і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Розробка уроку природознавства на тему : Людина — невід’ємна частина живої природи

Розробка уроку природознавства на тему : Людина — невід’ємна частина живої природи

Перегляд
матеріалу
Отримати код

10.09.2015р.

Урок 2. Людина — невід’ємна частина живої природи

Мета: зосередити увагу учнів на відмінностях, що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення, праця); розвивати вміння виділяти головне, знаходити зайве, пояснювати власний вибір; виховувати прагнення пізнавати себе та інших людей.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Тестування

1. Об’єднання людей, які взаємодіють, залежать один від одного, називається:

а) суспільством; б) колективом; в) родиною.

2. До суспільства належить:

а) людина; б) тварина; в) рослина.

2. Гра «Доповни речення»

1) Щоб народжений людиною став нею, йому потрібно...

2) Людину творить ___, в якій вона народилась, але й країну створює ___.

3. Гра «Правильний вибір»

— Позначте «+» правильне твердження.

  • Без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростає маленьким звірятком;

  • без спілкування з людьми, без виховання і навчання людське маля виростає працьовитою людиною.

4. Робота в групах

1) Доведіть, що людина створює свою країну.

2) «Людина» — багатозначне слово. Воно позначає одну з істот на землі і водночас має піднесене значення всього загалу якостей і почуттів, які повинна мати в собі ця істота. У такому випадку це слово пишуть з великої букви — Людина...

Що ж потрібно кожному з нас для того, щоб називатися Людиною?

3) Пересуваються, вживають їжу, сплять усі живі істоти на Землі, але вони не можуть називатися людьми. Від тварин нас відрізняють не лише анатомічні ознаки, і навіть не розвинений інтелект. Нас відрізняє людяність. Як ви розумієте це поняття?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, чим людина відрізняється від інших живих істот.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 7–9)

— Прочитайте текст на с. 7 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Чому Платон і Діоген віднесли людину до тварин?

Робота в парі

— Розгляньте малюнки на с. 7. Знайдіть у кожному рядку «зайве». Поясніть свій вибір.

Робота в парі

— Прочитайте й відгадайте загадку на с. 8. Із чого зрозуміло, що йдеться про людину? Які ознаки притаманні лише людині?

— Ознайомтеся з думками про людину на с. 8. Чим людина подібна до тварин? Чим відрізняється від них?

Робота в групі

— Розгляньте малюнки. За якою ознакою можна розрізнити людину і тварин?

Робота в парі

— Прочитайте уривок з вірша Василя Фетисова «Хто чого вчиться».

— На що, на думку автора, здатна тільки людина?

Робота із словничком

Знайдіть у словничку (с. 140–141) слово людина. Дізнайтеся його значення.

Висновок. Людина — це жива істота, яка наділена мовленням, мисленням, а також здібністю вчитися, творити.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Так чи ні?»

— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що людина — частина природи?

— Давайте з’ясуємо, що в людини від природи. Відповідайте «Так» або «Ні».

  • Потреба в праці. (Так)

  • Потреба в їжі. (Так)

  • Потреба в теплі. (Так)

  • Потреба в розвагах. (Ні)

  • Потреба в повітрі. (Так)

  • Потреба в продовженні роду. (Так)

  • Потреба в грошах. (Ні)

  • Потреба в примноженні багатств. (Ні)

  • Потреба в комп’ютерах. (Ні)

  • Потреба в тваринах і рослинах. (Так)

— Отже, людина — частина природи.

2. Тестування (див. додаток)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Розкажіть, що є в людині від природи.

— Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі?

VІІ. Домашнє завдання

С. 7–9.

Додаток до уроку 2

Тестування

1. Що відрізняє людину від тварин?

а) Зріст; ґ) мислення;

б) мовлення; д) здатність до творчості;

в) розвиток; е) дихання;

г) народження; є) праця.

2. Що робить людину людиною?

а) Суспільство;

б) жива природа;

в) мова і мислення.

3. Що залишилося у людини природного?

потреба в праці; потреба в продовженні роду;

потреба в грошах; потреба в примноженні багатств;

потреба в комп’ютерах; потреба в тваринах і рослинах;

потреба в їжі; потреба в теплі;

потреба в розвагах; потреба в повітрі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: зосередити увагу учнів на відмінностях, що відрізняють людину від тварини (мислення, мовлення, праця); розвивати вміння виділяти головне, знаходити зайве, пояснювати власний вибір; виховувати прагнення пізнавати себе та інших людей.
  • Додано
    15.08.2018
  • Розділ
    Природознавство
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    225
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    4
  • Номер матеріала
    HG130121
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь