В Україні офіційно свято День залізничника відзначається 4 листопада "На підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту", згідно з Указом Президента N 1140/2002 від 11.12.2002,. День був приурочений події 1861 року, коли на на територію України привезли перший потяг з Австро-Угорщини. Він називався «Ярослав». Це був потяг міжнародного сполучення, що з’єднував Львів з Віднем, Перемишлем та Краковом.
