Розділ 2. СЕРЕД ЛЮДЕЙ Урок 13. Права дитини

Опис документу:
Розділ 2. СЕРЕД ЛЮДЕЙ Урок 13. Права дитини Мета: розширити знання учнів про основні права дитини, визначені Конвенцією про права дитини; вчити виконувати свої обов’язки в школі; виховувати відповідальність, дисциплінованість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розділ 2. СЕРЕД ЛЮДЕЙ

Урок 13. Права дитини

Мета: розширити знання учнів про основні права дитини, визначені Конвенцією про права дитини; вчити виконувати свої обов’язки в школі; виховувати відповідальність, дисциплінованість.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Прочитайте назву другого розділу на с. 55. Що ми будемо вивчати у цьому розділі? (Права й обов’язки дитини, склад родини, як допомагати дорослим, спілкування без слів...)

— Які права дитини ви знаєте?

— Чи є у дітей обов’язки?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви поповните свої знання про те, які права й обов’язки є у дітей.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 56–59)

— Перелічіть, які права мають усі діти?

— Розгляньте малюнки з казки про Буратіно (с. 56) і дайте відповіді на запитання:

  • Хто дав Буратіно ім’я, купив йому абетку і відправив до школи?

  • Хто хотів спалити Буратіно в печі?

  • Хто намагався його обдурити і обікрасти?

  • Хто подарував йому золотого ключика?

  • Хто у цій казці захищає права дитини, а хто — їх порушує?

— Прочитайте право на ім’я і громадянство (с. 57). Як ви його розумієте?

Робота в групах

— По черзі назвіть своє повне ім’я і те, як ви любите, щоб вас називали.

Обговоріть:

  • Громадянами якої країни ви є?

  • Які імена найпоширеніші в Україні?

  • Які ви знаєте іноземні імена?

  • Чому не можна вигадувати образливі прізвиська іншим дітям?

— Образливі прізвиська порушують права дитини!

— Прочитайте право на навчання і повноцінний розвиток (с. 58). Як ви його розумієте?

— Розгляньте малюнок і скажіть, хто допомагає дітям здобувати освіту і розвивати свої здібності.

— Який ваш улюблений шкільний предмет?

— Що ви робите для свого розвитку у вільний від навчання час?

— Учитися — не тільки ваше право, а й обов’язок!

— Прочитайте право на любов і турботу (с. 59). Як ви його розумієте?

Робота в парах

— Об’єднайтесь у пари. Розкажіть про найкращий подарунок у своєму житті. Хто вам його подарував?

— Прочитайте право на захист і медичну допомогу. Як ви його розумієте?

— Розгляньте малюнки. Що на них зображено? Складіть речення.

— Хто є найкращими захисниками своїх дітей? Хто дбає про захист прав дітей? Який ваш обов’язок?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в групах

Діти об’єднуються у 7 груп з однаковою кількістю осіб. Кожна група отримує конверт із зазначеним у ньому тлумаченням певного права дитини.

Завдання: придумати та намалювати умовний символ цього права на альбомному аркуші, провести презентацію свого символу в класі.

Після презентації вчитель може продемонструвати дітям символи із Світової книги прав дитини та запропонувати порівняти їх із власними малюнками (чим схожі, чим різняться).

Тлумачення прав дитини у конвертах

  • Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

  • Кожна дитина має право на любов і піклування.

  • Жодна дитина не повинна бути скривджена й зневажена.

  • Усі діти є рівні в правах, ніхто не повинен їх порушувати.

  • Усі діти мають право на здобуття освіти.

  • Усі діти мають право на медичну допомогу.

— Поміркуйте і розкажіть про права, які допомагають вам зберегти і зміц­нити здоров’я.

— Розкажіть, коли права дітей порушуються.

2. Тестування

1) Які ти маєш права?

  • На рівність з іншими;

  • на відпочинок і дозвілля;

  • на висловлення своєї думки;

  • на повноцінне харчування;

  • на любов і піклування;

  • на медичне обслуговування;

  • на навчання;

  • на лінь.

2) Які обов’язки учня ти виконуєш?

  • Сумлінно вчитися;

  • поважати дорослих;

  • порушувати дисципліну;

  • бути охайним;

  • дотримуватися правил шкільної поведінки.

VІ. Підсумок уроку

— Які права мають діти?

— Чи всі діти мають однакові права?

— Які права учня ви запам’ятали?

— Про які права ви дізналися сьогодні вперше?

— Чи мають молодші школярі обов’язки?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн
395 грн