«Розвиток логічного мислення дітей на заняттях математики з використанням художнього слова, розвиваючих ігор»

Опис документу:
Конспект розроблено для дітей старшого дошкільного віку Одним із способів формування знань і пізнавальної активності у старшому дошкільному віці є розвиток логічного мислення. Оволодіння логічними формами мислення в дошкільному віці сприяє розвитку розумових здібностей і необхідна для успішного переходу дітей до шкільного навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект заняття з математики

Тема: «Розвиток логічного мислення дітей на заняттях математики з використанням художнього слова,

розвиваючих ігор»

старший дошкільний вік

Підготувала:

вихователь дітей старшого віку

КЗ ДНЗ № 66 Задворна Л. О.

Мета:

  • виявити обсяг знань дітей про числа та дії з ними, рівень навичок лічби (пряма, зворотна) та обчислення, знань про форму і час, про простір та вміння орієнтуватись у ньому;

  • розвивати пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення;

  • виховувати наполегливість у досягненні мети.

Обладнання:

  • ілюстрації до казки «Червона шапочка»,

  • конверти із завданнями;

  • числа натурального ряду;

вправи:

  • «Постав звіряток у наступному порядку» (малюнки звірів), «В якому будиночку заховалися тварини?»;

  • аркуш в клітинку із зображенням курча «Зроби паркан», олівці;

  • «Знайди зайву геометричну фігуру»;

  • використання загадок;

  • перекидний календар;

  • ілюстрації до кожного дня тижня;

  • іграшки до гри «Відгадай де заховали»

Попередня робота:

  • читання казки «Червона шапочка»

  • дидактична гра «З якої казки казковий герой»

Хід заняття

Сьогодні до нас завітали гості.

  • Діти, привітайтеся з гостями.

Вліво-вправо оберніться,

Одне одному всміхніться.

  • Я сьогодні зустріла казкового героя, якому потрібна допомога. А кому, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.

Ліс навкруг шумить ласкаво,

Пахнуть ніжно різні трави,

В далечінь біжить стежина,

У моїх руках корзина

Для бабусі в тій корзинці

Я обід несу й гостинці.

Раптом суне вовк із хащі!

Лютий звір мене питає:

«Ти чого отут блукаєш?»

Розпитав, стрибнув убік,

Блискавично в лісі зник.

Відгадайте-но, будь ласка,

Звідки я, з якої казки?

(Червона Шапочка)

(Відповідь дітей)

Бесіда за змістом казки.

  • Чому дівчинку назвали Червоною Шапочкою?

  • Хто попросив Червону Шапочку віднести гостинці бабусі?

  • Де жила бабуся?

  • Кого дівчинка зустріла в лісі?

  • Вовк дика чи свійська тварина?

  • Що трапилося з бабусею та Червоною Шапочкою?

  • Хто їх врятував від вовка?

Молодці, ви добре знаєте казку.

Червона Шапочка передала конверт в якому завдання.

Вовк пообіцяв не з’їсти бабусю, якщо Червона Шапочка виконає завдання.

  • Червона Шапочка сама не впорається із завданнями, їй потрібна ваша допомога.

  • Діти, чи згодні ви допомогти Червоній Шапочці? (Відповіді дітей)

Рахунок у межах 10

(Діти називають числа натурального ряду, пряма та зворотна лічба в межах 10, суміжні числа «Знайди числа»)

Вправа на увагу

Дорога до бабусі йде через ліс. Вовк зустрів звірів. А яких, ми дізнаємося із

завдання.

Завдання «Постав звіряток у наступному порядку»

Перша – хитрюча,

Другий – колючий,

Третій – вайлуватий,

Четвертий – вухатий,

П’ятий – зубатий.

  • Які з цих звірів взимку сплять? (Відповіді дітей)

Вправа «В якому будиночку заховалися тварини»

  • А ще у бабусі є курчата, яких вовк дуже полюбляє. З вовком до бабусі в гості вирішила завітати Лисичка. Вона також дуже полюбляє курчаток. Нам треба відгородити курчат від Лисички.

Малювання олівцем паркану різної форми.

(діти самостійно виконують завдання)

Завдання «Визнач, яка з фігур в цьому наборі зайва. (Відповіді дітей)

Поясни чому.»

Фізхвилинка

Раз! Два! Всі присіли

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі

Кружимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

Дружно сіли за столи.

  • Відпочили, а тепер продовжимо допомагати Червоній Шапочці.

  • У бабусі на стіні Вовк побачив цікаву книжечку та загадав загадку:

Висить бик, щодня худне,

А в кінці року вмирає. (Відповіді дітей)

  • Про що можна дізнатися з календаря? (Відповіді дітей)

«Назви день тижня»

(діти знаходять у себе картку відповідного кольору)

Понеділок на коні

Він у червоному вбранні.

Вівторок ніколи не плаче,

Мов сонечко жовтогарячий.

А жовтенька середа –

Мов царівна молода.

Четвер зелений, мов горох,

Який ще трішки не достиг.

П’ятниця в тендітнім

Мереживі блакитнім.

У суботи очі сині,

Ніби квіти у долині.

А неділя щаслива

Фіолетова, мов слива.

Вправа «Дай відповідь»

  • Скільки горішків у порожній склянці?

  • Скільки очей у світлофора?

  • Їжачок та зайчик йшли до лісу, а назустріч їм йшли вовк та лисичка. Скільки тварин йшло з лісу?

  • У білочки було багато горішків, два горішка вона з’їла. Скільки горішків залишилось?

  • Росло 4 ялинки. На кожній – по 6 гілок. На кожній гілці – 5 яблук. Скільки всього яблук виросло?

  • Скільки лап у двох вовчиків?

(Відповіді дітей) Молодці діти, ви впорались із завданням

Гра «Відгадай, де заховали»

(у відшуканні іграшки допомагають вказівки

«Іди вперед…,», «Шукай поруч з…», «Шукай між…»)

  • Молодці, ви впорались з усіма завданнями, які Вовк приготував Червоній Шапочці. Подивіться, як Червона Шапочка посміхається і дякує вам. Як на вашу думку, Вовк свою обіцянку виконає? (Відповіді дітей)

Нехай це заняття-гра залишить у вас міцні знання, хороший настрій, вміння допомогти друзям вийти з будь-якої біди.

На згадку Червона Шапочка пригощає вас цукерками.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
7
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!