Розробка просвітницької програми«Тиждень психологічних знань
у Кагарлицькому ліцеї №1»
Тиждень психологічних знань – це сукупність психологічних акцій, які підпорядковуються одній темі, одній ідеї, що для включеної в неї людини розгортається як якесь цілісне завершене дійство. При загальному плануванні тижня бажано притримуватися кількох принципів:
тиждень повинен бути цілісним і закінченим, тобто мати психологічно окреслені початок і закінчення, основну ідею і девіз;
кожний день повинен плавно переходити в наступний;
необхідно мати види роботи, які робили б кожний день неповторним, і «наскрізні» заходи, які задавали б загальній дух тижня;
цілісність і закінченість повинен мати кожний день, тобто містити якийсь центральний захід, мати свою значеннєву спрямованість, що також може виражатися в девізі дня;
події тижня повинні охоплювати всю школу – всіх дітей і дорослих;
заходи тижня не повинні, якщо це можливо, втручатися у навчальний процес, принаймні таке втручання необхідно зробити мінімальними, лише за домовленістю з педагогами та адміністрацією.
Для оптимізації навчально-виховного процесу, покращення взаємин у тріаді «учень – батьки – учитель» та психологічного клімату в класних колективах, розширення знань усіх учасників навчально-виховного процесу про науку психологію, активізації пізнавальної активності учнів, пропаганди здорового способу життя та розвитку життєвої компетентності дітей доцільно проводити тиждень психології в школі, що підвищує інтерес до діяльності психолога з боку учнів та педагогів, сприяє зростанню його авторитету.




























