Рятівник - інформ. "Правила поведінки на воді"!

Опис документу:
Інформаційна довідка - пам"ятка "Правила поведінки на воді", яка містить вкрай життєво - важливі, правильні поведінкові реакції людини, що збирається відпочивати на теренах водного ландшафту та елементи надання першої допомоги потопаючому.: Джерело: Надзвичайна ситуація №5 (210) 2015 ДСНС України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Рятівник – інформ»

Правила поведінки на воді !

Забороняється:

► купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

► залазити на попереджувальні знаки, буї.

► стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

► пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

► використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, непередбачене для плавання.

► плавати на плавзасобах на пляжах та в інших місцях, які відведені для купання.

► вживати спиртні напої під час купання.

► підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

► допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг.

► подавати помилкові сигнали небезпеки.

► заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

► купання дітей без супроводу дорослих.

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼

на морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо вони дуже слизькі від водоростей, і можна впасти. Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях.

у гірських річках. Гірські річки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам'янисті, тому можна отримати важкі травми під час падіння. Можна впасти, підслизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли входиш у воду.

якщо з'явилися судоми. Треба негайно змінити стиль плавання, найкраще лягти на спину і плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу.

якщо заплуталися у водоростях. Не можна робити різкі рухи і ривки, інакше петлі рослин затягнуться ще сильніше. Необхідно лягти на спину і постаратися м'ягкими, спокійними рухами виплисти у бік, звідки припливли. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги й обережно звільнитися від рослин рухами.

якщо потрапили у вир. Необхідно набрати якнайбільше повітря, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок у бік за течією, спливти на поверхню.

якщо човен перевернувся, головне – не розгубитися. Треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні.

Перша допомога потопаючому:

 • Якщо людина, що тоне, не може контролювати свої дії, підпливіть до неї ззаду і схопіть за плечі, коси чи комір, якщо вона в одязі. Транспортуйте потопаючого на спині, тримаючи його голову над водою.

 • Звільніть ротову й носову порожнини від грунту та слизу. Ця нескладна процедура робиться за допомогою пальця, обмотаного носовою хусткою, або будь – якою тканиною. Потерпілого кладуть животом на стегно зігнутої ноги, обличчям вниз – голова повинна бути нижче рівня грудної клітки.

 • Видаліть воду з легенів і шлунка. Ритмічно здавлюйте грудну клітку або вдаряйте долонею між лопаток. Після того як дихальні шляхи будуть звільнені, покладіть потерпілого спиною на тверду поверхню, злегка піднявши його ноги (підкладіть одяг).

 • Проведіть реанімацію. Реанімаційні заходи полягають у проведенні штучного дихання й непрямого масажу серця. Це набагато легше робити удвох, коли один «дихає», а його напарник «качає серце». У середньому на 15 натискань на грудну клітку необхідно зробити 2 вдихи.

Джерело: Надзвичайна ситуація №5 (210) 2015 МНС України.

 • 21.08.2019
 • Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)
 • Інші методичні матеріали
 • 125
 • 0
 • 8
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!