Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Сценарій концерту : "Шлягери ХХ століття"

Музика

Для кого: Дорослі

17.06.2020

203

1

0

Опис документу:
Сценарій концерту розважально-пізнавальний за змістом, цікава розповідь про вражаючі композиції минулого сторіччя, що стали хітами, прослуховування цих творів. але лише у інструментальному виконанні, щоб зосередитись та відчути красу саме музичної складової композицій. Сценарій також містить цікаву гру "Вгадай мелодію". Свято музики, яке буде цікавим для будь-якої аудиторії.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

О! Музика! Яке це справді диво,
Вона підносить в сині небеса,
Ти невагомий і летиш щасливо,
А навкруги простори і краса.
І все земне уже неактуальне,
А лише музика в душі твоїй луна.
То спрагла, лагідна, а то печальна,
Але тобою випита до дна.

Добрий день всім , хто завітав на наше свято , свято музики , вражаючої музики , під назвою «Шлягери ХХ століття». Вражаючої саме тому , що слово «шлягер» в перекладі з німецької мови буквально означає бити" або "наносити удари". Коли шлягером стали називати музичний твір , то мали на увазі, що він повинен справляти враження на публіку, порівнянне з певним ударом. Подібне уявлення про музику, розрахованої на масову аудиторію, існувало мабуть не тільки в Німеччині, але і в англомовних країнах, оскільки там народилося подібне шлягеру поняття - Hit (хіт), що так само означає "удар".

Сьогодні для вас пролунають найпопулярніші композиції , пісні , мелодії з кінофільмів , але лише в інструментальному виконанні , щоб якнайкраще відчути всю красу цих творів.

Розпочнемо наш концерт з відомих пісень ХХ століття .

 1. «Bésame mucho» — пісня іспанською мовою в жанрі болеро, написана в 1940 році мексиканкою Консуело Веласкес Торрес. Цей твір став однією з найбільш відомих пісень XX століття; існують сотні її виконань (у тому числі в перекладі на різні мови), а також безліч інструментальних версій.

Для вас вона прозвучить у виконанні ансамблю у складі викладачів по класу скрипки, труби, фортепіано.

 1. «My way» (Mоя дорога) — одна з найбільш популярних естрадних пісень середини XX століття, англійський текст якої написаний для Френка Сінатри. Крім Сінатри її виконували , і Елвіс Преслі ( «знакова» для нього пісня, виконана ним в останні роки життя за кілька тижнів до смерті), і Том Джонс, і Мірей Матьє, Роббі Вільямс, і Муслім Магомаєв і багато інших.

Фортепіанна версія цієї пісні для вас прозвучить у виконанні викладача по класу фортепіано.

 1. Джо Дассен - відомий виконавець багатьох естрадних пісень , майже всі з них стали шлягерами . Джо народився в США , у нього було американське та французьке громадянство , але мало хто знає , що його дід по батькові Шміль Дассін був перукарем з Одеси. Дід по матері — доктор Луїс Лонер, походив з Бучача . Бу́чач — місто в Україні, Тернопільської області .

У виконанні дуету викладачів по класу фортепіано прозвучить інструментальна композиція «Тобі» , версія його відомої пісні .

 1. А чи знаєте хто був автором всіх пісень Джо Дассена ? Тото Кутуньйо ! При цьому він був не лише успішним композитором-піснярем , а й відомим поп- виконавцем . В цьому тандемі народився ще один відомий шлягер «Бабине літо» . Для вас цей твір виконають на кларнеті та фортепіано викладачі нашої школи.

Нерідко музичні твори ставали відомими після того , як прозвучали в кінофільмах. Під час перегляду фільму глядач , за допомогою музичного супроводу , поринає в особливу атмосферу , музика викликає сміх, сльози, смуток, радість, горе, надію, просвітлення. Тому не дивно , що багато мелодій з кінофільмів також стали шлягерами .

 1. Х.Родрігес «Кумпарсіта» , М. Легран «Французька тема» виконує фортепіанний дует у складі учнів нашої школи.

 1. А зараз хочу запропонувати вам зіграти в захопливу гру «Вгадай мелодію», яка змусить вас пройтися по історії не тільки музики, але і кінематографа. Тут вже потрібно знати акторів і кінокартини , події ,що відбувались на екрані , якщо ця музика була «фоновою» та виконавців , якщо це пісня .

На початку гри прозвучать більш знайомі всім твори , далі завдання буде ускладнюватись . Ну що ж почали , слухаємо пісні з кінофільмів :

 1. Граю на фортепіано мелодію пісні «Happy birthday to you» ?

Прозвучала з вуст якої відомої кінозірки ? ( М. Монро ) А назвіть імя президента США , для якого було це вітання ? ( Джон Кеннеді ) .

Цікавий факт : Пісня «Happy birthday to you» прозвучала в 150 кінофільмах та занесена в книгу рекордів Гіннеса , як сама відома пісня , що виконується англійською мовою .

Наступна пісня :

2) Граю на фортепіано мелодію пісні до кінофільму «Титанік» My Heart Will Go On» ?

Хто виконавиця ? (Селін Діон) . А з якої країни ця співачка ? ( Канада )

Цікавий факт :My Heart Will Go On — найбільший хіт Селін Діон, а також один із найбільш продаваних синглів в історії музики, він розійшовся тиражем в 15 млн копій.

А зараз прослухаємо музику до кінофільмів :

3 ) Виконую на фортепіано твір М. Скорика «Мелодія» ?

Як називається кінофільм , до якого написана ця мелодія ? ( «Великий перевал»). В виконанні якого інструменту вона найчастіше звучить ? (скрипки)

Цікавий факт : кінострічка, що мала робочу назву «Партії рядова», розповідає про повоєнні роки в Галичині і знімалася на початку 1980-х років. Попри те, що оригінальний сценарій акцентував увагу на трагедії, принесеній у звичайну галицьку сім'ю Другою світовою війною, під тиском владних структур картина зазнала значних змін вже на етапі монтажу . Режисер картини, не поділяючи трактування сценарію, що його нав'язували представники КДБ, звернувся до Мирослава Скорика з проханням скласти таку музику до кінострічки, яка могла б «розказати» глядачеві те, чого не можна показати.

Ще одна композиція :

4) Виконую Музику до кінофільму «Хатіко»? ( підказки : 1) фільм про самого вірного друга , 2) який очікував свого хазяїна на залізничній станції)

А як на вашу думку ця музика написана в мажорній чи мінорній тональності ? (мажорній як не дивно , хоча коли вона звучала в фільмі у всіх навертались сльози на очі )

Цікавий факт : Справжньому Хатіко в Японії, на станції Сібуя, де він чекав на господаря, поставлений бронзовий пам'ятник. Сьогодні статуя біля станції є місцем зустрічі закоханих, а сам образ Хатіко в Японії став прикладом самовідданої любові і вірності.

Ну як ми і обіцяли , зараз завдання ускладнюється , прослухайте музику до телесеріалів :

5) Виконую мелодію з серіалу «Величне століття . Роксолана» ? ( підказки : 1) історичний турецький серіал , 2) про українську дівчину , яка стала дружиною султана ) .

Цю мелодію полюбляв виконувати персонаж серіалу на музичному інструменті . Хто саме ? та на якому інструменті ? ( Великий візир Ібрагім-паша , на скрипці )

Цікавий факт : це найдорожчий телевізійний проект в історії турецького телебачення. У 4-й, 12-й, 17-й та 22-й серіях за кадром чути звук літака.

Прослухайте заключну композицію :

6) Музика до серіалу «Клон» ?

( підказки : 1) це серіал про бразильсько – мусульманське кохання , 2) в якому порушили тему клонування ).

Цікавий факт : Зйомки багатьох сцен з серіалу «Клон» проходили на території Марокко, в пустелі Сахара , де виявилося багато скорпіонів, отруйних змій і 50-градусна спека, від якої згоріли дві камери. За сорок днів знімальна група здолала близько тисячі кілометрів .

Кращі фільми містять в собі музичні твори , які надихають і вражають наші думки і серце. Тому режисери намагаються домовитись з успішними та відомими композиторами про написання музики до фільму або використовують вже написані раніше геніальні твори .

 1. Так Карлос Гардель — аргентинський співак, композитор і актор. Найбільш визначна фігура в історії танго, ідол для мільйонів латиноамериканців , день його народження відзначається як Міжнародний день Танго , в1935 році написав танго «Por una cabeza».

Це танго режисери використали в своїх фільмах вже після смерті композитора . У фільмі «Запах жінки» Аль Пачіно танцює з Габріель Анвар під мелодію Por una cabeza. Ці 3 хвилини є одним з найяскравіших моментів у фільмі, їх репетирували 2 місяці. У фільмі «Правдива брехня» те ж саме танго танцюють Арнольд Шварценеггер і Тіа Каррере.

Для вас це танго прозвучить у виконанні дуету скрипалів, учнів нашої школи.

 1. Шарль Азнавур — французький шансоньє, композитор, поет, письменник і актор вірменського походження.
  Азнавур створив приблизно 1300 пісень, зіграв у 60 фільмах і продав більше 180 млн дисків. Згідно з опитуванням журналу Time і CNN (1998), Азнавур визнаний найкращим естрадним виконавцем XX століття. Написана ним пісня «Вічне кохання» стала лейтмотивом фільму «Тегеран-43» . У виконанні викладача по класу фортепіано для вас прозвучить ця чудова мелодія.

 1. За музику до кінофільму «Історія кохання» Френсіс Лей – отримав дві міжнародні нагороди «Золотий глобус» та «Оскар». Лей – французький композитор і піаніст . Музичну кар'єру розпочинав як акомпоніатор естрадних співаків, у тому числі Едіт Піаф , написав безліч пісень та найбільш широким визнанням користується написана ним музика до кінофільмів (понад 30).

Френсіс Лей «Історія кохання» виконує дует піаністів, учнів нашої школи.

 1. А зараз для вас прозвучить музична композиція , але не з фільму , ми спробуємо кожен в своїй уяві створити картинку до цієї музики .Це вальс , його музика - спокійна і безтурботна. У цій композиції відтінок невагомого смутку, який ми відчуваємо, дивлячись на небо . Музика нагадує про літній грибний дощ, про переливи сонця в кришталевих краплях на пелюстках квітів.

Ярослав Нікітін «Вальс дощу» виконує дует викладачів по класу сопілки та фортепіано.

Багато естрадних пісень , мелодій з кінофільмів , популярних в 20 столітті, перейшли рубіж 21 століття та продовжують вражати нас своєю красою .

Орієнтовані на широку публіку шлягери від вельми сентиментальних , любовно-ліричних до танцювально – розважальних , кожен з них гарний по своєму та легко і назавжди запамятовується .

 1. О. Науменко «Попурі» виконує дует у складі викладачів-піаністів.

На цьому наш концерт завершено .

Дякуємо за увагу ! До нових зустрічей !

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили