній кулі на початок 90-х років загальна кількість хворих на СНІД збільшилася на 1 мільйон, а в кінці 90-х досягне 2-3 млн., на початок 2000 року до 10 млн.

Через 20-30 років СНІД знищить половину населення земної кулі.

У СНД в 1990 році кількість вірусоносіїв досягло 1625 чоловік, а в 1991 році – 6200, в 1992 – 2400 і до кінця 2000 року – збільшитися в 2 мільйони людей. Якщо в майбутньому не будуть використані широкомасштабні екстрені способи боротьби з СНІДом, тоді до 2010 року стане реальна загроза вимирання людей на 40%, особливо молодого покоління.

В Україні вже виявлені 275 людей, серед них 97 громадян України. Шестеро наших громадян померли від СНІДу. Йде загроза національної катастрофи. У всьому світі зареєстровано більше 10 мільйонів інфікованих і більше 600 тисяч хворих на СНІД.

Що повинне насторожити?

- збільшення лімфатичних вузлів, при цьому в декількох місцях: на шиї, в ліктьових згинах, під руками, в паху;

- втрата ваги більше, ніж на 10%;

- часто гнійні і заражені слизисті рота, шкури, статевих органів;

- висока температура, яка утримується більше місяця в організмі, без причини. СНІДом можливо захворіти, як простудою або грипом;

- неможливо заразитися сидячи поряд з людиною-хворим СНІДом, торкаючись або обіймаючи його;

- приймаючи їжу, приготовану або подану хворим;

- неможливо заразитися, користуючись з хворим одним туалетом, телефоном, одягом, посудом;

- через рукостискання;

- через предмети домашнього користування;

- при купанні в басейні, душі;

- через спортивні предмети;

- через спілкування з домашніми тваринами.

Більш того, що ні комарі, ні які-небудь інші комахи вірусу не поширюють.

Шляхи передачі інфекції:

- користування зараженою голкою або шприцом;

- статеві відносини з інфікованими;

- переливання крові;

- через плаценту матері, при годуванні грудьми, під час родів.

Як попередити СНІД?

Вірус СНІДу таїться в крові інфікованих людей. Коли інфікованому роблять укол, кров разом з вірусом може залишитися в голці або шприці. При повторному використанні зараженою голкою вірус може передатися іншій людині. Якщо у вас виникли сумніви, ніколи не соромтеся запитати лікаря або медсестру, чи стерильна голка або шприц. Ви маєте на це право: йдеться про ваше життя. Центи по контролю захворюваності рекомендують для попередження наступне: «Єдиний надійний спосіб захисту – це статева стриманість. Стримуйтеся до тих пір, поки між вами і не інфікованим партнером не встановляться відносини, що характеризуються тривалістю і взаємною вірністю, як наприклад, в браку».

Зв'язок між Віч і СНІДом:

Віч розшифровується як «вірус імунодефіциту людини», вірус який поступово і по частинах знищує імунну систему, що бореться з хворобами. СНІД означає «синдром придбаного імунодефіциту». Це остання стерильна небезпечна стадія інфекції Віч. Як видно з назви Віч завдає нищівного удару піт імунній системі, і хворого можуть убити інфекції, з якими справлялася б здорова імунна система людини.

Вибір лікування.

Після зараження Віч симптоми хвороби, як правило, не виражаються на протязі 6-10 років. У ці роки в організмі йде запекла боротьба. Окремі вірусні частинки розмножуються і вбивають імунні клітки. У свою чергу, імунні клітки завдають у відповідь удару. Н у в кінці кінців імунна система не витримує натиску мільярдів вірусних частинок, що з'являються щодня.

У допомогу імунній системі розроблені препарати азідотімідін і дідехоксіцітідін, але з часом ці препарати втрачають ефективність і володіють небезпечними побічними діями.

Чи врятують вакцини?

На думку деяких дослідників, всесвітню епідемію СНІДу зупинить безпечна, ефективна вакцина. Пошуки вакцини поки безуспішні і приносять лише розчарування. Десятки експериментальних комбінацій, які безвідмовно діяли б проти менш сильних вірусів, не можуть подолати Віч.

Рішення буде знайдено.

Чи є підстави вірити, що з СНІДом одного разу буде покінчено?

Так є.

А поки найбільш надійний засіб від СНІДу – це профілактика. Багато хвороб можна або запобігти, або вилікувати. У випадку з Віч такого вибору немає. Віч можна попередити, але позбавитися його в справжній час не можна. Так навіщо ж ризикувати життям? Адже профілактика набагато краща за неможливе лікування.

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ

НАРКОМАНІЯ ПРЯМИЙ ШЛЯХ ДО ЧУМИ ХХІ СТОРІЧЧЯ

Виховна година

Класний керівник:

Дубонос Олександр Олексійович

Наркоманію називають «Чумою ХХ століття». Пияцтво згубно, але наркоманія у сто разів згубніша. «Нарке» в перекладі з грецької мови означає «безпам'ятність».

Наркотики раніше і зараз застосовуються в медицині для полегшення стану хворих. Наркоманія – це хворобливе непереборне ваблення до наркотиків. Жахлива властивість цієї хвороби полягає в тому «що починається з дрібниці» - першого затягування сигарети, в тютюн якої щось додали. А потім – жах, морок, біль, тваринний стан.

Наркоманія – це деградація, розпад особи людини, його тіла і психіки. Наркоман не належить собі, хоча зовні він може виглядати цілком пристойно. Він – раб наркотиків і тих, хто ними володіє. Щоб їх дістати, наркоман йде на все: одурює, краде, йде на все і здатний на вбивство. У природі існує немало речовин, здатних впливати на людину наркотичними діями. Подібними властивостями володіють соки снодійного маку (ОПІЙ), індійських конопель, листя південноамериканського чагарнику «коки», деяких отруйних грибів. Ряд речовин з наркотичними властивостями одержаних штучно – хлороформ, снодійне (барбітурати), транквілізатори – заспокійливі засоби.

Наркотики досить широко застосовуються в сучасній медицині як знеболюючі і снодійні засоби. Дія наркотичних речовин на центральну нервову систему не обмежується. Багато хто з них викликає у людей особливий психічний стан збудження – ейфорія, – це об'єктивно шкідливий стан, оскільки при цьому людина завжди в тому або іншому ступені відключається від реальності. Він відчуває себе нагорі блаженства без жодних об'єктивних на те підстав – тільки в слідстві обману психіки хімічною дією, по цьому він випробовує згубну пристрасть. Людина прагнутиме відключитися від реальності. Різко міняється його відношення до того, що оточує, рушитися вся система цінностей орієнтації.

Наркотики руйнують нервову систему і негативно впливають практично на всі органи і тканини.

Здатність людського організму протистояти дії зростаючих доз препарату називаються – толерантністю (стійкістю). Можна сказати, що організм адаптується до чужорідних речовин, зводячи до мінімуму їх дію.

Пригадаємо легенду про царя Мітрідате (132 рік до н.е.). З юності він побоювався отруєння. Щоб попередити замах на своє життя, цар почав в малих кількостях приймати відомі тоді отрути, привчаючи помалу свій організм до їх дії. Мітрідат багато, і в одній з битв з римлянами був повержений. Цар врятувався втечею і незабаром дізнавшись про зраду близьких йому людей і навіть рідного сина, вирішив отруїтися і не зміг.

При тривалому застосуванні однієї і тієї ж дози барбітуратів поступово слабіють заспокійливі і снодійні ефекти. В той же час ефект зниження частоти дихання властивий барбітуратам, у міру звикання до них не зникають. Як відомо при отруєннях багатьма пригноблюючими центральну нервову систему речовинами, причиною смерті є зупинка дихання. А тому може створюватися ситуація, коли доза, що приймається, буде недостатня для того, щоб викликати сон, але цілком достатня для зупинки серця.

Спочатку прийом наркотичних речовин звичайно викликає захисну реакцію. Це може бути головний біль, запаморочення, блювота. Проте при повторному вживанні наркотику починає переважати ейфорія, а захисна реакція поступово слабіє. Потім наркотичний стан стає для людини потребою – без нього він вже не може. Розвивається нав'язливе ваблення до наркотику.

Розрізняють психічну і фізичну залежність організму від наркотиків. Під психічною залежністю розуміють стан, при якому лікарські засоби викликають відчуття задоволення і підйому, і яке вимагає періодичного відновлення прийому цієї речовини. Щоб випробувати задоволення або уникнути дискомфорту. А під фізичною залежністю підрозумівають яке виявляється інтенсивним фізичними розладами коли припиняється введення відповідного засобу.

НАРКОМАНІЯ – важке захворювання, що характеризується непереборним вабленням до наркотику.

Наркотиками називаються природні і синтетичні речовини, прийом яких викликає виключення свідомості.

У розвитку наркоманії розрізняють декілька фаз.

1 ФАЗУ – стійкість до дії наркотичних засобів, поява відчуття веселості (ейфорії).

2 ФАЗА – психологічна і фізична залежність від наркотиків (це порушення нормального перебігу обміну речовин).

3 ФАЗА – виснаження організму, порушення психічного і фізичного здоров'я, повна деградація особи, хвороблива реакція організму на наркотичну речовину при збереженні потреби в ньому.

Наркотики одержують з листя квіток і молодих побігів індійських конопель. Марихуана, гашиш, анаша – все це препарати індійських конопель, які в давнину використовували як ліки, анестезуючий засіб. Цікаво, що в середні віки в Аравії існувала секта, члени якої ритуальними вбивствами, і для великої рішучості вони збуджували себе гашишем. Від назви цієї секти – «хашистин» тобто поїдає гашишу відбулося слово «вбивця».

Як правило, дія гашишу починається з фізичного відчуття спраги, голоду. Потім з'являється відчуття теплоти, яке розливається по всьому тілу. Наростає стан легкості, невагомості. При цьому багато сміються.

Наркотики застосовувалися ще у глибокій старовині. Їх використовували служителі культу і віщуни, щоб викликати у віруючих порушення і відчуття особливого психічного підйому під час богослужіння.

У місті Верона колись розігралася трагічна історія двох юних закоханих Ромео і Джульєтти. Одного разу на прохання Джульєтти чернець дав їй таємничий порошок, прийнявши який Джульєтта занурилася в довгий сон, про цю історію згадували творці снодійного, названого ім'ям міста (веронія).

Термін «Допінг» в спортивній медицині означає стимулюючі життєдіяльність організму речовини, тобто що штучно «підтримує» організм. «Аварійна сигналізація» організму відключається і тому він одержує серйозні травми.

Разом з наркотиками існує ТОКСИКОМАНІЯ. До речовин що викликає токсикоманію відносяться – хімічні, біологічні рослинні або лікарські засоби, які діють також як і наркотики. Серед підлітків найбільш поширення набуло вдихання пари бензину, розчинників і інших хімічних речовин. Основним мотивом вживання наркотику в компанії друзів є бажання бути своїм, не відстати від інших, боязнь бути висміяним, знедоленим, і просто цікавість, пізнати недозволене.

У Пушкіна є такі рядки з поема «Євгенії Онєгіна»:

О люди! Все схожі ви

На прародительку Єву:

Що вам дано, то не вабить

Вас невпинно змій кличе

До себе, до таємничого древу;

Заборонений плід вам подавай

І без того вам рай не рай

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.