Проективна тестова методика "МОРЕ"

Опис документу:
НАЙПРОСТІШИЙ СПОСІБ ДІЗНАТИСЯ, ХТО ВИ: АУДІАЛ, ВІЗУАЛ АБО КІНЕСТЕТИК? Для початку, вам треба буде пройти найкоротший психологічний тест. Уявіть собі МОРЕ. Опишіть його за допомогою п’яти прикметників. Щоб не забути, запишіть їх у наступні поля: 1. _ 2. _ 3. _ 4. _ 5. _

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

НАЙПРОСТІШИЙ СПОСІБ ДІЗНАТИСЯ, ХТО ВИ: АУДІАЛ, ВІЗУАЛ АБО КІНЕСТЕТИК?

Для початку, вам треба буде пройти найкоротший психологічний тест. Уявіть собі МОРЕ.

Опишіть його за допомогою п’яти прикметників.

Щоб не забути, запишіть їх у наступні поля:

  1. _

  2. _

  3. _

  4. _

  5. _

  • Якщо в описі моря Ви використовували слова на кшталт: «гучне», «шумне», «тихе» - можливо, Ви аудіал. Про ступінь вираженості даного каналу сприйняття можна говорити, виходячи з кількості використаних слів. Жодного - практично не виражено. Одне - слабо виражене. П'ять - сильно виражено. Аудіали, до речі, найрідкісніший тип. Аудіали - це люди, які краще сприймають інформацію на слух. Так-так, це ті самі люди, які в універі СЛУХАЛИ лектора і РЕАЛЬНО запам'ятовувати, що він говорить. І це ті самі люди, які нададуть перевагу аудіокнизі а не паперовому виданню. Найчастіше вони починають свою промову зі слів: «Слухай ...», «Радий тебе чути ...», «Звучить спокусливо ...».

Вони сприймають навколишній світ в основному через звуки. Їх домінуюче почуття - слух, тому вони мають, як правило, сильні комунікативні навички. Аудіали насолоджуються музикою, у них постійно працює радіо, телевізор або програються компакт-диски. Вони дуже рідко записують що-небудь, покладаючись на свою пам'ять. Людина аудіального типу сприйняття постійно щось шепоче собі під ніс, бурмоче, і промовляє вголос, щоб краще зрозуміти і запам'ятати. При розмові він рідко дивиться в очі і найчастіше повертається до співрозмовника боком (вухом). У своїй промові використовує такі словосполучення, як: - «Послухайте мене», «Чому ви розмовляєте зі мною таким тоном?», «Звучить заманливо», «Це звучало так ...», «Я задаюся питанням», «Це мені каже багато про що". Іншими словами, вони звертаються до тону, до звуку і тембру мови.

  • Якщо в описі моря Ви використовували слова на кшталт: «красиве», «синє», «безмежне» - можливо, Ви візуал. А ось хто найбільше уваги приділяє зовнішньому вигляду - це візуали. І на лекції їм краще б замалювати все на графіку. І під час шопінгу вибір швидше впаде на красиву річ, а не на зручну. Мова свою вони починають зі слів: «Бачиш ...», «Дивись ...», «Виглядає, наче ...»

Якщо ваш співрозмовник часто вживає фрази: «Уявіть собі ...», «Подивіться ...», «Зверніть увагу, це виглядало так ..« Я бачу, що ти маєш на увазі »,« Ясно »,« Подивися, що я маю на увазі »,« Уяви собі, що ... », і при цьому вдаються до всіляких описових термінів - ви говорите з візуалом. Візуал найкраще сприймає інформацію візуально. Розповідаючи що-небудь, така людина жестикулює, як би малюючи в повітрі уявні об'єкти, любить користуватися листом паперу і олівцем, щоб проілюструвати своє речення.

  • Якщо в описі моря Ви використовували слова на кшталт: «тепле», «солоне», «приємне» - можливо, Ви кінестетик. Найпоширеніший тип. Ті, хто відчувають цей світ через нюх, дотик, за допомогою рухів і ін. На лекціях вони все записують, а найбільше люблять практичні заняття. Затишні светри, пледи, ароматичні свічки, масла - все це спеціально для кінестетиків. Мову свою вони починають зі слів: «Відчуваю ...», «Рухаємося ...», «Зробимо ...»

Для цих людей в першу чергу важливий чутливий досвід, емоційне підкріплення. Вони добре згадують відчуття, руху, запахи і більшою мірою орієнтуються на почуття. Тому, при розмові вживають слова, пов'язані з теплом / холодом, легкістю / вагою. Від людини кинестетического типу сприйняття можна почути: «Я такий схвильований, що у мене важка голова і мороз іде по шкірі», «Мені було так страшно, що я облився холодним потом», «Це призводить мене в трепет», «Це мене дратує ». Кінестетик краще спілкується і розуміє, коли можете доторкнутися чи відчути фізичну близькість співрозмовника.

Чимало кінестетиків, коли говорять, то щось крутять у руках, смикають, погладжують.

Щоб кінестетик відчув до вас довіру, потрібно оперувати словами, що виражають почуття і емоції. Поки кінестетик відчує, яке рішення він прийме, пройде деякий час. Це пов'язано з тим, що він повинен буквально нутром відчути, що в даний момент чинить і говорить правильно.

  • Якщо в описі моря Ви використовували слова, що описують його конкретні характеристики, на зразок: «глибоке», «Чорне», «судноплавний шлях» - можливо, Ви Дігітал. Дану категорію виділяють набагато рідше, оскільки вона пов'язана не стільки з прийомом інформації, скільки з її обробкою. Дігітали сприймають інформацію через цифри, логічне осмислення, чіткі аргументи. Їх слова: «Чому ...», «Напевно ...», «Думаю ...» Вважається, що дігітали виходять з кінестетиков. Якщо почуття, які ви відчуваєте, занадто болючі - легше піти в роздуми. У зв'язку з цим, поза у дігіталів найчастіше затиснута, скута. В подарунках - головне користь. А в любові - розрахунок.

Людині з дігітальних типом мислення характерні такі якості, як раціональність, схильність до логіки та аналізу, неординарність мислення. Дігітал керується тільки фактами і логічними висновками, тому і поводитися з ним треба відповідно - ніяких домислів і необгрунтованих гіпотез. Все відповідно до правил, чітко, ясно і по-справжньому. Йому ближче немає зорові або слухові образи, а мова цифр, знаків і символів. У навколишніх речах він найбільше цінує їх функціональність. Нерідко дігітали закриті від інших і перебувають в особливому, ними ж створеному світі, занурюючись в обдумування своїх думок і ідей. Такі люди ведуть розмірений спосіб життя, не виносять поспіх і різких рухів, люблять, щоб все було чітко, логічно, без зайвих деталей. Саме серед дігіталів зустрічається найбільша кількість діячів наукових областей.

Дігітальний тип проявляє себе словами, пов'язаними з інтересами, поняттями, інформацією. Їх улюблені слова: «цікаво», «розумію», «отже», «знаю», «розумно», «логічно». Знайти спільну мову з дігіталом можливо, якщо ваша мова логічно побудована і заснована на достовірних фактах, цифрах, даних статистики. А в покупці товару Дігітал буде зацікавлений, якщо ви докладно розповісте про повний спектр функціональних характеристик продукту.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»