Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета: обговорити з учнями небезпечні і безпечні ситуації; формувати навички орієнтування в небезпечних ситуаціях та ухвалення раціональних рішень; показати, як уміння приймати рішення допомагає уникати небезпек.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
— Прочитайте назву розділу, який ми будемо вивчати. Про що ви дізнаєтесь у цьому розділі? (Як розпізнати небезпеку, про будову електроприладів, види перехресть, правила спілкування з тваринами.)
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми обговорюватимемо безпечні і небезпечні ситуації.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 70–75)
— Що таке безпека?
— По черзі продовжіть речення: «Я почуваюся в безпеці, коли...».
— Розгляньте малюнки на с. 70. Назвіть тих, хто дбає про вашу безпеку вдома, у школі, надворі. Розкажіть, як вони це роблять.
— Які небезпечні ситуації ви знаєте?
— Розгляньте малюнки на с. 71. Наведіть приклади небезпечних ситуацій.
Робота в групах
— Об’єднайтесь у пари. Розкажіть про небезпечну ситуацію зі свого життя.
Що з тобою трапилося?
Що ти відчув тієї миті?
Що ти зробив?
Хто тобі допоміг?
— Розгляньте малюнок на с. 72, назвіть важливі телефони.
— Разом із дорослими запиши важливі телефони на аркуші паперу і розмісти його поруч із домашнім телефоном.
Унизу напиши домашню адресу і номер свого телефону, щоб у разі потреби чітко і швидко назвати його.
Запиши ці телефони у своєму мобільнику.
Вивчи вірш на наступній сторінці. Він допоможе запам’ятати телефони аварійних служб, які діють паралельно з номером «112»
Номер для виклику всіх рятувальних служб — 112.
— Пропоную вам розучити вірш Л. Вознюк «Служби порятунку» (с. 73).
— Розгляньте малюнок. Які служби можна викликати за цими номерами?
— Що допомагає уникати небезпек?
— Що таке зважені рішення?
Зважені рішення — це те, що люди роблять після обмірковування ситуації.
— Розгляньте малюнок на с. 74. Пригадайте кроки прийняття зважених рішень за «Правилом світлофора».
— Поясніть, що означає кожен із цих кроків.
— Уміння приймати зважені рішення допомагає уникати небезпек.
— Розгляньте малюнок на с. 75. Олесь і Руслан запізнюються на тренування. Руслан запропонував бігти навпростець через озеро. Олесь сказав: «Не можна, бо...». Продовжіть речення.
Користуючись «Правилом світлофора», визначте, чиє рішення правильне. Поясніть, чому.
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
Більше вір своїм очам, ніж чужим розмовам.
Бережися бід, поки їх немає.
Обережність — мати безпеки.
Побоювання — половина порятунку.
— Розгляньте малюнок. Позначте на ньому кружечками червоного кольору місця, які ви вважаєте небезпечними.
VІ. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Які бувають небезпечні ситуації?
— Як розрізнити небезпечні ситуації?
— Що допомагає уникати небезпек?
— Які кроки прийняття правильних рішень?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»