Сценарій до Дня Залізничника

Виховна робота

Для кого: 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас

03.12.2020

625

15

0

Опис документу:
Розробка святкового концерту до Дня залізничника . Сценарій ґрунтується на основних етапах історії українських залізниць, на розширенні кругозору юнаків та дівчат щодо вибору своє професії. Захід проводиться за участю студентів всіх спеціальностей коледжу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА СЦЕНАРІЮ

СВЯТКОВОГО КОНЦЕРТУ

Розробила

викладач географії

Дніпровського коледжу

залізничного транспорту та

транспортної інфраструктури

Серединська Марина Іванівна

Зміст

Анотація

Вступ

Сценарій заходу

Презентація

АНОТАЦІЯ

Дана робота являє собою методичну розробку святкового концерту до Дня залізничника . Сценарій ґрунтується на основних етапах історії українських залізниць, на розширенні кругозору юнаків та дівчат щодо вибору своє професії. Захід проводиться за участю студентів всіх спеціальностей коледжу.

Концерт має пізнавальне , виховне, естетичне значення для студентської молоді і масового глядача, прищеплює зацікавленість до обраних спеціальностей, сприяє поширенню пізнавального інтересу професійної майстерності залізничників. Участь у підготовці та проведенні свята виявляє творчий потенціал студентів формує й виховує почуття гордості, захоплення обраною професію, створення умов для розвитку творчої особистості.

ВСТУП

Сучасні принципи організації навчального і виховного процесів у ВНЗ всіх рівнів акредитації передбачають надання великого значення поза аудиторній виховній роботі зі студентами у напрямку професійної майстерності студентів як майбутніх фахівців -залізничників. Формування творчої, працелюбної людини, умілого господаря, що володіє відповідними навичками та вміннями, професійною майстерністю на основі сучасних знань про ринкову економіку , може самостійно віднайти застосування власним здібностям, талантам, нахилам у системі виробництва та професійна орієнтація, розвиток у молоді зацікавленості обраною спеціальністю – основна мета трудового виховання у Дніпропетровському коледжі транспортної інфраструктури.

Запропонований виховний захід орієнтує поведінку студентів на отримання міцних професійних знань, вивірений шлях до гідного вступу молодого покоління в самостійне життя. Знання та практичні навички, набуті в коледжі, допоможуть випускникам знайти належне місце в сучасних економічних умовах, забезпечити достойний рівень життя собі та своїм родинам.

На виховному заході присутні адміністрація коледжу, викладачі та студенти відділень коледжу.

Мета сценарію: ознайомлення з сторінками історії розвитку залізниці, розкрити перед майбутніми спеціалістами перспективи обраної ними професії; прищеплення студентам почуття гордості за обрану ними професію.

Святково прибрана актова зала коледжу. Праворуч – мультимедійний засіб. Упродовж свята виступи ведучих та учасників концерту супроводжуються слайдами (нумерація червоним кольором-1) презентації підготовленого до виховного заходу.

Сценарій

концерту присвяченого Дню залізничника

1Звучить фонова музика. На екрані відеоряд локомотиви.

Фанфари - грає оркестр.

Виходять ведучі.

2 Шановні пані та панове залізничники!

Вед.1 Від імені всіх пасажирів та вантажоотримувачів вітаємо вас зі святом.

Вед.2 Низький уклін людям, котрі на все життя обрали для себе нелегку, але таку потрібну для країни , для всіх нас професію залізничника, присвятив себе і своє життя залізниці.

Вед.1 Запорука успішного розвитку галузі - у високому професіоналізмі та відповідальності залізничників. І саме в цьому полягає гарантія довіри до залізниці, яка є одним з найпопулярніших і найдоступніших видів транспорту,надійним і авторитетним перевізником.

Вед.2 Слово для привітання надається директору коледжу .

Вед.2 Раніше День залізничника святкували в першу неділю серпня. Це перше професійне свято було засноване в російській імперії у 1896 році і приурочене 3до дня народження імператора Миколи I,4що почав будівництво залізниць.

Вед.1 5Святкувалося воно щорічно 25 червня аж до 1917 року. Після революції свято було забуте майже на двадцять років.

Вед.2 Традиція вшановувати залізничників відродилася в СРСР лише в 1936 році. 6Постановою Уряду від 28 липня 1936 року був встановлений день професійного свята залізничників 30 липня. 7Пізніше його святкування перенесли на найближчий вихідний день.

Вед.1 8Днем народження незалежної української залізної дороги можна вважати 24 серпня 1991 року - 9день проголошення Акту про незалежність України, коли майно, яке було на той момент в межах кордону держави, стало його власністю.

Вед.2 1014 грудня 1991 Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про створення Державної адміністрації залізничного транспорту України», погодило роботу всіх структурних підрозділів, причетних до перевізного процесу, дозволило організувати чітку, безперебійну роботу залізничного транспорту.

Вед.1 День залізничника встановлений Указом № 257/93 Президента України від 15.07.1993 і відзначався по-старому, як і в Радянському Союзі.

Вед.2 1996 рік, рік прийняття Конституції України, знаменний для залізниць України тим, що 4 липня був прийнятий Закон України «Про залізничний транспорт». У ньому визначені основні економічні та фінансові засади діяльності залізничного транспорту, закладена нормативна база організації безпеки руху, роботи в умовах надзвичайних обставин, охорони вантажів та об'єктів галузі, трудових відносин працівників.

Вед.1 Днем залізничника за ініціативою Львівської залізниці.11Указом президента визнано 4 листопада. Виявляється, в цей день у 1861, ще за часів Австро-угорської імперії, на територію сучасної України - 12до Львова - прибув перший потяг, який називався «Ярославом». У нинішньому розумінні «Ярослав» був поїзд міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

Вед.2 13Зараз Українські залізниці - «Укрзалізниця» - 14це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-західна, Придніпровська), які об'єднують всі області України. 375900 працівників обслуговують 30300 км залізничних шляхів. 15Кожен рік з 1684 станцій відправляються в дорогу 16500 млн. пасажирів у 8429 пасажирських вагонах. 17Щорічно 174939 вантажних вагонів перевозять більше 300 млн. тонн вантажів. За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають 4 місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії, Індії. Залізниці України взаємодіють із залізницями 7 сусідніх країн. Через територію України проходять три залізничних міжнародних панєвропейські транспортні коридори.

Вед.1 18 На даний момент Україна втратила, у зв'язку з останніми подіями, на сході та Криму частину об' єктів залізниці. 19Але ми щиро віримо ,що українські хлопці , 20вірні традиціям козацтва відстоювати свої землі, свій народ повернуть анексовані та захоплені території до складу України.

Козацький танок . 21,22,23,24,25,26,27,28,29.

Вед.1 30 Хто може уявити сучасне життя без вокзалів, вагонів, поїздів і довгих гудків – вісників прощань та зустрічей.

Вед.2 Сьогодні ти тут, а завтра ти там,

По станціях - життя, доля - по рокам,

Поспішають вони до місця призначення,

31 А ти машиніст, ти звик до навантаження.

Вед.2 І нехай тебе вірно і ніжно, і строго,

32Залізним покликанням тримає дорога.

І буде щаслива родина твоя,

Біда на дорозі тебе обмина! 33

Вед.1 34Рейки, шпали і вагони,

У містах у всіх перони,

Поїзд завжди кудись мчить,

Коліщатами дзвенить.

35Провідник завжди в вагоні,
Проводжає на пероні,
Люд, що вийшов зустрічать,
А когось і проводжать.


Вед.2 36 Вірні друзі залізниці,
Летите немов би птиці,
І розвозите людей,
І у Лондон, і в Бомбей.
37Ми вас хочем привітати,
З професійним вашим святом.
Хай миная вас журба,
Зичим радості й добра.38,39

Музичне вітання без оголошення

40Проходя тропою жизни, можем мы и не заметить,
Что она, порой, похожа на железные пути.
Если сам идешь по рельсе, то теряешь равновесье,
Но вдвоем намного легче, держась за руки, идти.
41Ни направо, ни налево - разойтись они не могут,
Рельсы две идут, слагаясь, впереди в далекий клин.
42Пусть ваш брак таким же будет, как железная дорога -
Вы друг с другом неразрывны, жизни две, а путь один.
Припев:
Пусть бывает иногда на душе у нас тревога,
И пускай, порою жизнь от забот не так легка.
43Радость вновь вернется к тем, кто надеется на Бога.
Пусть будет ваша жизнь крепка, как железная дорога.
44И вот так же, как дорога, вдаль летя двойною лентой,
Пассажиров перевозит в направлении своем,
45И вы тоже так стремитесь, чтоб, в теченье жизни этой
Много тысяч не спасенных привести в Отцовский Дом.

46Пусть, пройдя так много станций, прямо к станции конечной
Вас, в конце концов, приблизит ваш нелегкий, длинный путь;
Вы окажетесь средь близких в этой новой жизни вечной,
47Там, уставши, отдохнете, и начнется новый путь.

Припев:
Пусть бывает иногда на душе у нас тревога,
И пускай, порою жизнь от забот не так легка.
48Радость вновь вернется к тем, кто надеется на Бога.
Пусть будет ваша жизнь крепка, как железная дорога.(2р)

И будет пусть любовь у вас крепка, как крепка она у Бога.

Вед.1 49Якщо б не було вас на залізниці,
Електрички тоді б не мчали по ній,
50Темрява панувала б, як у чорній барлозі,
Семафор не показував потрібних вогнів.
51 Постійно потрібні ваші міцні руки:
Проводи, ізолятори - все натягнути.
52День проходить за днем, часу не має гуляти.
Несправності потрібно вчасно усувати.

Вед.2 Ми щиро вітаємо електриків , монтажників залізничників . 53

Вед.1 54Рік за роком — ніби потяг скорий. Рік за роком — райдужний потік, І завжди зеленим світлофором Вам світили щедро з року в рік.

Вед.2 55Хай же розклад руху буде строгим

І щоб грів, як сонячний мотив,

Щоб була щасливою дорога,

Щоб надійним був локомотив!

56Хай врожайним буде ваш ужинок

На здоров'я і на почуття!

В добру путь! І — радісних зупинок.

На сталевих коліях буття!

Вед.1 57Вдома на всіх нас, електриків і СЦБістів, машиністів і провідників, диспетчерів і чергових, синів і дочок , де б вони не були ,чекає найдорожча, найрідніша людина – мама .

Для всіх мам викладачів, студентів, для мам бійців АТО вітання від студентки відділення «Д» з піснею "Мальви"(сл.Богдана Гури, муз. Володимира Івасюка).

58Заснули мальви бiля хати,
Iх мiсяць вийшов колихати.
59I тiльки мати не засне, мати не засне,
Жде вона мене.
I тiльки мати не засне, мати не засне,
Жде вона мене.

60О, мамо рiдна, ти мене не жди,
Менi в наш дiм нiколи не прийти.
З мойого серця мальва проросла,
I кров’ю зацвiла.
61Не плач же, мамо, ти ж бо не одна –
Богато мальв насiяла вiйна.
Вони шепочуть для тебе восени:
«Засни, засни, засни, засни…»

62У матерiв є любi дiти,
63А у моєi – тiльки квiти.
64Самотнi квiти пiд вiкном, квiти пiд вiкном
Заснули вже давно.

65Як зiйде сонце – вийди на порiг,
I люди вклоняться тобi до нiг.
Пройдися полем – мальви буйних лук
Торкнуться твоiх рук.
Життя, як пiсня, що не вiдзвенить,
Я в мальвi знов для тебе буду жить,
66Якщо ж я ласку не встигла принести —
Прости, прости, прости, прости…

Вед.2 67На залізниці трудиться багато жінок в розрахункових підрозділах. Кожна з них чарівна , 68ніжна і турботлива, доброзичлива .

69Це економісти, бухгалтери, оператори комп'ютерного забезпечення.

Вед.1 70Труд бухгалтера важкий -
Це усякий знає,
А тому уклін низький
Нині вам складаєм.

Вед.2 Всіх майбутніх залізничників вітають студенти групи ( танок )

71,72,73

Вірш про залізницю без оголошення 74,75

Вед.2 76 Шановні залізничники минулих і майбутніх поколінь!

Вед.1 Сьогодні День залізничника по праву є міжнародним святом і в цей день, ми, приєднуємося до привітань на адресу всіх робітників залізниць і бажаємо їм завжди бути веселими, мати міцне здоров'я і тепле сімейне вогнище .

Вед.2 77Успіхів у роботі, тому що від успішної праці залізничників в якийсь-то мірі залежить і наш з вами успіх і процвітання . Нехай на життєвих перехрестях в усьому і завжди вас супроводжує зелене світло.

Вед.1 Пісня "Королі залізних доріг" 78 - 84

Нам железные дороги снились по ночам и боги

К этой цели нас вели, мы - дороги короли!

В нашей жизни, то и дело душу побеждает тело,

Нашей цели мы верны, мы – дороги короли!

85Під час пісні виходять усі учасники концерту.

Вед.2 Ми ще раз вітаємо всіх залізничників України! 86

Ведучі разом : ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.