До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
7
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Розробка сценарію «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»

Опис документу:
Сценарій урочистої лінійки, присявченої 74-й річниці до Дня визволення України від німецько - фашистських загарбників. Поданий сценарій дасть можливість коротко ознайомити учнів з тими подіями, які проходили в часи Другої Світової війни.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТЕМА: «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»

Мета: поглибити знання учнів з історії ІІ світової війни; вшанувати память загиблих визволителів; виховати любов і повагу до історії країни, ветеранів і учасників війни; формувати у дітей почуття гідності, доброти , милосердя.

Обладнення: оформлена зала, проектор, музичний супровід, декорації, комп’ютер, проектор, живі квіти.

Хід заходу:
На фоні повільної музики звучать за сценою слова:

Не коріте моє покоління
Це – рядів ваших міць і коріння.
І за моду його не судіть
З чистим серцем ви підійдіть.
Справа зовсім не втім, як танцюєм.
Справа в тім, як живем і працюєм,
Як в болоті бредем по коліна
Це – також молоде покоління.
Правда ваша – війна від нас далі,
А у вас – ордени і медалі.
І на подвиг за першим велінням
Грудьми стане моє покоління.
Попереду й нагороди, і звання,
Ми, старший товаришу, з вами.
Якщо треба – застигнем в граніті
Покоління моє не коріте.

Ведуча 1. У кожнім місті, в кожнім парку

Сліди історії стоять.

З граніту зроблені солдати,

Нам про минуле хочуть розказати.

Ведуча 2. І кожен з них розповідає

Про ті події, ті роки.

Коли фашисти роздирали.

Країну нашу на шматки.

Ведуча 1. Шановні учні! Шановні молоді громадяни України! У ці остання дня жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнені від німецько – фашиських загарбників. Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Саме 28 жовтня 1944 року завершилося визволення Українських земель від фашистського поневолення.

Ведуча 2. Чудова осінь фарбувала доли

Й веселкою переливалися ліси,

Коли у жовтні, в ту далеку пору

Нам визволителі свободу принесли.

Ведуча 1. Урочиста лінійка «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні» з нагоди 74 – ї річниці визволення України від фашистських загарбників, оголошується відкритою.

Звучить Гімн України

Ведуча 2. 74 роки. Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жнива, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв, із сторінок книг, її мужню та величну, надійно зберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.

Учень 1. Усе було, були німі кургани,

Війна ішла не на життя- на смерть,

Гриміли залпи і ятрились рани,

І світ ішов, здавалось, шкереберть.

Учень 2. І вся Вкраїна ніби очманіла.

Людина в землю заривалася, як кріт,

А над землею бомби стугоніли,

І падали тіла на рваний дріт.

Учень 3. Це все було …

О, не забудьте, люди!

Своїх дідів і прадідів своїх,

Що руйнувався світ захланно і облудно.

І нищив все фашист на цій землі.

Учень 4. О, не забудьте тих,

Хто рвався крізь багнети.

В степах поклали голови свої.

Щоб більше ніколи рідну Україну

Не шарпали розбійницькі бої.

Ведуча 1. З перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, моральні та культурні цінності. Установлений нацистський окупаційний режим мав на меті знелюднення її території. За роки війни Україна утратила 8 млн. населення, із них у боях загинуло 2,5 млн., знищено військовополонених і цивільних осіб, померлих від голоду та відсутності медичної допомоги – 5,5 млн. Отже загинуло майже 20% населення, тобто кожний п'ятий мешканець України.

Ведуча 2. Якщо ж урахувати всі демографічні втрати ( убитих, померлих від хвороб і голоду, депортованих, тих, хто не повернувся з евакуації, емігрантів, ненароджених), то Україна втратила за роки Другої світової війни 14,3 млн. осіб. Якщо в 1941 році в Україні проживало 41,7 млн. населення, то в 1945 році - лише 27,4 млн. На території України цілком чи частково було зруйновано понад семиста міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Ведуча 1. Битва за визволення тривала 22 місяці. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (липень – серпень 1943 року). Протягом вересня жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців.

Ведуча 2. У ході визволення України силами чотирьох українських фронтів, які нараховували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію, а точніше 35 блискучих наступальних операцій, під час яких було оточено 10 німецьких дивізій. Найважливішими воєнними операціями були: Воронезько – Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько – Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь – Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпацька операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено місто Ужгород, а 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

Ведуча 1. Ми не були в бою, та бій той відчуваєм.

Чому і як живе у нас незнаний бій?

Чому до ворога ми, як вогонь, палаєм?

І день той в пам'яті тримаємо своїй.

Ведуча 2. Пам'ять….. Вона кличе, стукає у наші серця. Вона доносить до нас, нащадків, імена тих, хто не шкодував своєї крові, хто приніс у жертву найдорожче - життя. Сотні солдатів, офіцерів, партизанів і підпільників, сотні людських життів, розорених війною, прийняла в себе українська земля. Вони були представниками різних національностей, але навічно стали синами України. Ми в неоплатному боргу перед тими, хто не дожив до світлого переможного дня, чиї імена, навічно викарбувані на пам'ятниках і обелісках, увійшли в пісні, спогади і легенди. Вклонімося їх низько і пам'ятаймо!

Ведуча 1. Звідусіль тихо люди ідуть

З оберемками зір до граніту.

Треба вміти мовчати нам тут.

Щоб майбутнє могло говорити.

Ведуча 2. Перервався пташиний політ,

Колискову притримала мати…..

Зупинилося серце на мить –

Зараз треба мовчати, мовчати.

Оголошується хвилина мовчання.

Ведуча 2. Скільки б не пройшло десятиріч, ми завжди будемо звертатись до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної великої війни.

Ведуча 1. Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока берегти.

Ведуча 2. Цього осіннього дня по всій Україні вкриваються квітами і величні пам'ятники, і скромні обеліски. І це означає, що пам'ять народна жива, що подвиг загиблих в бою не забуто.

Право покласти квіти до пам'ятного знаку загиблим воїнам надається Івановій Вікторії, Ніколенку Дмитру та Неживець Альоні.

Ведуча 1. Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війни. Не щезне з пам'яті людської ,не піде у забуття великий подвиг нашого народу – перемога над фашизмом. «То що є смерть, якщо це не народ?» І що життя, якщо без України?»

Ведуча 2. Боже наш, спаси і збережи

Державу нашу – Україну,

Від всіх напастей відверни,

Не доведи нас до загину.

Ведуча 1. Прийми благання наші і прийми подяку

За милосердя, за твоє терпіння,

За всі гріхи і за провину всяку,

Почуй, Спасителю, наші моління.

ПІСНЯ Україна – НЕНЬКА

Ведуча 2. Пам'ятайте, діти, ви - майбутнє України. Своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славьте її. Будьте гідними своїх пращурів, любіть рідну землю, бережіть волю та незалежність України, поважайте свій народ і свою мелодійну мову.

ГІМН

Ми – єдина країна! Попри всі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру, чистого блакитного неба над головою.

Дякую за увагу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн