Сценарій до Дня вигнання нацистів з України «У пам’яті завжди у нас, людина з іменем Солдат»

Опис документу:
Сценарій складено відповідно до нового бачення Україною подій Другої світової війни. Центральне місце в історії війни займає звичайний солдат, який жертвуючи собою виганяє нацизм з України і тим самим наближує перемогу над Гітлером.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Міністерство освіти і науки України

Комунальний вищий навчальний заклад

«Бериславський педагогічний коледж імені В.Ф. Беньковського»

Херсонської обласної ради

«У пам’яті завжди у нас,

людина з іменем Солдат»

Сценарій до Дня вигнання нацистів з України

Підготував: викладач історії Вітрук В.М.

Погоджено: ___________О.О.Знаменська

м. Берислав

2018

Сценарій «У пам’яті завжди у нас,

людина з іменем Солдат»

(сценарій інформаційного заходу приурочений Дню вигнання нацистів з України)

Хід заходу

 • 01.Відео до пісні М.Мозгового «Солдат»

 • 02. Фон «Рідна мати моя»

В1: Журавлі летять спокійним клином,

Розрізають синю височінь

І летять, курличуть безупинно

В далечінь, безкрайню далечінь.


В2: Вийде мати одинока в поле;

В самотині піде по ріллі,

Уклоніться жінці сивочолій

Журавлі - солдати - журавлі

Повесні вона вас виглядає,

Як зоря зоріє над селом,

І чекає, все ж таки чекає.

Може, син торкне її крилом.

В1: Неоціненний внесок у Другу світову війну зробив солдат. Вояк, який пройшов її пекельне горнило. Відчув радість братання та горе утрат. Той солдат, який першим кинувся у бій, щоб боронити свою землю та народ.

В2: Його, ми сьогодні згадаємо. Йому вклонимося. Простому солдату, який втратив молодість та сон.

В1: Захід приурочений 74-й річниці вигнання нацистських окупантів з України оголошується відкритим.

 • 03. Звучить Гімн України

 • 04. Фон - Хатіко

В1: Час - невпинний та невблаганний. Мов струмки джерельної води, збігають роки, розпускаються листки на деревах, половіють жита та приходять у світ нові покоління. Але не зникає пам’ять людська.

В2: Вона живе у спогадах бійців та в монументах, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв із сторінок книг, її мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи у спадщину поколінням.

В1: Минуло 73 роки від дня завершення Другої світової війни. Здавалось людство мало б зрозуміти ту руйнівну силу, яку несе в собі війна, але нажаль, не знає Україна і нині спокою. На Сході нашої держави проливається кров. Сьогодні Україна повинна захищатися від «братської допомоги» Російської Федерації. Наші українські солдати боронять для всіх нас мир. Вони стоять там, щоб ми жили мирно тут.

В2: Ми повинні пам’ятати про героїв, які поклали свої життя за народ, за свободу, за Україну.

В1: Оголошується хвилина мовчання за тими, хто поклав своє життя в боротьбі з нацизмом та тими, хто загинув, захищаючи, незалежність України.

Право покласти квіти пам’яті до меморіалу солдатам Другої світової війни надається: Мільчаковському Дмитру та Чернєй Дарії.

 • 05. ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

В1: Дві світові війни у ХХ столітті пронеслися територією України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності.

В2: Найстрашнішою, наймасштабнішою та найкривавішою була Друга світова війна, яка зламала безліч доль, забрала величезну кількість безвинних життів.

 • 06. Відео «Історія гідності: Друга світова»

В2: З перших днів нападу Німеччини на Радянський Союз Україна була в центрі воєнних дій. Установлений у 1941 нацистський окупаційний режим проводив жорстоку політику.

В1: Нацисти застосовували жахливі засоби страти: отруєння у газових камерах, спалення у крематоріях, голодомор, цькування собаками. Створювалися концентраційні табори і гетто для євреїв. Українці перетворювалися на людей «третього сорту». Влаштовувалися публічні страти комуністів, комсомольців, представників радянської влади. Загалом в Україні в період окупації було вбито близько 4 млн осіб мирного населення і близько 1,5 млн військовополонених.

В2: Окупаційна політика мала відверто колоніальний характер. Людей силоміць вивозили на роботи до Німеччини. До Німеччини вивозилися продовольство, обладнання, сировина, коштовності, а також робоча сила. Із України на примусові роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн осіб.

В1: Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.

В2: У вигнанні німецьких окупантів брала участь уся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани, національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією та українські бійці на усіх інших фронтах світу. Вони наближали спільну перемогу над Гітлером.

В1: Вигнання окупантів супроводжувалося вчиненням масових злочинів, які організували сталінський режим та радянські війська з вини його командування: на найнебезпечніших ділянках фронту масово використовували «чорносвитників» (непідготовлених, необмундированих, часом неозброєних вояків).

В2: Частини Радянської армії, більшість в яких становили українці, використовували в боях проти національного підпілля, що означало братовбивчу війну між українцями Червоної армії та УПА; в очищеному від німців Криму у 1944 році радянська влада здійснила низку депортацій, зокрема повністю виселила кримських татар; переслідувань зазнали особи, які перебували на окупованих територіях, остарбайтери та полонені червоноармійці;

В1: Українці продовжували зазнавати втрат і після закінчення війни, масові репресії тривали до самої смерті Сталіна.

В2: Упродовж заходу ми використовували термін «вигнання», адже термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1944 році Україна, нажаль, не стала вільною.

В1: Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.

В2: Український визвольний рух, не вважаючи вигнання німецьких окупантів визволенням, продовжував боротьбу за незалежність України, яка тривала ще майже десятиліття. Переслідування інакодумців не припинялося до розпаду СРСР. Справжню волю і свободу Український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 року зі здобуттям державної незалежності.

В1: І сьогодні, ми українці, повинні зберегти нашу свободу та незалежність для інших поколінь, заради майбутнього, ми повинні вистояти у боротьбі з агресором, не впасти на коліна.

В2: Ми твердо можемо сказати, що ніколи не забудемо про подвиг простого солдата. Він ціною свого життя прогнав німецьких окупантів з України, він боровся за своїх батьків, дітей та дружину, за свій народ.

Разом: Честь і слава навіки солдату!

 • 07. На фінал «Коли припиняться бої»

Список використаних джерел:

 1. https://uk.wikipedia.org

 2. http://www.istpravda.com.ua

 3. http://www.memory.gov.ua

 4. http://www.megaznaika.com.ua

 • 25.10.2018
 • Виховна робота
 • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
 • Конспект
 • 620
 • 0
 • 16
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!