Робота з учнями схильними до девіантної поведінки

Опис документу:
спільна робота класного керівника з психологом з учнями схильними до правопорушень

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виступ до наради: "Спільна робота класного керівника та психолога з учнями схильними до девіантної поведінки та їх батьками".

Класний керівник: Островчук О.І.

Важливою педагогічною проблемою є робота з учнями схильними до девіантної поведінки. На це направлена спільна робота класного керівника та психолога. Помітним стало падіння в учнів інтересу до навчання, знижується антидевіантний імунітет учнів, зростає кількість важковиховуваних учнів, правопорушень , скоєних неповнолітніми. Тому робота класного керівника та психолога передбачає діяльність, яка забезпечує практичну і теоретичну реалізацію заходів превентивного характеру, спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці учнів і запобігання розвитку різних форм їх асоціальної поведінки.

Основним завданням є в першу чергу виявлення негативних змін у поведінці учня з метою попередження їх подальшого розвитку. Відповідно до цього з учнями 10 класу класним керівником та психологом школи проведена діагностика типів та рівня важковиховуваності учнів "групи ризику", дослідження схильності учнів до ризикованих вчинків, що ведуть до девіацій; діагностика рівня вихованості та визначення рівня самооцінки учнів "групи ризику". Психодіагностичне вивчення учнів з труднощами в шкільній та соціальній адаптації, своєчасна корекція їхньої поведінки. Година психолога з використанням відеофільму "Станція призначення - життя" - профілактичне заняття з проблеми торгівлі людьми.

Важлива роль відводиться анкетуванні та тестуванні учнів класу на визначення світоглядних орієнтирів учнів; визначення рівня правової освіченості учнів. А також ознайомлення класного керівника психологом з результатами діагностики, спільне обговорення програми корекції відхилень у поведінці учнів.

Крім того, постійно проводиться індивідуальна робота з учнями щодо створення "зони безпеки", а саме , залучення до роботи в гуртках, контроль за відвідуванням занять в школі, контакти з батьками. Про найменші порушення батьки повідомляються, викликаються до школи чи відвідуються на дому. З учнями , схильними до девіантної поведінки були проведені бесіди про культуру спілкування, поведінку в громадських місцях, про виконання учнівських обов'язків та доручень у формі бесід, тренінгів,диспутів, правових бесід, турніру тощо.

Різні форми роботи з батьками дають можливість попередити правопорушення і подолати відхилення у поведінці учнів: консультації для батьків, діти яких схильні до правопорушень; зв'язок через щоденник, батьківські збори з даної проблеми, засідання батьківського комітету тощо. Але існує чимало недоліків родинного, шкільного і суспільного виховання з даної проблеми. Батьки виявляють мало бажання та участь у проведенні виховних заходів, не приділяють належної уваги і контролю за навчанням, проведенню вільного часу, захопленню своїх дітей.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
790 грн