і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Скринька українських народних казок. «Лисичка - сестричка» (уривки)

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Скринька українських народних казок «Лисичка - сестричка»

( уривки)

Мета:вправляти учнів у вмінні складати казку за схемою, вчити давати характеристику вчинку героя. Розвивати зв’язне мовлення школярів. Виховувати людські чесноти - порядність, чесність.

Обладнання: малюнок лисичка, мапа «Країна Казок», таблиця розчитування, таблички назв кімнат.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Я сьогодні отримала СМС на свій телефон. Повідомлення зашифроване, давайте його розшифруємо.

проЗашую вса од бесе в тігос. чуХо лягути, еал тяпустьвід щояк

наювико даннязав.

Завдання 1.

Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка: Ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: Пливла по річці качка.

Єчки-єчки-єчки: Знесла вона яєчки.

Чат-чат-чат: Навиводить каченят.

Чить-чить-чить: Плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: Попливуть разом по річці.

Завдання 2.

Гра «Вітерець - вітер - буревій»

На слово вітерець – повільний видих ротом, вітер - сильніший видих, буревій – дуже сильний видих.

Завдання 3.

Робота з таблицею розчитування

А О У И І Е

Стр

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Завдання 4.

Діти, пропоную відгадати загадку і дізнатися, хто ж надіслав СМС.

Я завжди хочу хитрувати, частенько обдурювати, маю руду пухнасту шубку. (Лисичка)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

Отже нас у гості запросила Лисичка. (на мапі біля палацу прикріплюємо малюнок лисички). На сьогоднішньому уроці ми опрацюємо українську народну казку «Лисичка - сестричка». У лисоньки у палаці дуже багато кімнат: кімната читання, кімната

Тож починаємо подорож палацом.

V. Опрацювання казки «Лисичка - сестричка»

Кімната читання

1. Слухання казки (учитель читає казку на с. 38 – 39)

Ось і закінчилась перша пригода лисички – сестрички.

Кімната фантазії

2. Робота зі схемою до казки «Лисичка - сестричка»» ( перший форзац підручника)

Далі, як і впопередніх казках, усе повторюється, тож продовжіть казочку за малюнками вміщеними на першому форзаці підручника.

Кімната уважних слухачів

3. Дочитування казки вчителем . Перевірка первинного сприймання.

- Хто головний герой казки?

- Що вкрала лисичка?

- До кого лисичка попросилась переночувати?

- Як лисичка вмовляла господарів?

Спортивна кімната

Фізкультхвилинка

4. Словарикова кімната

Вклонилася раненько

Вмилася близенько

Біжить низенько

Читання слів луною

5. Повторне читання казки учнями «ланцюжком», потім гра «кидок - засічка»

Кімната запитань

6. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

- Прочитайте, як вмовляла лисичка хазяїв, щоб залишитись переночувати?

- Кого звинувачувала лисичка в пропажі її поживи.

- Кого хазяїн посадив у мішок замість невістки?

- Перекажіть, що сталося далі.

- Порівняйте, з чого лисичка почала обмін і чим закінчила.

- Чи подобаються тобі вчинки лисички?

- Оцініть вчинки головної героїні казки.

- Чого вчить ця казка?

Ігрова кімната

Гра «Я почну, а ти продовжи»

Вчитель читає речення, учні знаходять його і дочитують до кінця.

Кімната творчості

Встановити відповідність між частинами приказки і дібрати яке з них відповідає змісту казки. Свій вибір обґрунтувати.

Поспішиш гуляй сміло

Міняв тихо людей насмішиш

Зробив діло виміняв лихо

VІ. Домашнє завдання

VІІ. Підсумок уроку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок - подорож
  • Додано
    27.02.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    96
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    QW583896
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання