Психологічне селфі. Коко тест «Будуємо міст»

Опис документу:
Мета: самодіагностика учасників щодо визначення особистостей характеру та власної поведінки. Учасникам пропонується уявити собі двох людей, які стоять на різних берегах ріки. Необхідно уявити собі, який міст може допомогти їм зустрітися. Важливо уявити, якого він кольору.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Бутмарчук С.В.

практичний психолог

КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат»

ПСИХОЛОГІЧНЕ СЕЛФІ. КОКО ТЕСТ «БУДУЄМО МІСТ» (15 ХВ.)

Мета: самодіагностика учасників щодо визначення особистостей характеру та власної поведінки.

ПРИТЧА «МІСТ, ЩО З’ЄДНУЄ СЕРЦЯ»

Колись давно двоє братів, які жили на сусідніх фермах, посварилися. Це був перший серйозний конфлікт за останні 40 років. До цього вони дружно жили, вели фермерське господарство пліч-о-пліч. Але тепер їхні стосунки розладналися. Це почалося з невеликого непорозуміння, і воно переросло в серйозну проблему, і, нарешті, все вилилося в обмін образами, за якими слідували кілька тижнів мовчання.

Одного ранку в двері старшого брата постукали. Він відкрив їх, і побачив там чоловіка з ящиком теслі. «Я шукаю роботу на кілька днів», – сказав він. «Можливо, вам потрібна пара робочих рук на вашій фермі. Можу я вам чимось допомогти?»

«Так», – сказав старший брат. «У мене є для вас робота. Подивіться на той струмок в кінці ферми, там живе мій сусід, насправді це мій молодший брат. Минулого тижня між нами був луг, але він вигнав свій бульдозер до річкової дамби, і тепер між нами протікає струмок. Ну, він, можливо, зробив це, на зло мені, але я піду йому назустріч. Бачиш цю купу дощок за сараєм? Я хочу, щоб ти побудував мені паркан – високий паркан – так щоб я більше не міг бачити його.

Тесляр сказав: «По-моєму, я розумію вашу ситуацію. Покажіть мені, де можна взяти цвяхи, і я зможу зробити роботу, якою ви будете задоволені».

Старшому братові необхідно було з’їздити в місто за припасами, тому він допоміг теслі підготувати матеріали, а потім поїхав на цілий день. Тесляр багато працював в той день, вимірюючи, розпилюючи, прибиваючи цвяхи. Коли фермер повернувся, тесля тільки закінчив свою роботу.

Очі фермера широко розкрилися, щелепа відвисла. Там взагалі не було паркану. Це був міст – міст, що простягнувся від одного берега струмка до іншого! Це була прекрасна робота. Але в цей момент фермер помітив на мосту сусіда – свого молодшого брата, який стояв там з простягнутою рукою. «Ти дуже хороша людина, так як побудував цей міст після всього, що я сказав і зробив». Брати стояли кожен на своєму боці моста, а потім вони зустрілися посередині, взявши один одного за руки.

Вони повернулись і побачили, як тесля піднімає свій ящик з інструментами на плече. «Ні, зачекайте! Залишайтеся на кілька днів. У мене є багато інших проектів для вас », – сказав старший брат. «Я б із задоволенням залишився, – сказав тесля, – але мені ще треба побудувати багато мостів».

Інструкція. Учасникам пропонується уявити собі двох людей, які стоять на різних берегах ріки. Необхідно уявити собі, який міст може допомогти їм зустрітися. Важливо уявити, якого він кольору.

Варіанти відповідей:

  • Червоний міст;

  • Синій міст;

  • Коричневий міст;

  • Зелений міст,

  • Сірий міст;

  • Чорний міст.

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Червоний міст. Ти надзвичайно вперта особистість. Не в твоєму стилі зупинятися на шляху. У стосунках з людьми ти відверто показуєш своє до них ставлення. З одними ти милий, люб'язний і доброзичливий, з іншими – прямолінійний та різкий. Однак друзі поважають тебе за щирість і люблять таким, який ти є.

Синій міст. Ти благородна і поблажлива людина, романтична і мрійлива. Частенько пливеш за течією, потураючи своїм бажанням. Екстремальні ситуації тебе лякають. Межа мрій – спокій, гармонія і любов близьких. Свої власні думки і переживання хвилюють тебе більше, ніж те, що відбувається навколо.

Коричневий міст. Ти серйозна і працьовита людина. Не любиш порушувати встановлені правила, завжди відповідаєш за свої слова і дані зобов'язання. Можливо тобі трохи заважає відсутність гнучкості, широти поглядів і краплинки фантазії.

Зелений міст. Ти людина творча. Незвичайні речі, неймовірні події привертають твою увагу. Оточуючих людей в тобі привертає винахідливість, цікавість, широта поглядів і хороший смак. Ти легко придумуєш нестандартний вихід із ситуації, даєш нешаблонну пораду і захоплюєш друзів оригінальною ідеєю.

Сірий міст. Віра в добро і чистоту помислів оточуючих – ось твої характерні риси. У цьому відчувається якась часточка самовпевненості. Іноді ти любиш йти наперекір долі і змінювати ситуацію відповідно до свого настрою. Часом можеш зробити все навпаки просто через раптову зміну настрою.

Чорний міст. Маска байдужого спокою частенько присутня на твоєму обличчі. Ти щосили намагаєшся приховати від оточуючих свої справжні емоції, побоюючись, що вони сприйматимуть це як слабкість. Навіть якщо ти жартуєш і посміхаєшся, ніхто не може з упевненістю сказати, які почуття ти відчуваєш в цей момент. Закритість і стриманість – ось основні принципи, яких ти дотримуєшся.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»