Психотерапевтична казка "ПРО ПЕСИКА ГАВЧИКА"

Психологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

05.05.2019

2320

103

0

Опис документу:
Вік: 3-6 років. Проблемна ситуація: неохайність, небажання митися. Ключова фраза: «Чому зі мною не граються?» Представляю вашій увазі не звичайну казку, а казкову історію, за допомогою якої можна досягнути психотерапевтичної мети – допомогти у вирішенні важливої для дитини проблеми. Саме через такі казкові історії, діти накопичують необхідний їм для змін досвід. Цей конкретний досвід впливає на дитину більше, ніж повчання і моралі, якими часто зловживають батьки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ПРО ПЕСИКА ГАВЧИКА

Бутмарчук С. В.,

практичний психолог

Вік: 3-6 років.

Проблемна ситуація: неохайність, небажання митися.

Ключова фраза: «Чому зі мною не граються?»

Жив собі песик Гавчик. Був він дуже веселим та жвавим і, як всі маленькі песики, трішки неслухняним. Мама навчала Гавчика, як бути чемним і вихованим песиком. А ще їй дуже хотілося, щоб Гавчик завжди був охайним та чистеньким. Найбільше Гавчик полюбляв гратися у піску, але тоді його біленьке хутро перетворювалася на темно-сіре та брудне. Мама робила йому зауваження, просила помити лапки, але Гавчик не хотів купатися. Йому дуже не подобалося , що хутро після водних процедур стає мокрим і холодним, а шампунь боляче щипає очі.

Одного дня мама розповіла Гавчику чудову новину - скоро він буде ходити до лісового дитячого садочка. Песик дуже зрадів і став з нетерпінням чекати цього дня. Він мріяв, що у нього з’являться нові друзі, адже до лісового дитячого садочка ходило багато звіряток: зайчат і ведмежат, білочок і лисенят, вовчиків та їжачків.

І ось, нарешті, настав день, коли мама повела Гавчика до дитячого садочка. - Гав-гав, ура!- дорогою песик весело підстрибував і радісно махав хвостиком.

Коли вони прийшли до садочка, песик побачив на зеленій галявині багато звірят, які весело гралися у різні ігри. Гавчик чемно з усіма привітався і побіг до білочки, щоб погратися з нею. Але білочка не захотіла з ним гратися, а вистрибнула на високе дерево. Коли песик запитав, чому білочка не бажає з ним дружити, білочка завагалася, але відповіла, що у Гавчика брудне хутро, а вона не дружить із замазурами.

Песику неприємно було таке почути, але неподалік гралися веселі зайченята, і він побіг до них. Прикро, та зайченята лише засміялися і теж назвали його песиком-невмивакою. Гавчику від їхніх слів стало сумно і соромно водночас. Він пригадав, як учора ввечері розсердився на маму, коли вона попросила його викупатися. А зранку він знову не послухався маму: зуби не почистив і не вмився. А тепер ніхто не хоче з ним гратися!

Зажурився наш Гавчик, на очі йому навернулися сльози. І раптом він відчув, як хтось гладить його по голові. Песик повернувся і побачив виховательку - білу пухнасту Кицю Мурівну. Вона запитала:

 • Гавчик, чому ти не граєшся з іншими звірятами, невже тобі не сподобалося в нашому садочку ?

Песик їй про все розповів. А потім додав, що більше не прийде у садочок, тому що всі з нього глузують. Киця Мурівна похитала головою і запитала:

 • Чи знаєш ти, Гавчику, як можна подружитися і здобути прихильність звірят?

 • Ні, не знаю, - похнюпившись, відповів маленький песик.

 • Слухай уважно і запам’ятовуй! – вихователька посадила Гавчика поруч себе на м’яку канапу і почала розповідати:

 1. Кожного ранку обов’язково умивайся, чисти зуби і розчісуйся.

 2. Після гри на вулиці та перед обідом неодмінно мий лапки.

 3. Кожного вечора приймай душ, витирайся чистеньким рушничком.

 • І що, тоді моє хутро буде таким білим і гарним, як ваше? - зрадів песик.

 • Звичайно, адже я саме так і роблю, щоб бути красивою. Тоді усі звірята будуть з тобою гратися, от побачиш!

Гавчик ледве дочекався, поки прийде матуся. Вдома він одразу ж побіг у душ. Уперше він купався із задоволенням, намилював себе мочалкою, тер щіточкою нігті, чистив зуби. Потім витерся насухо рушничком і гарненько розчесався. А вранці Гавчик сам, без нагадування мами, ретельно вичистив зуби і вмився. Мама песика дуже тішилася такими змінами.

А коли Гавчик прийшов до дитячого садочка чистий, пахучий, з м’яким пухнастим хутром, що сяяло, звірятка самі покликали його гратися. Адже так приємно бути поряд з чистим і охайним другом. Це песик Гавчик зрозумів і запам’ятав назавжди.

Запитання до казки:

 • Чому звірята не захотіли гратися з Гавчиком?

 • Що порадила Киця Мурівна зробити песику?

 • Чому звірятка самі покликали Гавчика гратися?

 • Чому діткам потрібно митися щодня?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.