Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
М’які навички як основа організації якісного освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події

Розробка з Астрономії для 11 класу: "Про екзопланети Землі"

pdf

Астрономія

Для кого: 11 Клас

21.02.2022

111

2

0

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Перша екзопланета Землі була виявлена в 1995 році швейцарськими астрономами біля зорі Пегаса. Що ж це таке екзопланета?. Це планети з різними розмірами, але з виявленням на ній води і кисню. Саме наявність води (в рідкому стані) і кисню в атмосфері планети може привести до зародження життя на ній.

Декілька слів про методи виявлення екзопланет. Самий ефективний метод це космохімія. Хімічний аналіз планетних атмосфер бурхливо ровивається. Космохімія застосовує спектроскопію, тобто аналіз світла за допомогою спектроскопа. При виявленні води, кисню і метану можливо припустити наявності життя на планеті. Якщо планета багата на флору та фауну, то її атмосфера буде насичена біомаркерами – спектральними доказами життя. Один з таких біомаркерів є наявність метану. Так в атмосфері Землі наявність метану досить мала, всього 1,7 × 10-4 %.

Важливий також метод використання радіотелескопів. Так в Китаї, в провінції Гуйчжоу працює 500 метровий радіотелескоп.

Слід мати на увазі, що відшукування екзопланет це дуже кропітка справа. Так, наприклад, якщо спостерігати Землю з планети Нептун, яка знаходиться на відстані 4,5 мільярда кілометрів, то Сонце буде у 1000 разів тьмяніше , порівняно з спостеріганням з Землі, а сама Земля як бліда блакитна цятка – по яскравості як слабка зірка і майже непомітна у світлі Сонця.

В наш час виявлено понад 4000 екзопланет, причому більшість знайдено поблизу Сонячної системи в нашій же галактиці, тобто в Чумацькому шляху.