Психотерапевтична казка «ПРО ДРАКОНЧИКА УМЧИКА»

Психологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

05.05.2019

772

92

0

Опис документу:
Вік: 5-7 років. Проблемна ситуація: задовольнити пізнавальні інтереси дитини. Ключова фраза: «Дайте мені відповіді на всі запитання!». Представляю вашій увазі не звичайну казку, а казкову історію, за допомогою якої можна досягнути психотерапевтичної мети – допомогти у вирішенні важливої для дитини проблеми. Саме через такі казкові історії, діти накопичують необхідний їм для змін досвід. Цей конкретний досвід впливає на дитину більше, ніж повчання і моралі, якими часто зловживають батьки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«ПРО ДРАКОНЧИКА УМЧИКА»

психотерапевтична казка

Бутмарчук С. В.,

практичний психолог

Вік: 5-7 років.

Проблемна ситуація: задовольнити пізнавальні інтереси дитини.

Ключова фраза: «Дайте мені відповіді на всі запитання!»

Якщо ви захочете познайомитися зі справжнім дракончиком, вам спочатку потрібно переплисти Синьооке озеро, піднятися на Зубату гору, з якої, на скільки сягає погляд, відкривається безмежний Стодубовий ліс. Саме у цьому чарівному лісі, серед зеленого листя дивовижних рослин ховається затишна кам’яна печера. А в печері живе маленький дракончик. Він незвичайний дракончик, зовсім не схожий на інших драконів, які день і ніч охороняють скарби, лежачи на купах золотих монет і діамантів. Нашому дракончику не хочеться лежати чи сидіти на місці. Він любить літати, дізнаватися про щось нове і цікаве. А ще йому дуже подобається навчатися. Мабуть, саме через це звати дракончика Умчик.

Умчик цілим серцем любив свій ліс. Він знав назви лісових рослин, міг порахувати усі дерева, які ростуть у лісі. Але настав час, коли Умчику захотілося знати набагато більше: чому ніч змінює день; чому тепле літо триває лише три місяці; чому сніг білий, а трава зелена; чому сусід ведмідь Бурмило Потапович спить всю зиму у своєму барлозі; чому пташки відлітають восени до теплих країв?

І таких «чому» у маленького Умчика назбиралася ціла гора. Але, на превеликий жаль, ніхто не міг відповісти на всі його Запитання. Навіть мудра тітонька Сова і бабуся Сорока, яка знала всі лісові новини. Вони тільки безпорадно розводили крилами і відмахувалися хвостиками від допитливого дракончика. Це засмучувало Умчика, і він цілими днями зі своїми думками блукав по лісу.

Одного погожого літнього вечора дракончик гуляв поміж високих сосен у заростях духмяної малини, якою любив поласувати. Мудра тітонька Сова безшумно опустилася на сусідню гілку і сказала:

 • Умчику, я знаю, як знайти відповіді на твої Запитання.

 • Ура, це просто чудово! – радісно підскочив дракончик. – А … як?!

 • Щоб дізнатися про все на світі, потрібно прочитати багато книжок, -

поважно мовила Сова.

 • Тітонько Сово, навчи мене читати! – нетерпляче замахав крилами Умчик.

 • Умчику, на жаль, я не вмію читати, але знаю, де тебе цьому навчать і допоможуть знайти відповіді на твої складні Запитання,- продовжувала оповідати Сова.

 • Скоріше летімо до цього чудового місця, негайно! – аж запалахкотів вогнем Умчик (адже він був справжнісіньким драконом).

 • Добре, - погодилася Сова, - але спочатку послухай. Це чудове місце називається Школа. Вона знаходиться у великому місті. Щоб туди потрапити, потрібно подолати наш безмежний Стодубовий ліс, перелетіти через Зубату гору і переплисти Синьооке озеро. Але, - сумно зітхнула Сова, - до школи приймають лише дітей, яким виповнилося шість років. Діти – це маленькі люди, а ти – дракончик.

 • Тітонько Сово, але ж я незвичайний дракончик, та і звати мене Умчик. Покажи мені, будь ласка, де ж ця школа! – зовсім не засмутився Умчик.

 • Гаразд, ти й справді дракончик не такий, як усі. А ще дуже чемний. Летімо до школи! – стріпнула крилами Сова.

Довго вони летіли, але дорога здалася Умчику зовсім короткою, адже він так прагнув побачити Школу.

Ви можете не повірити, але Умчик спочатку трохи налякався, хоча і був хоробрим дракончиком. Розумієте, він же ніколи не бував у місті, не бачив високих будинків, а школа була чотириповерховою!

Умчик і Сова опустилися прямо на подвір’я школи і почали оглядатися на всі боки. Раптом задзвенів дзвінок, відкрилися двері і юрба веселих дітей вибігла із школи. Вони бігали, сміялися, грали у різні ігри: у квача, у світлофор, у футбол, малювали різнокольоровою крейдою на асфальті. Умчик з цікавістю спостерігав за дітьми, але не наважувався підійти до них і заговорити.

Раптом до Умчика підійшов маленький хлопчик і приязно сказав:

 • Привіт, я Дениско, а ти хто?

 • Я - дракончик Умчик, привіт! – зрадів Умчик.

 • А у якому класі ти навчаєшся? – поцікавився Дениско.

Умчик засмутився і відповів:

 • Я не ходжу до школи… У Стодубовому лісі, там де я живу, немає школи. І я зовсім не умію читати… але дуже хочу навчатися у школі!

Лише одну хвилинку Дениско про щось розмірковував, а потім запропонував:

 • Умчику, ходімо зі мною, у 1-А клас. У нас така добра і гарна вчителька, Софія Михайлівна. Я просто впевнений - вона дозволить тобі навчатися у нашому класі!

І Дениско взяв Умчика за лапу, повів до школи, до свого 1-А класу. Софія Михайлівна уважно вислухала Дениса, познайомилася з Умчиком і дозволила йому навчатися у першому класі.

Відтепер Умчик щоранку із задоволенням поспішає до школи. Разом з іншими дітками він навчається читати і писати, малювати і ліпити, рахувати і співати. Навчання у школі Умчику дуже подобається, адже він отримує відповіді на всі свої Запитання.

Як і всі учні 1-А класу, дракончик любить бігати на перерві по коридору, але робить це дуже обережно, адже він великий і може ненароком когось зачепити. Для Умчика навіть виготовили спеціальну парту, тому що він не поміщається за звичайною. Коли йому вдається гарно відповісти на уроці, він неймовірно радіє і стає гарячим, мов пічка. Тому взимку у класі завжди тепло, навіть жарко. Характер в Умчика лагідний, веселий і зовсім не «драконячий». А ще у школі його чекає друг Дениско та інші діти, з якими цікаво на уроках і весело на перервах.

Якщо ви не вірите, що справжнісінький дракончик навчається у школі, переконайтеся самі. Для цього спочатку потрібно подолати безмежний Стодубовий ліс, піднятися на Зубату гору, переплисти Синьооке озеро, пройтися вулицями міста, зайти у Школу і…далі на вас чекає найцікавіше!

Запитання для обговорення:

 • Чим Умчик відрізнявся від інших дракончиків?

 • Чому Умчик не знав відповіді на багато запитань?

 • Як Сова допомогла маленькому дракончику?

 • Чому Умчик полюбив Школу? Чому він із задоволенням іде вранці до школи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.