Бібліотека

Сценарій квест-екскурсії :"Місто промовляє..."

Опис документу:
Сценарій квест –екскурсії у вигляді інтерактивної гри, основним принципом якої є покрокове виконання заздалегідь підготовлених завдань. В цій квест-екскурсії за допомогою завдань та тематичних ігор учні дізнаються про історію міста Бердичева, про трагічні події та цікаві факти, знайдуть місцезнаходження об’єктів, які зникли з архітектурного обличчя міста , розшифрують герб Бердичева, познайомляться з історичними особистостями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій проекту : «Місто промовляє..»

Епіграф "Если бы вся Гнилопять была бы из чернил,

то чернил не хватило бы, чтобы описать Бердичев"

Шолом Алейхем

Викладач.

Квест –екскурсія це інтерактивна гра, основним принципом якої є покрокове виконання заздалегідь підготовлених завдань.

В цій квест-екскурсії за допомогою завдань та тематичних ігор ми дізнаємося про історію міста Бердичева, трагічні події та цікаві факти, знайдемо місцезнаходження об’єктів, які зникли з архітектурного обличчя міста , розшифруємо герб Бердичева, познайомимося з історичними особистостями, побачимо храми – і багато іншого. Після кількох годин командної гри здобувачі освіти ознайомляться з історією міста.

Основна мета гри –розвиток активного самостійного пізнання, вміння працювати в команді.

Учасники квесту - здобувачі освіти 2 курсу, які відвідають 10 локацій, виконають різнопланові завдання і отримають певну кількість балів.

Етапи підготовки:

1. Визначення теми і мети квесту.

2. Підготовка сюжету.

3. Визначення ролей учасників.

4. Формування завдань.

5. Пошук джерел інформації, якими користуватимуться здобувачі освіти.

6. Створення системи оцінювання. (За кожне виконане завдання учасники отримають 1бал, хто перший дістанеться мети і відповість на фінальний тест, отримає 12 балів).

Організаційний момент.

Здобувачі освіти об’єднуються в дві команди.

Кожна команда отримує маршрутні листи, в яких зазначено, які локації вони повинні відвідати та виконати завдання. В маршрутний лист вносяться бали за виконання завдань, посилання на сайти де можна знайти відповіді.

Кожну команду супроводжує консультант-екскурсовод, які надають підказки та володіють цікавою інформацією. Вони повинні не просто звертати увагу екскурсантів на об’єкти, а змусити їх співпереживати; почуте і побачене повинно піддаватися рефлексії, викликати емоції.

По завершенню маршрутів, дві команди зустрічаються в одному місті – Костел св. Варвари. Щоб дізнатися про кінцеву локацію, учасники двох команд на початку екскурсії складають пазли з зображенням Костелу.

Маршрути квест-екскурсії.

Маршрутний лист команди №1.

1.Локація .

Завдання(1бал):

1.Знайти монумент у вигляді колонади зі дзвоном, встановлений на честь тим, хто пожертвував своїм життям та здоров'ям, захистив нас та увесь світ від згубної дії атому…

2.Коли відбулася аварія на ЧАЕС?

Вшанувати пам’ять хвилиною мовчання.

2.Локація .

Завдання (1бал):

1.Знайти будинок, на якому знаходиться меморіальна дошка на честь О.Разумкова - Центр позашкільної освіти , який носить ім’я Олександра Разумкова.

2.Запитання: Яка установа знаходилася в цьому будинку на початку ХХ ст.

Скористайтесь посиланням - http://berdychiv.in.ua/

або допомогою консультанта.

Консультант. Після пожежі в містечку Махнівка Бердичів з 1845 року отримав статус повітового міста. Перші відомості про Міську думу в Бердичеві з’явилися у 1857 році. Будинок Міської думи та управи почали споруджувати у 1900 році і завершили в 1902р.. В цьому будинку знаходився сирітський суд, який складався з 6 членів. Будівля виконана у ренесансно-барокових формах. Двоповерховий, цегляний, перекриття плоскі, на другому поверсі знаходиться велика зала для проведення засідань . Напередодні Першої світової війни управа налічувала 16 осіб: 3 вільні члени та 13 представників із відповідних відділів. Дума складалася із 42 гласних.

Навпроти - будинок Укртелекому, в якому на початку ХХ століття розташовувалася лікарня Червоного Хреста.

3.Локація.

Саме в рік заснування Міської думи в Бердичівському повіті в с.Терехове в родині збіднілого шляхтича, літератора і польського патріота Аполло Коженьовського народився хлопчик, який згодом став класиком англійської літератури, капітаном британського флоту. Вважається, що його христили в Костелі св.Варвари.

Завдання (1бал):

1.Назвати письменника. Знайти вулицю, яка носить його ім’я та будинок на якому розміщена меморіальна дошка.

2.Чи міг Оноре де Бальзак надіслати запрошення на весілля родині Коженьовських?

4.Локація. Завдання (1бал). Подивитися уривок з художнього фільму «Батя». Відшукати місце зйомок.

Скористайтесь посиланням https://www.zhitomir.info/news_27140.html

5.Локація. Завдання (1бал). Від місця зйомок повернути на схід і підійти до Костелу св. Варвари. Послухати електронні дзвони, які рівномірно відраховують години з 8 ранку до 9 вечора. Потім відрахувати 15 кроків на захід і зупинитися.

Консультант. Саме на цьому місці стояла двоповерхова кам'яна дзвіниця висотою 10,5 метрів, що мала 4 дзвони. Мелодію цих дзвонів було чути по всьому місту. Однак у 1960-х роках дзвіницю зруйнували.

6.Локація. Завдання (1бал). Кому належить вислів: «Нарешті я побачив справжній степ, бо Україна починається в Бердичеві. Все, що я бачив до цього, нічого не варте…Тут починається український чорнозем…» Він називав Україну царством квітів і зелені.

Консультант. На розі вулиць Європейської та Театральної ви знайдете підказку - бюст-погруддя французького письменника Оноре де Бальзака (1799-1850). Встановлений 4 січня 2012 р.

7. Локація. Провулок Театральний.

Завдання. (1бал) Знайти брукований провулок.

Консультант. У ХІХ ст. головніші вулиці міста Бердичева були бруковані. Бруківка – справжній кам’яний літопис міста, адже в неї «вкарбовані» кроки відомих бердичевлян та гостей міста. Сьогодні і Ви маєте можливість «вписати» свою сторінку в цей «літопис», пройшовши по провулку Театральний. Саме там залишилася невеличка частина бруківки. На хвилинку заплющить очі та уявіть: як гуркотять карети, вози, що рухаються по бруківці, цокають коні.

8.Локація. Європейська,1.

Підійдіть до об’єкту, який зображений на фото. Ми стоїмо перед будинком, адреса якого, вул.Європейська, №1. В простонародді бердичівляни називають його «білий дім». Є в Бердичеві традиція презентувати місцеві бренди.

Питання (1бал):

1.Будинок назвали так від кольору стін чи від його значущості для містян. Які установи працюють в цьому будинку? Які питання вирішують служби, що тут знаходяться?

2.Які бердичівські бренди презентовані на площі?

Консультант: Колись на місці цієї установи стояв розкішний палац Радзивілів. В гостях у пана Радзивіла був польський композитор Фредерік Шопен. З 1863р. тут знаходилась єврейська лікарня Баумгольца на 65 штатних місць. Коли 8 квітня 1861р. Бердичів відвідав відомий хірург, анатом і вчений Микола Пирогов, він відмітив чудові умови утримання (світлі просторі палати з декораціями, зручні ліжка, чиста білизна, добре харчування), наявність необхідних медикаментів і уважне ставлення медперсоналу, що сприяло успішному лікуванню і видужанню хворих. Поряд єврейська богадільня (будівля зберіглась до сьогодні), що служила притулком для інвалідів, убогих, непрацездатних, старих людей, що повністю утримувались і в ній проживали.В 1973 палац Радзивіллів було зруйновано.

Бердичівський палац Радзивіллів.
З середини XIX ст. тут знаходилась єврейська лікарня, у радянські часи – парткабінет (міський комітет Комуністичної Партії України), бібліотека з читальним залом. Знесений на початку 1970-х років.

9.Локація. Будинок Івана Мазепи.

На фото будинок, що належав гетьману Івану Мазепі.

Фотографія кінця 1970-х років. Будинок до наших часів не зберігся. Завдання(1бал): Спробуйте визначити місце де він був розташований. На фото ви знайдете підказку.

Консультан. Будинок Івана Мазепи - одноповерховий житловий будинок у місті Бердичеві, відомий тим, що деякий час належав Івану Мазепі — Гетьману Війська Запорозького, голові козацької держави на Лівобережній Україні. Петро І, який хотів замиритися з поляками, наказав Мазепі схопити Семена Палія, фастівського полковника. 1 серпня 1704 року Семен Палій прийшов до головної квартири Мазепи, де його прийняли банкетом. Уночі, коли полковник міцно спав, його схопили й кинули до в’язниці, що знаходилася на території бердичівського кляштору. Це були підземелля нижнього кляштору, які ще довго серед жителів Бердичева йменувалися як “Тюрма Палія”. 2 серпня у таборі під Бердичевом Мазепа видав універсал, котрим позбавив Семена Палія посади фастівського полковника. Через деякий час Семена Палія вивезли до Батурина, а звідти вислали до Москви. Палія звинуватили у шведофільстві й заслали до Сибіру, до міста Тобольськ. Через 5 років цар повернув старого Палія із Сибіру, і він навіть був присутній на Полтавській битві. Семен Палій помер 24 січня 1710 р. у Межигірському монастирі біля Києва.

(Підказка.Будинок знаходився за адресою вул. Європейська, 29; де нині знаходиться кав’ярня «Казка»)

10.Локація. Костел св.Варвари.

Запитання(1бал):

1.Що Ви знаєте з біблейської легенди про Великомученицю Варвару?

2.Що означало фарний храм?

Консультант.У 1826р.на честь своєї небесної покровительки – Великомучениці Варвари – княгиня Варвара Радзивіл власним коштом збудувала костел св. Варвари. Впродовж наступного століття він мав статус фарного. Фара у дослівному перекладі з німецької мови «парафіяльна церква» - перший храм міської парафії чи головний храм деканату. В німецькомовній традиції, з якої прийшло це слово, термін вживається для позначення головних євангелістських храмів незалежно від часу будови, тому судячи з усього саме цей костьол домінував в тогочасному католицькому житті міста, до того ж і сама фундаторка храму Варвара Радзивіл була похована на його території - це додаткове підтвердження його статусності.

2 (14) березня 1850р. біля 7 години ранку в римо-католицькому храмі св. Варвари письменник Оноре де Бальзак одружився з графинею Евеліною Ганською , поміщицею з села Верхівня (нині село Ружинського району), яка походила з древнього войовничого польського роду, володіла великими статками та маєтком. Цьому передувало 18 років листування . Після церемонії вінчання Бальзак заявив Евеліні: “Ура! Я зробив те, чого не зміг Бонапарт!…У твоїй особі я підкорив Росію”.

У 1960-1980-х роках приміщення католицького храму займала дитяча спортивна школа, тут займались у тому числі майстри знаменитої школи стрибунів у висоту тренера Віталія Лонського. Уже у часи незалежності України – 18 травня 1999 року – з нагоди 200-річчя з дня народження Оноре де Бальзака була встановлена меморіальна дошка з написом: “В костьолі святої Варвари 2 березня 1850 року вінчалися Оноре де Бальзак та графиня Евеліна Ганська”.

Маршрутний лист команди №2.

1.Локація. Монастир-фортеція Босих кармелітів.

Завдання(1бал): Відшукайте гарматне ядро, що застрягло в фронтальній стіні костелу. Спробуйте з’ясувати внаслідок яких подій залишилась така згадка.

Скористайтесь посиланням:

http://berdpo.info/news/kraeznavstvo/berdichivska_fortetsya_v_xvii_xviii_st-id14359.html

Консультант: Все починалося від цих мурів. Давнє городище, з якого виріс Бердичів, розташовувалося на високому мисовидному зі стрімкими схилами березі Гнилоп’яті. У XV столітті городище розростається і перетворюється в укріплення – замок. В 1320 Великий литовський князь Гедимін подарував місцину польським магнатам Тишкевичам. Вони почали мурувати тут замок, поставили млин, заснували монастир. Першою достовірною письмовою згадкою про Бердичів залишається 1545 рік. В 1630 р. будівля була подарована католицькому ордену Босих кармелітів. Монастир-фортеція Босих кармелітів унікальна пам’ятка краю. Монастир відомий Чудотворною іконою Матері Божої Бердичівської, до якої стікалися прочани мало не зо всього світу. Зберіглася лише її відновлена копія. В 1941 року під час пожежі ікона зникла. Можливо зникла, а може, рясно прикрашена коштовними коронами та окладом, спокусила якогось грішника на крадіжку. В ХVІІ ст. Кляштор перетворився на одну з найукріпленіших фортець Європи. Звели нові мури, башти, головний під’їзд виконано у вигляді “звивистих воріт”, прибудували два прибрамних корпуси. Гарнізон посилено 60-ма гарматами. Цікаво, що ніде у світі, окрім Речі Посполитої, монастирі Босих Кармелітів не слугували одночасно й фортецями. Під час заворушень шляхта здавала на зберігання свої коштовності.

За часів Хмельниччини 1648 року Максим Кривоніс зі своїми вояками зрівняли замок і монастир з землею. Шляхту вигнали, а містечко увійшло до земель Київського полку. Після замирення поляків з московитами Бердичів знову став польським. До монастиря повернулись босі кармеліти і відбудували його. Тепер уже в бароковому стилі. 1703 року фастівський полковник Семен Палій знову завоював місто. Саме в Бердичеві в 1704р. відбулася трагічна зістріч з Іваном Мазепою, яка закінчилась арештом Палія.

На початку 1768 року польський сейм прийняв постанову про зрівняння в правах православних з католиками. Це викликало протест з боку польської шляхти, яка проживала на теренах України. Під гаслом захисту віри і шляхетських прав у місті Бар на Поділлі вона утворила військово-політичне об’єднання (“Барська конфедерація”).Походи конфедератів супроводжувалися катуванням і пограбуванням українського населення, вигнанням православних священиків з приходів, руйнуванням церков. Ці події фактично стали причиною селянсько-козацького повстання – Коліївщини, на чолі якого стали козацькі ватажки Іван Гонта та Максим Залізняк. Російський генерал Кречетніков отримав наказ вибити конфедератів з фортеції .Розпочався безперервний обстріл кляштору. Облога тривала 25 днів. За цей час по кляштору випустили 711 гранат, 84 запалювальні бомби, 1569 залізних ядер. Як згадка про це на фасаді костелу досі можна побачити гарматне ядро, що застрягло в стіні.

Цікаво знати: у 1958 році в будинку настоятеля костелу відкривається професійно-технічне училище №3, яке функціонує на території фортеці до 1983 року.

2.Локація. Пам’ятник Св. Йоану Павлу ІІ.

Питання(1бал): Коли відбувся державний візит Глави Держави Ватикан Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну?

Консультант. Пам’ятник було встановлено і освячено 19 липня 2015 року в рамках святкування Урочистостей Матері Божої Бердичівської на площі Святого Йоана Павла ІІ, перед Всеукраїнським Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію .На постаменті написані слова Понтифика : «Думкою та серцем лину до Бердичева… і набожно припадаю до ніг Діви Марії, благаючи для всіх Її материнського заступництва…» ці слова були сказані в Києві 2001 року біля ікони Матері Божої Бердичівської під час молитви. Щороку 19 липня Бердичів зустрічає прочан.

Підказка( 23—27 червня 2001 року)

3.Локація."Меморіал убитим євреям Європи».

Завдання (1бал):

1.Терміном «Голокост» світова історіографія позначає геноцид, здійснюваний нацистами в роки Другої світової війни, проти якого народу?

2.Скільки євреїв загинуло під час Голокосту?

3.Хто такі праведники світу? Відповіді ви знайдете в матеріалах меморіалу.

Вшанувати пам’ять загиблим.

Скористайтесь посиланням- https://uk.wikipedia.org/wikі

Консультант: Під час Другої світової війни місто Бердичів було окуповане німецькими нацистами з 7 липня 1941 року до 5 січня 1944 року (911 днів). Війна не тільки перервала мирне життя бердичівлян, але й стала для них початком Великої трагедії.

З перших днів війни почався геноцид проти єврейського населення міста. Бердичівська трагедія вересня 1941р. була першим масовим геноцидом єврейського населення, здійсненим гітлерівцями в Європі і Радянському Союзі. 7-8 серпня 1941 року почалося масове виселення євреїв до гетто, створеного в районі міського базару (т. зв. "Ятки"). Місця масового розстрілу: Бистрик, Хажин, Романівка, Мирне, Любомирка, урочище Глинки. На Братській могилі жертв німецько-фашистського терору встановлено обеліск на території фортеції з написом:«Тут поховано 960 осіб радянських громадян - жертв німецько-фашистського терору 1941-1943 рр."». За даними Надзвичайної державної комісії з розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників, гітлерівці знищили в Бердичеві 29500 євреїв, а всього за роки окупації в місті було знищено 38 536 людей.

4.Локація. Площа Соборна.


Завдання. (1бал): Скориставшись фотографіями старовинного Бердичева спробуйте орієнтовно визначити місце де знаходився Успенський Собор?

Скористайтесь картосхемою на сайті http://berdychiv.in.ua/

Консультант. Назви площ та вулиць також впродовж століть зазнавали перейменувань. Отримавши початкову назву Соборна, від збудованого на ній в 1837 році Успенського собору( зруйнований в 1936р.), після перемоги більшовиків вулиця змінює назву на Майдан червоних інвалідів, згодом на Радянську площу. В часи окупації 1941-1944 рр. - на Українську, в повоєнний час - знову на Радянську. Лише в часи незалежності України - у жовтні 1995 року - до вулиці повертається її первісна назва - Соборна. Та в 19 ст. у цієї вулиці була і неформальна назва - Золота вулиця, від того, що все фінансово-ділове і світське життя міста вирувало саме на ній. На той час в Бердичеві мешкало 41 тис. люду, для порівняння в Києві -50тис. Як недивно, самої назви - Бердичів могло б зараз і не існувати ,так як в 1927 році на черговому засіданні окрвиконкому місцевими депутатами було розглянуто питання про перейменування Бердичева. Депутати розглянули пропозицію про нову назву - Цукрозаводськ. Але на щастя, цю назву не прийняли, і наше місто так і залишилось зі своєю рідною назвою - Бердичів.

5.Локація .Підземелля.

Завдання (1бал): А чи знаєте Ви, чому саме в Бердичеві була така розгалужена мережа підземель?

Консультант.Як місто з багатовіковою історією Бердичів за час свого існування має у своєму доробку багато різних легенд та таємниць. Однією з них є бердичівські підземелля, оповиті нині різноманітними чутками та розповідями.

У 19-му столітті Бердичів володів протяжної мережею підземних ходів, яка з'єднувала між собою підвали й льохи купецьких будинків, а також підземелля фортеці. У 1867 році в рамках спеціально створеної комісії для обстеження бердичівських підземель було виявлено 130 підземних ходів і 78 льохів, розташованих під міськими вулицями. Висота стін і склепінь з цегли сягала 285 см. Підземелля закінчувалось великим приміщенням з 4-5-ти кімнат. Частина досліджених підземелля мала кількаповерхові погреби.

Ця система погребів, пов'язаних підземними ходами, сприяла тому, що в 19-му столітті Бердичів став одним з головних центрів контрабанди у Східній Європі. Лівий товар переправляли підземними ходами. Природно, підземелля Бердичева обростали численними легендами. За однією з легенд, фортеця була пов'язана з протилежним берегом річки за допомогою підземного ходу, прокладеного під руслом річки Гнилоп'ять. Теоретично, такий підземний хід міг існувати, але ніяких фактів, що підтверджують легенду немає.

Цікаво, що досвід та матеріали досліджень бердичівських підземель широко використовувалися у 1881 році для дослідження підземель міста Одеси, тому що вони були типові. Бердичів славився ярмарками. Сучасники порівнювали їх з дрезденськими , тому що річний прибуток їх становив понад 20 млн. сріблом. Саме для зберігання товару використовували підземелля. Торгували зерном, льоном, вовною, шкірами, виробами з дерева, посудом, смолою, дьогтем, рибою, цукром, полотном, сукном, шовком, галантереєю, плугами, косами та іншими виробами із заліза, ювелірними прикрасами. З імпортних товарів мали попит кава, тютюн, цитрусові, горіхи, прянощі, столітні вина тощо. Особливо славилася кінна ярмарка . Як писав польсько-український письменник Михаїл Чайковський: «Вся петербурзька гвардія їздила на конях, куплених у Бердичеві».

6.Локація. Парк відпочинку ім. Тараса Шевченка.

Завдання. (1бал):

1.Зачитайте поезію Т.Г.Шевченка.

2.Відшукайте на території парку могилу Лібера Еліезера - рабина-проповідника кабали і хасидизму, одного з єврейських праведників, якого жителі прозвали "великим".

Консультант. Навпроти головного входу до однойменного міського парку культури і відпочинку розташований пам’ятник Т.Г.Шевченку , який було відкрито 3 березня 1960 р. Автором був скульптор, уродженець Бердичева - Петро Криворуцький. Восени 1846 року (за непідтвердженими даними) Тарас Шевченко проїздом із Кам'янця-Подільського до Житомира побував у Бердичеві як художник Археографічної комісії, що мав у Південному-Західному краї зібрати народні перекази, пісні та відомості.

Цікавими є факти з історії парку .Саме тут в часи Другої світової війни знаходилось кладовище німецьких воїнів, якого не стало вже після звільнення міста. А ще раніше з 17 століття в парку знаходилось найдавніше в місті єврейське кладовище на якому похований Лібер Еліезер - рабин-проповідник кабали і хасидизму, один з єврейських праведників, якого жителі прозвали "великим". Помер рабин Лібер Еліезер у 1771 році, на 104 році життя, під час епідемії чуми. Могила Лібера стала одним із двох індивідуальних святих єврейських поховань у Бердичеві .Могила зберігалася недоторканою до кінця 20-х років XX століття. На початку 30-х років XX століття єврейське кладовище зруйнували, на його місці утворили парк. З 1968 року - це парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Зруйнували й могилу рабина Лібера. У 80-х роках - єврейською громадою Бердичева відновлено могилу Еліезера. Нині вона єдина в парку, огороджена і розташована поряд із входом з вулиці Шевченка. На могилі встановлено надгробок із залізобетону, в який вмурована гранітна плита з епітафією.

7.Локація. Меморіал «Слава Героям!»

Запитання(1бал):

1.Після якої операції радянських військ стало можливим звільнення Бердичева?

Вшанувати пам’ять хвилиною мовчання.

Консультант.Місто Бердичів — увіковічив пам'ять про трагічні події, які залишили глибокий слід в історії міста Бердичева: пам'ять про покоління, що воювало в роки Другої світової війни; Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції гідності (2014); пам'ять про Героїв — захисників України, які загинули в ході Антитерористичної операції (АТО).

5 січня відзначається день звільнення Бердичева від німецьких загарбників. Цього дня 1944 року в ході Житомирсько-Бердичівської операції радянські війська штурмом повністю оволоділи Бердичевом. Це наступальна операція військ 1-го Українського фронту, яку провели з метою знищення корсунь-шевченківського угруповання супротивника. Бої розгорілися всередині міста і точилися за кожний будинок, за кожний поверх. Щоб затримати просування радянських військ по вулицях міста ворог підірвав перші ворота Кармелітського монастиря, уламки яких перегородили вулицю Радянську (колишня вулиця Кармелітська) нині Соборна . Також була підірвана й сторожова башта монастиря, уламки якої перекрили підступи до мосту-греблі через річку Гнилоп’ять. Але ворогу це не допомогло. Дев’яти частинам і з’єднанням, які особливо відзначились, присвоїли найменування “Бердичівських”. Зокрема, це:

389-а стрілецька дивізія;

117-а гвардійська стрілецька дивізія;

12-й окремий гвардійський танковий полк;

312-й гвардійський винищувальний протитанковий артилерійський полк;

91-й гвардійський мінометний полк;

227-я штурмова авіаційна дивізія та інші.

8.Локація .Будівля старої Хоральної синагоги.

Завдання (1бал):

Порівняйте сучасний вигляд споруди, в якій знаходилась Хоральна синагога з її первинним виглядом.

На вашу думку, чи варто реставрувати споруду Хоральної синагога?

Консультант.У ХІХ ст 80% населення становили євреї. Місто навіть називали Волинським Єрусалимом, єврейським Парижем. Бердичів і досі залишається Меккою для хасидів. Тисячі євреїв їдуть сюди помолитися біля усипальниці цадика Ицха́к бен Меи́ра на старовинному юдейському цвинтарі.

Синагога споруджена 1850 року на кошти єврейської общини. Одноповерхова, прямокутна у плані з симетричним розміщенням пілястр, вміщувала одну тисячу парафіян. Орієнтована головним фасадом на захід. Це одна з перших ї хоральних синагог. Монументальність і розміри вказували на її значну роль у житті міської общини. Після закриття у колишній культовій споруді в 1929р. утворили клуб безбожників, який діяв до початку німецько-радянської війни. Гітлерівські окупанти разом з фізичним знищенням євреїв зруйнували всі синагоги Бердичева, і від хоральної залишилися тільки стіни. Починаючи від 1964 року в будинку почала працювати рукавична фабрика, підпорядкована міській адміністрації. У віданні підприємства будинок перебуває дотепер.

9.Локація.Театр.

Завдання(1бал) :Назвіть відомих діячів культури, які проживали в місті Бердичеві?

Скористайтесь посиланням - http://www.lib.zt.ua/ua/cityareaua/node/888

Консультант.У Бердичеві на вулиці Європейській діє міський музично-драматичний театр, який урочисто відкрили 14 січня 2018 року. Як свідчать історичні дані, насолодитися акторською грою бердичівляни могли і на початку двадцятого сторіччя в цьому ж місці. Тоді приміщення, зведене у 1908 році, належало відомому місцевому меценату, підприємцю, лікарю за фахом, який був високоосвіченою людиною і завзятим театралом Давиду Шеренцісу. У 1911 році він створив тут міський театр, який здавався в оренду колективам, що гастролювали. Городяни мали можливість приходити на вистави, які йшли українською, польською, єврейською, російською мовами. Тут в театрі в 1917р. делегати військового з’їзду і один з очільників УНР, Симон Петлюра, обговорювали ідею Павла Скоропадського про необхідність створення власного українського війська. До речі в 1917р. комендантом міста був Павло Скоропадський, майбутній гетьман Української держави.

Наступна локація – остання –костел св.Варвари.

Вікторина.

1.Звідки походить назва міста?

2.Що означають символічні зображення на гербі Бердичева?

3.Коли Бердичів отримав статус міста?

4.Внаслідок яких подій на фронтоні Санктуарію застрягло ядро?

5.Перша письмова згадка про Бердичів.

6.Чи міг Оноре де Бальзак надіслати запрошення на весілля родині Коженьовських?

7.Чому Бердичів називали Волинським Єрусалимом?

8.Чому місто Бердичів називають містом чотирьох культур?

9.Коли фортеція була передана чернечому ордену Босих кармелітів?

10.Який храм був зруйнований радянською владою в 1936р. в місті Бердичеві?

11.Хто був комендантом міста Бердичева в 1917р.?

12.За яких обставин в місті перебував гетьман Мазепа?

13.Коли Бердичів було звільнено від німецько-фашистських загарбників?

14.Чому місто Бердичів залишається Меккою для хасидів?

15.Назвіть місця масового знищення євреїв та жителів міста інших національностей в Бердичівському районі?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.