СДУГ

Опис документу:
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

СДУГ

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) – це захворювання, яке обумовлене порушенням функції центральної нервової системи (ЦНС) і проявляється в тому, що дитині важко контролювати свою поведінку, концентрувати й утримувати увагу, внаслідок чого у неї виникають проблеми з навчанням, соціальною адаптацією, формується низька самооцінка. При цьому інтелект може бути нормальним.

За різними дослідженнями, на синдром дефіциту уваги страждають від 10% до 30 % дітей у всьому світі. І ця кількість постійно зростає.

СДУГ зустрічається у хлопчиків у 4-5 разів частіше, ніж у дівчаток.

Діти, котрі страждають на СДУГ, входять в так звану «групу ризику» щодо раннього алкоголізму, наркоманії й становлять значний відсоток дитячої злочинності.

Справжня причина виникнення цього синдрому невідома. У 10-25% випадків СДУГ пов’язують з несприятливою спадковістю. У 60-70% випадків – з несприятливими факторами перебігу вагітності та пологів: внутрішньоутробна гіпоксія (нестача кисню) плоду, загрози переривання вагітності; стреси, куріння, нераціональне харчування матері під час вагітності, обвиття пуповини навколо шиї плоду.

Напруженість і часті конфлікти в сім'ї, брак належного емоційного контакту дітей з батьками також сприяють розвитку цього синдрому.

Якщо таким дітям не надати своєчасну кваліфіковану допомогу, в майбутньому може сформуватися асоціальна або навіть психопатична особистість.

Діагноз СДУГ ставлять, якщо:

є шість із дев’яти критеріїв у кожному вимірі;

симптоми виявляються до 8 років;

порушення уваги та поведінки триває не менше шести місяців у 2-х сферах діяльності дитини (у школі й вдома);

порушення уваги та поведінки викликають значний психологічний дискомфорт і дезадаптацію.

Важливо пам'ятати! Перш за все, батьки, побачивши у своїх дітей подібні порушення (в якому б віці це не відбулося), повинні звернутися до лікаря-невролога й дати згоду на обстеження дитини, адже іноді під маскою СДУГ ховаються інші, більш тяжкі захворювання.

Золоте правило! Важливо встановити психологічний контакт із дитиною, завоювати її довіру та пам’ятати, що такий метод виховання, як покарання, для цих дітей неефективний, оскільки вони мають низький поріг чутливості до негативних стимулів і не реагують на них, але водночас швидко відгукуються на найменшу похвалу.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВЧИТЕЛЯМ У РОБОТІ З ГІПЕРАКТИВНИМИ ДІТЬМИ

1) введення знакової системи оцінювання. Дуже добре зайвий раз похвалити дитину, нехай навіть за маленькі успіхи;

2) корисні хвилинки активного відпочинку з легкими фізичними вправами і релаксацією;

3) у класі бажано мати мінімальну кількість відволікаючих предметів (картин, стендів). Розклад занять повинен бути постійним, тому що ці діти часто забувають його;

4) оптимальне місце для гіперактивної дитини – у центрі класу, навпроти дошки. Дитина завжди повинна знаходитися перед очима вчителя, щоб мати можливість швидко звертатися до нього за допомогою, якщо виникла у цьому потреба;

5) зайва енергія гіперактивних дітей направляється в корисне русло – під час уроку таку дитину можна тактовно попросити вимити дошку, зібрати зошити і т.д.;

6) даємо творчі, розвиваючі завдання і навпаки, уникаємо монотонної діяльності. Рекомендується часта зміна завдань з невеликим числом питань;

7) уникаємо пред'явлення завищених або занижених вимог до учня;

8) створюємо ситуації успіху, нехай дитина стане «експертом» з певних предметів.

ЛІКУВАННЯ

Лікування СДВГ має бути комплексним, тобто включати як медикаментозну терапію, так і психологічну корекцію. Лікарські засоби більш ефективні в тих випадках, коли переважає неуважність.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!