Ширма - Бережіть зір вашої дитини

Опис документу:
Пропонується матеріал для роботи з батьками. Матеріали можна використати у інформаційних куточках на групі а також у інформаційному куточоку медичної сестри ДНЗ. Папка містить: Рекомендації вихователям, які працюють у компенсуючих групах. (для дітей з вадами зору). Рекомендації батькам. Вправи для зору (кожна вправа супроводжується малюнком і підписами).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Бережіть зір вашої дитини

Зір є величезною цінністю для людини.

Тож як його зберегти й поліпшити?

Сонячне світло: поміч і шкода

Важливою умовою для збереження зору є дотримання правил гігієни. На першому місці – створення правильного освітлення місця для праці та навчання.

Найліпше для цього є денне світло. Сонячні промені освітлюють, зігрівають і знезаражують повітря. Тому треба створити всі умови, щоб якнайбільше світла проникало в кімнати.

Але не завжди сонячне проміння є нашим помічником. Наприклад, прямі сонячні промені, падаючи на сторінки книжки, яку читаєте, створюють засліплюючі відблиски, а це сильно шкодить зору. В такій ситуації слід подбати про те, щоб захистити очі від засліплюючого впливу сонячного проміння. Шкідливе для зору і заняття за столом, який має поліровану поверхню або покритий склом. Промені світла відбиваються од поверхні столу, а це створює сильний блиск, сліпить очі.

Штучне світло

У довгі зимові вечори, хмарні дні й просто в вечірній час не обійтися без штучного освітлення. Використовуючи його, пам’ятайте: за певних умов воно може завдати шкоди вашим очам. Щоб уникнути цього, треба дотримуватися гігієнічних вимог:

- штучне освітлення (як, зрештою, і денне) має бути достатнім за силою, рівномірним на всій поверхні робочого місця;

- не давати різких тіней і засліплюючих відблисків;

- не мигтіти;

- не погіршувати фізичних та хімічних властивостей повітря у приміщенні.

Додаткове світло

Виконуючи роботу, яка вимагає великого напруження зору, наприклад, читання, писання, шиття,

не можна обмежуватися лише загальним освітленням. Якщо працюєте за столом, використовуйте настільну лампу, торшер, а в кімнатах з низькою стелею – підвісні лампи, закріплені так, щоб світло падало саме не робоче місце. Абажур підвісної або настільної лампи має бути непрозорий, з чіткою нижньою межею, що на рівні очей. Важливо, щоб світло від настільної лампи падало зліва, а обличчя було в тіні абажура.

Телевізор і комп’ютер: не переборщіть!

Часті й тривалі перегляди телепередач викликають додаткову втому очей, особливо, якщо дивитися їх в темряві. Цього робити не можна. Надто сильний контраст між яскравим зображенням на екрані й оточуючим темним фоном погано впливає на зір. Тому не забувайте освітлювати кімнату при перегляді телепередач, але так, щоб світло від лампи не потрапляло в очі й не відбивалося на телеекрані. Ще одна неодмінна умова – не дивіться телевізор на відстані ближче, ніж 2-3 метри від екрану.

Працювати на комп’ютері діти молодшого віку можуть не довше 20-30 хв.

Двічі на рік належить перевіряти в лікаря гостроту зору, адже попередити захворювання очей легше, ніж лікувати. Слід негайно звертатися до офтальмолога при появі перших ознак хвороби очей, бо пізнє звернення може виявитися неефективним не тільки для підвищення зору, а й для збереження його.

Рисунок 1ddd

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вправи для зору

Рисунок 1ddd

Міцно примружте очі на 3-5 секунд. Відкрийте очі. Повторіть 6-8 разів.

З’єднайте вказівний, середній і підмізинний пальці на обох руках, закрийте очі, доторкніться з’єднаними трьома пальцями лівої руки – до лівого ока, правої – до правого ока, потім легенько притискайте очні яблука через повіки протягом 1-3 секунд. Повторіть 3-4 рази.

З’єднайте вказівний, середній і підмізинний пальці на обох руках, закрийте очі, доторкніться з’єднаними трьома пальцями лівої руки – до лівого ока, правої – до правого ока, потім легенько притискайте очні яблука через повіки протягом 1-3 секунд. Повторіть 3-4 рази.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вправи для зору

Рисунок 1ddd

Повільно водіть поглядом у різних напрямках: з підлоги на стелю, праворуч і ліворуч, потім у зворотному порядку, не змінюючи при цьому положення голови. Повторіть 8-12 разів.

Витягніть уперед вказівний палець правої руки. Протягом 3-5 секунд подивіться двома очима на кінчик пальця, потім закрийте праве око й дивіться лише лівим оком ще 3-5 секунд; далі змінюємо порядок – 3-5 секунд дивіться на палець двома очима, потім закрийте ліве око й дивіться лише правим оком ще 3-5 секунд

Покладіть кінчики вказівних пальців на скроні, злегка стисніть їх. 10 разів швидко покліпайте очима, не закриваючи їх. Потім закрийте очі й розслабте повіки, зробіть 2-3 глибоких вдихи. Повторіть тричі.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вправи для зору

Рисунок 1ddd

Після виконання кожної вправи слід закрити очі й розслабляти їх протягом 1 хвилини.

Швидко та легко кліпайте очима протягом 2 хвилин. Ця вправа сприяє кращому кровообігу ока.

Міцно примружте очі на 3-5 секунд, далі потримайте очі відкритими 3-5 секунд. Повторіть 7 разів. Ця вправа укріплює м’язи повік, покращує кровообіг, допомагає розслабити м’язи ока.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вправи для зору

Рисунок 1ddd

Станьте біля вікна й зосередьте увагу на предметі, що знаходиться близько до ока (наприклад, якась крапка на склі), а потім переведіть погляд на щось віддалене (скажімо, дерево у дворі). Повторіть 10 разів. Вправа знімає втому, полегшує роботу зору на близькій відстані.

Переміщуйте погляд у різних напрямках: по колу – за годинниковою стрілкою, потім у зворотному напрямку – проти годинникової стрілки; праворуч-ліворуч, вгору-вниз, вісімкою Ця вправа добре укріплює м’язи ока.

З’єднайте вказівний, середній і підмізинний пальці на обох руках, закрийте очі, доторкніться одночасно трьома пальцями лівої руки – до лівої повіки, правої руки – до правої, легенько притискайте верхні повіки протягом 1-2 секунд. Повторіть 3 рази. Вправа покращує мікроциркуляцію внутрішньоочної рідини.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вправи для зору

Для чого це потрібно?

В ритмі сучасного життя люди в середньому проводять від 4 до 5 годин на день за комп'ютером. Найчастіше залишається дуже мало часу, аби прогулятися на вулиці, і ще менше для відпочинку на природі. Але ж очам необхідна регулярна зміна об'єктів спостереження від далеких до близьких, і навпаки. Через тривалу концентрацію уваги на об'єктах, що знаходяться поблизу, наприклад, при роботі за комп'ютером, м'язи очей втомлюються, погіршується їх здатність до перефокусування і знижується кровообіг в органах зору.

Для боротьби з цими проблемами і було розроблено методику гімнастики для очей, яка ефективно:

  • покращує кровообіг,

  • стимулює роботу очних м’язів,

  • знімає втому,

  • позбавляє від відчуття тяжкості і зорового напруження

Так само гімнастика дозволяє досягти хороших результатів при таких захворюваннях очей як короткозорість, далекозорість, астигматизм. Але не слід сприймати методику як панацею, вона лише дає можливість поліпшити стан здоров'я, при захворюваннях, але ніяк не побороти їх повністю. Адже в першу чергу вправи для очей - це профілактичний захід.

Справі час, а відпочинку 10 хвилин

Дуже важливо зберігати системність і регулярність при заняттях вправами. Так, наприклад, важливо займатися гімнастикою в один і той же час. І під час роботи за комп'ютером дотримуватися системи 50 +10, де 50 хвилин - це час для роботи і 10 хвилин - час для відпочинку та заняття вправами.

Рисунок 1ddd

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Оформила Макарікова С.А., в/методист м.Сміла, ДНЗ №21 компенсуючого типу Ширма «Бережіть зір вашої дитини», 2012, 8с

Пропонується матеріал до ширми для батьків, у інформаційний куточок медичної сестри ДНЗ

Папка містить:

Рекомендації вихователям, які працюють у компенсуючих групах
(для дітей з вадами зору)

Рекомендації батькам

Вправи для зору (кожна вправа супроводжується малюнком і підписами)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.