Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Шевченко - ідеал української нації

Українська література

Для кого: 9 Клас

10.09.2019

463

0

0

Опис документу:
Подано інформацію про те, що Шевченко є ідеалом української нації. Уся його творчість просякнута патріотизмом та вірою у краще життя. Мабуть, ім'я цієї геніальної людини знає кожен. І це не дивно, бо саме він збагатив нашу літературу тією невичерпаною красою, перший виступив, як істинно народний поет, твори якого відбили у собі почуття, думки, переживання трудящих мас
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шевченко – ідеал української нації

Тарас Григорович Шевченко… Мабуть, ім'я цієї геніальної людини знає кожен. І це не дивно, бо саме він збагатив нашу літературу тією невичерпаною красою, перший виступив, як істинно народний поет, твори якого відбили у собі почуття, думки, переживання трудящих мас. Він не боявся виступати проти усього самодержавно - кріпосницького ладу, переживав за долю свого народу.

Всього сорок сім років прожив Шевченко, серед них двадцять чотири перебував у кріпацтві, десять на засланнях, практично всі інші під жондарським наглядом. Проте, все, що зробив Великий Кобзар залишає його серед живих, утверджує, як геніального нашого сучасника, далекогладного пророка.

Життя поета було досить тернистим з самого початку: народився в сім'ї кріпаків, в дванадцять років залишився сиротою, без підтримки і допомоги. Характер хлопчика незвичайний: він був натурою вразливою і чутливою, мрійливим, самозаглибленим і водночас вольовим, цілеспрямованим, непокірливим, який не задовольнявся тяжко здобутим шматком хліба, а прагнув чогось більшого. Це справді творча натура. Такі риси помітив ще його батько. Помираючи, він казав усім: «Синові Тарасу із мого хазяйства нічого не треба, він не буде абияким чоловіком, з його буде або щось дуже добре, або велике ледащо; для нього моє наслідство або нічого не буде значить, або нічого не допоможе».

Так і сталось, Тарас Шевченко своєю творчістю вразив усіх. Його твори багатохарактерні, пройняті різним настроєм, він сміливо говорив про те, про що усі мовчали, закликав народ до боротьби.

І ось з'являється перша збірка письменника – «Кобзар». Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу. Хоча, «Кобзар» містив лише вісім творів («Думи мої, думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч»), вони засвідчили, що в українське письменство прийшов поет великого обдарування. Враження, яке справив «Кобзар» підсилилося, коли незабаром вийшла історична поема «Гайдамаки». Поема присвячена Коліївщині – антифеодальному повстанню 1768 р. На Правобережній Україні проти польської шляхти. Вона пройнята пафосом визвольної боротьби, містить алюзії, що допомагали читачеві усвідомити її сучасний соціально – політичний підтекст.

Незважаючи на всі негаразди, ніколи не здавався і продовжував займатися тим, що було сенсом усього його життя. У роки заслання Тарас Шевченко як і раніше працює в різних поетичних жанрах. Він пише соціально – побутові поеми ( «Княжна», «Марина»…), історичні поеми й вірші («Чернець», « Заступила чорна хмара»), вірші і поеми сатиричного змісту («Царі»). Головним набутком його творчості 1847-1850 рр. є лірика. За ідейно – художніми якостями і значенням в літературному процесі, лірика цього періоду – етап не тільки в його творчому розвитку, а й в українській поезії взагалі. Реалістичним психологізмом, природністю поетичного вислову вона випереджала літературну добу й створювала ґрунт для подальшого піднесення української поезії наприкінці 20 ст.

Отже, Тарас Григорович Шевченко буде жити в нашій пам'яті завжди, бо те, що зробив він для українського народу, української літератури важко, навіть, оцінити. Письменник віддав усе своє життя аби відстояти права людства , довести, що ми варті гідного життя. Настільки він був палким патріотом і якою сильною була любов до Батьківщини. Його твори будуть актуальні вічно тому, що проблеми які він описує, не залишають байдужими, читаючи, відчуваєш усю душу майстра, його настрої, переживання. Відкрити людям очі, зачепити зможе далеко не кожен. Ось він – ідеал української нації.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.