Рятівник - інформ. "Правила поведінки на природі"!

Опис документу:
Інформаційна довідка - пам"ятка "Правила поведінки на природі", яка включає чотири аспекти життєво - важливих, правильних поведінкових реакцій людини, що збирається до лісу: 1) підготовка до подорожі до лісу; 2) якщо ви заблукали у лісі; 3) у лісі; 4) облаштування вогнища. Джерело: Надзвичайна ситуація №3 (208) 2015 ДСНС України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Рятівник – інформ»

Правила поведінки на природі!

Підготовка подорожі до лісу:

► візьміть собі за правило перед мандрівкою чи походом до лісу подивитися карту або план місцевості та запам'ятати орієнтири. Переконайтеся, що все ваше спорядження у робочому стані.

► повідомте рідних та знайомих про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає, запишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, що йдуть разом з вами, напрямок подорожі та орієнтований час повернення).

► одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Запам'ятайте: погодні умови можуть змінитися дуже швидко. Діти повинні бути одягнені в яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним, якщо їх доведеться шукати.

► вирушаючи на природу, захистіть мобільний телефон від промокання за допомогою водозахисної плівки, спеціального чохла або пакета. Також переконайтеся в тому, що батарея в телефоні повністю заряджена, та за можливістю візьміть запасну.

► занотуйте собі в мобільний телефон контактні телефони рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтеся подорожувати.

► у вас обов'язково повинні бути ліхтарик та аптечка, що вміщує найпростіші засоби для надання першої допомоги та індивідуальні лікарські препарати.

Якщо ви заблукали у лісі:

► за наявності зв'язку з оператором у пригоді стане мобільний телефон. Набирайте номер Служби порятунку «101» (безкоштовно, можна дзвонити навіть без SIM – карти). Оператор за допомогою докладної карти району, в якому ви перебуваєте, спробує вивести вас із лісу.

► якщо зв'язок відсутній, зберігайте спокій та уникайте паніки. Коли людина запанікує, думати логічно вона не здатна.

► негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна лише тільки про одне: як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях.

► пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і намагайтеся простежити до неї дорогу. Якщо зробити це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, судноплавну ріку, шосе.

► прислухайтеся. За відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте «на воду» - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево – огляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

У лісі:

► запам'ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Щоб не заблукати, лишайте помітні позначки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

► встановіть між собою сигнали свистом або голосом, щоб не загубити одне одного у лісі, особливо на випадок несподіванок.

► будьте обережні: у лісі може бути болотиста місцевість – обходьте її. Поблизу болота, як правило, водиться багато гадюк.

► ніколи не пийте воду з боліт, річок та озер. Найбільш надійні джерела води – струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, не можна навіть мити руки

► уникайте диких тварин. Пам'ятайте, що небезпечними можуть бути і лось, і олень, і лисиця – у людей і тварин близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину першими лише у тому разі, якщо вони поранені, перелякані через несподіванку або захищають своє потомство. Якщо тварина поводиться агресивно, можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати палицею по дереві.

► в лісі, особливо навесні, багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Якщо вас укусив кліщ, треба не намагатися видалити його самостійно, а якнайшвидше дістатися до лікарні.

► якщо ви опинилися біля поламаних дерев, не затримуйтеся. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо якщо є вітер.

Облаштування вогнища:

► розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.

► якщо такого немає, місце розпалювання вогнища повинне знаходитися на відстані 100 м від хвойних насаджень, 50 м – від змішаних лісів, 20 м – від листяних дерев.

► перед тим як складати багаття, потрібно очистити від торішнього сухого листя невелику галявину на місці майбутнього вогнища.

► обкладіть це місце камінням або обкопайте чи обсипте землею (піском). Поряд із вогнищем поставте бутель або відро з водою.

► ніколи не залишайте вогонь чи тліюче вугілля без нагляду.

► залишаючи місце відпочинку, обов'язково залийте вогнище водою, або засипте піском, переконайтеся, що вогонь повністю загашено.

Джерело: Надзвичайна ситуація №3 (208) 2015 МНС України.

  • 15.08.2019
  • Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)
  • Інші методичні матеріали
  • 114
  • 0
  • 11
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
1
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!