Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Розвивальне заняття «Кіт Василь пішов до школи»

Психологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

11.01.2020

325

10

0

Опис документу:
Мета заняття: Розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку з ЗПР на етапі підготовки до школи. Завдання: 1. Навчати дітей вирішувати поставлені перед ними завдання засобами ігрової діяльності. 2. Сприяти розвитку уваги, мислення, уяви, мовленнєвої активності у дітей. 3. Формувати позитивний інтерес до майбутнього шкільного життя. Вік дітей: діти 6 років з ЗПР
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Розвивальне заняття «Кіт Василь пішов до школи»

Мета заняття: Розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку з ЗПР на етапі підготовки до школи.

Завдання:

1. Навчати дітей вирішувати поставлені перед ними завдання засобами ігрової діяльності.

2. Сприяти розвитку уваги, мислення, уяви, мовленнєвої активності у дітей.

3. Формувати позитивний інтерес до майбутнього шкільного життя.

Вік дітей: діти 6 років з ЗПР

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Мета: налаштування дітей на заняття, гармонізація емоційного та психологічного стану.

/Діти стають в коло, тримають один одного за руки, промовляють слова і виконують рухи/.

Вередусі виганяємо, / діти роблять хвилі руками/

і заняття починаємо. /діти роз’єднують руки, гармонізують своє дихання/

2. Привітання (у колі)

Мета: створення емоційного комфорту, розвиток почуття єдності у дітей.

Добрий ранок, мої діти!

Дуже рада вас зустріти!

/ Психолог промовляє слова, по черзі вітається з кожною дитиною поглядом/

І бажаю вам добра,

Бо ми всі, одна сім’я.

/ Психолог протягує руки всередину кола, а діти в свою чергу кладуть на його долоні свої ручки/

Психолог:

- Діти, а ви часом нашого Василька не бачили? Обіцяв, що прийде до нас на заняття, але щось його досі немає, ви його ніде не бачите? /діти дивляться по сторонам/. Піду подивлюся, може десь заховався? /виходить за двері, приносить іграшкового котика, який в руках тримає портфель/

Психолог розігрує в ролях вірш з іграшковим котиком.

Де ти котику, барився?

Я сьогодні в школі вчився,

Що ж ти, котику, вивчав?

Вимовляти гарно «Няв»!

Психолог:

- Котику, а чому ти раптом вирішив піти до школи?

Котик:

- Олена Юріївна, я дуже хочу стати великим, розумним котом, як мій дідусь. Це колись я був маленьким кошеням: яке просто грало, бігало, стрибало і не любило прибирати іграшки і доїдати суп до кінця. Але зараз я вже виріс, мені скоро виповниться 6 років і я багато чого хочу дізнатися…дізнатися, чому дме вітер; дізнатися, як працює телефон; дізнатися, чому зірки не гаснуть і куди сонечко спати лягає. Тож я і відправився до лісової школи, адже там навчають звірят .

Психолог:

- Василько, це дуже цікаво, ми тебе вітаємо. Нашим дітям скоро також виповниться по 6 рочків і вони зможуть піти до школи, а поки ми ще туди не потрапили, може ти нам трішечки розповіси, що ж таке «школа» і які там правила

3. Бесіда з дітьми про школу

/Діалог Психолога та Котика/

  • Що таке школа?

Школа - це такий будинок, де є клас, парти, учні, вчителі.

  • А хто такі учні?

Так називають дітей, які ходять до школи.

  • А для чого діти ходять до школи?

До школи діти ходять щоб навчатися, отримувати нові знання. А також, щоб навчитися писати, рахувати, щоб бути розумним.

  • А чи можна в школу носити іграшки?

Ні. Іграшки до школи носити не потрібно, адже це не дитячий садок. З іграшками можна грати вдома, коли ти виконаєш всі уроки.

  • А як повинні поводитися в школі учні?

Вони повинні не запізнюватися на уроки, приносити підручники, уважно слухати вчителя на уроках, виконувати всі завдання.

  • А що ж треба знати і що необхідно вміти, щоб добре вчитися в школі?

Треба уважно слухати вчителя, багато читати, вміти рахувати і вирішувати завдання.

  • Котику, а що за сумка в тебе?

Це не сумка, це портфель, до якого учні складають свої речі: підручники, зошити, альбом, фарби, олівці, щоденник. Все це називається - шкільне приладдя.

4. Вправа «Відгадай і за описом впізнай»

Мета: Вчити відгадувати описову загадку у вигляді перерахування ознак тварин без їх називання.

Котик (сумно):

- Але у нас сьогодні в школі, сталась неприємна пригода. Хтось навмисно переплутав всі портфелики звіряток. І всі дуже засмутилися, адже не знали де чий.

Психолог:

- Василько, а я знаю як в подальшому цьому можна зарадити. Всі звірята мають позначити свої портфелики. Хочеш, ми з моїми дітками, вам допоможемо?

/психолог загадує загадки про звірят, діти впізнають за описом господарів кожного «портфелика» і позначають відповідною картинкою портфель/

5. Гра «Чий портфелик зник?»

Мета: розвиток пам’яті, уваги.

Психолог:

- З такими позначками твої друзі зможуть легко віднайти свій портфелик і не хвилюватися, якщо якийсь зникне. Ось, давай перевіримо.

/Діти уважно дивляться на портфелики, потім за­плющують очі, психолог закриває один з них, а діти повинні від­гадати, якого не стало/.

Повторити 3–4 рази.

6. «Фізкультхвилинка»

Котик:

- Олена Юріївна, я дякую вашим діткам і хочу їх навчити гарної вправи, яку ми сьогодні вчили у школі.

У долоньки плещуть радо малюки, /діти плещуть в долоньки/

Ніжки в нас затупали, спритні ось які. /тупотять ніжками/

По колінцям вдаримо, тихо, тихо, тихо. /дольками вдаряють по ніжкам/

Ручки ми піднімемо, в небі бачим диво. /ручки піднімають вгору/

Привітаємо сонечко я і ти, /махають вгорі руками/

Дітки ми розумні, гарні малюки. /гладять себе по голівці/

7. Вправа «Склади бутерброд»

Мета: Закріплення знань, про розмір; вправляння у вмінні діяти за інструкцією дорослого.

Котик:

- Щось я трішки зголоднів, я б смачненького поїв.

Психолог:

- Василько, а ми і в цьому зможемо тобі допомогти. Допоможемо нашому Василькові, приготуємо йому смачненьких бутербродиків? Ти любиш, щоб на хліб поклали спочатку ковбасу, а зверху сир?

Котик:

- Так, саме так. На хліб покласти кусочок ковбаски, а потім сир.

( Діти складають «бутерброди»- підбирають відповідно за розміром)

8. Вправа «Мишка нам дала горішки»

Мета: розвиток просторової орієнтації на собі.

Психолог:

- Василько, подивись, наші діти зробили тобі такі смачні бутерброди, що на цей запах прибігла мишка до нас. Вона принесла горішки і хоче, щоб ми із нею пограли.

Авторська гра «Мишка нам дала горішки» /Діти отримують горішок і сідають на килимок, горішок кладуть перед собою/

Мишка нам дала горішки, хоче грати з нами мишка.

Я горішок той візьму, в праву рученьку свою. /беруть горішок в праву руку/

Праву ручку підніму і горішок покажу. /діти піднімають руку до гори/

Ліва ручка не зівай і горішок ти тримай. /перекладають горішок до лівої руки/

Ліву ручку підніму і горішком потрясу. /рука вгорі, потрясти горішком/

Доторкнуся до чола, ой, розумна голова. /горішком торкаються до чола/

Заховаю я горішок, був горішок і нема. /діти ховають руку з горішком за спину/

Я горішок той візьму, в праву (ліву) рученьку свою. /психолог говорить до якої руки потрібно взяти горішок, діти перекладають горішок за спиною/

Один, два, три ти горішок покажи. /діти витягують руку вперед і показують горішок; психолог перевіряє чи вірно діти справились з виконанням вправи/

9. Вправа «Мишка і котик»

Мета: Розвиток мисленнєвих операцій, вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

Психолог:

- Наш Василько і мишка вирішили пограти в хованки, малята хочете пограти разом з ними? Тож запрошую вас тоді сісти до своїх столиків.

/ На аркуші паперу, де зображений контур котика, дітям потрібно буде картинку мишки розмістити відповідно за вказівкою дорослого - справа, зліва, у верхньому правому кутку і т.і./

10. Малювання «Кольоровий кіт» (Подарунок для котика)

Мета: Розвиток мисленнєвих операцій, вміння орієнтуватися на аркуші паперу та співвідносити свої дії з вказівкою дорослого.

Психолог:

- Малята, я пропоную на згадку про нашу сьогоднішню зустріч подарувати нашому другові Василькові його портрети. Але для того, щоб вони були гарнішими їх потрібно дещо розфарбувати.

Дітям пропонується закінчити малюнок, розфарбовуючи зображення кольоровими олівцями за вказівкою /вушка - рожевим олівцем, очка – зеленим, носик - чорненьким, а грудку – коричневим/

Діти дарують свої малюнки котику. Котик їм щиро дякує.

11. Завершення.

Діти стоять колом, протягують ручки до середини кола.

Психолог:

- Наші ручки, як маленькі промінчики. Давайте зачерпнемо в нашому дружньому колі сонячного тепла і піднесемо до свого серденька, наповнимо долоньки Любов’ю, що живе в серденьку у кожного з нас і подаруємо її одне одному. /Діти дмухають на долоньки направляючи їх один до одного/.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.