і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Проект "Вода - життєдайна сила"

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Куйбишевський НВК

Урок-проект з природознавства

у 1 класі

Вода – життєдайна сила

Учитель Манзюк Тетяна Михайлівна

Вода – життєдайна сила

Мета:

- поглибити знання учнів про воду та її властивості й застосування;

- дати поняття про значення води в житті людини;

- познайомити з наслідками впливу людини на природу, екологічними проблемами, які необхідно вирішувати на сучасному етапі;

  • виховувати людяне ставлення до природи в розмаїтті її об’єктів та явищ.

Обладнання: компютер, проектор, презентація Powerpoint, відеофайли, малюнки про воду, картки.

Тип уроку: урок-проект (з використанням креативних техногій)

Епіграф уроку: "Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе не описати, тобою насолоджуються, не розуміючи, що ти таке. Ти не тільки потрібна, ти і є життя!"

/Антуан де Сент-Екзюпері/

Проблемні питання:

  • Яке значення води для рослин, тварин, людей?

  • Чи потрібно економити воду?

  • Як економно використовувати воду?

План проекту

  1. Пошук корисної інформації в різних джерелах (довідниках, мережі Інтернет…)

  2. Обробка і систематизація інформаційного матеріалу, підбір ілюстративного матеріалу, створення продукту проекту (збірка),

  3. Презентація міні-проекту, портфоліо проблемної теми

Хід уроку

І. Організаційна частина, привітання

- Доброго дня! Рада зустрічі з вами. Ми зібралися разом, щоб спільно розглянути багато важливих завдань. Бажаю всім успіху.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Увага! Перша проблема. Темна хмара важких загадок взяла у полон нашу тему уроку.

Розгадаймо загадки, звільнимо полонену.

Загадки

Без крил - летить. Без ніг біжить. Без паруса - пливе! (хмара)

Біжить, біжить - не вибіжить, тече, тече - не витече, (вода)

Білим оксамитом дерева і кущі занесені,

а як вітерець дмухне, весь цей оксамит пропаде. (іній)

Летить сова по синьому небі: крила розпустила, сонечко закрила. (грозова хмара)

Сама вода і по воді плаває. (крига)

Намистиночки нові

Ніч згубила у траві.

Вранці сонечко устало –

Намистинки підібрало. ( роса )

7. Із-під гірки, з-під крутої

Прокрадається норою

Та й до моря утіка,

Через лози по ярках. ( джерело)

Впаде з неба — не розіб'ється, впаде у воду — розпливеться. (сніг)

Мене просять і чекають, а як покажусь — утікають. (Дощ.)

Коли небо нижче від землі? (Коли дивишся у воду.)

Чи можна нести воду у ситі? (Можна, заморожену).

Яких каменів у річці немає? (Сухих).

Сама вода і по воді плаває. (Крижина).

На яке дерево сідає ворона під час сильного дощу? (На мокре).

Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Річка).

Розгадуючи загадки темна важка хмара перетвориться на теплий рясний дощик, який щедро поливає землю.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Темою нашого сьогоднішнього уроку є вода.

Сьогодні ми спробуємо дізнатися, яку роль відіграє вода в житті людини, чому її називають життєдайною силою та багато інших питань

Ми пізнаємо цінність води лише тоді,

коли джерело пересихає.

(Бенжамін Франклін, політик)

ІУ. Робота по темі уроку

Що ж таке вода? Таке питання може здатися дивним, але ми спробуємо відповісти на нього. З водою добре знайомий кожен, хто звик вмиватися, п'є чай, вміє плавати, катається на ковзанах, санчатах.

Вода - найважливіша на нашій планеті рідина.

Вода – це океани, моря, ріки, струмки, болота, снігові шапки гір, підземні води, хмари.

А вода – це справжнє диво!

Як прожити без води?

З нею ми щасливі,

З нею в нас нема біди.

Є вода – ростуть рослини:

Ліс, сади, рясні поля.

Це чудово для людини

І радіє вся Земля.

Плавають в водичці діти,

Риби у воді живуть

Розцвітають в лузі квіти

І рясні дощі ідуть.

Кругообіг повсякчасно

На землі вода веде.

Тож з водою всім прекрасно

І біди нема ніде!

Висновок

Без води неможливе життя ні рослин, ні тварин, ні людини. Тварини п’ють воду. Деякі тварини живуть у воді.

Без води життя на землі неможливе: в'яне квітка, страждає звір, замовкає пташка. Все живе на землі потребує води, кожна її крапля є дорогоцінним скарбом природи. Вода напуває землю, яка годує людину.

Земля-матинка, після дощику подарувала нам квіти за гарні відповіді. Справді, Вода – чудо природи!

Вода – порятунок від літньої спеки та спосіб загартування організму

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак це робити потрібно під наглядом дорослих.

Найголовнішою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати.

Навчитись плавати потрібно кожному!

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

  • навчання дітей плаванню;

  • правильний вибір та обладнання місць купання

  • постійний контроль за дітьми у воді;

  • суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах

Після дощику на небі з’являється …. (райдуга ). І вона з’явиться у нашому класі, якщо згадаємо цікавинки про воду.

Цікаві факти про воду

  • Океан займає 71% поверхні Землі. Найбільша глибина сягає 6 тис. м. Кількість води в океані – 1300 млн куб. км.

  • Якщо нашу планету за розмірами порівняти з головою новонародженої дитини, то вся вода на Землі буде дорівнювати двом слізкам на її віях.

  • Якщо всю воду рівномірно розлити на поверхні планети, то вона вкриє її слоєм товщиною 3000 м.

  • За одну добу з поверхні Світового океану випаровується майже стільки ж води, скільки її знаходиться в руслах річок всього світу.

  • Сьогодні ми споживаємо ту саму воду, що й динозаври 150млн. років тому.

  • При спразі бізони відчувають воду за 5—7 км.

  • Американський тушканчик взагалі не п'є води — йому досить вологи із зерняток.

  • Медузи на 95—98 % складаються з води.

  • Рослини дещо витриваліші до нестачі води. Якось під час досліду кактус вагою 37 кг не поливали 6 років. За цей час він втратив 11 кг та залишився живим.

  • А щоб виростити 1 кг овочів, потрібно 2 т води.

  • Без води влітку верблюд може прожити 3 доби, а взимку — 8 діб.

  • Людині вода потрібна щодня. Разом з їжею ми щодоби споживаємо близько 3 л води. За все життя людина споживає в середньому 50—60 т води (дві цистерни).

Навесні 22 березня всі святкують День води

В нашому класі з’явилася райдуга і нам час відпочити.

Муз хвилинка «Райдуга»

Всі наші крапельки-мандрівниці потрапили у річку складних завдань

1. З’єднай приказу і їїзначення

Водою не розлити (Нічого не робити).

Воду решетом носити; товкти воду вступі (Точно передбачити події).

Багато води утекло (Минуло багато часу).

Як у воду дивитися (Міцно дружити).

Виходити сухим із води (Уміло уникати покарання,

будучи винним).

І за холодну воду не братися (Даремно тратити сили).

Закрийте очі, уявіть себе корабликом, ви пливете по річці… Що ви бачите навколо?

2. Про який стан води говорять

падає ... (сніг); ллє ... (дощ);

йде ... (дощ); випала ... (роса);

сідає ... (туман); барабанить... (град).

  1. З’єднай стан води і її вид

Рідка Тверда Газоподібна

Дощ Сніг Водяна пара Туман Крига

Роса Бурулька Айсберг Іній Град

Складні завдання зробили нас сильними і готовими до вирішення важливих проблем. Будемо підніматися сходами проблем.

Які проблеми? Земля квітує, райдуга в небі. Подивіться на глобус Умовна модель Землі). Скільки на ньому синього і блакитного кольору! А, якщо швидко покрутити глобус, то він увесь здається голубим. Нашу планету так і називають – «Голуба планета».

- Яка це вода?

Правильно, солона вода і непридатна для пиття. Якщо уявити, що вся вода нашої планети вміщатиметься в трилітрову банку, то прісна займе лише півсклянки. А якщо з цієї склянки надібрати З краплі, то вони будуть складати воду рік і озер.

Океани, моря і ріки регулюють кругообіг життя на Землі. Вони займають велику площу поверхні землі, впливають на клімат, зберігають рослинний та тваринний світ.

Жива вода дає життя

Всьому живому в світі,

Якщо живе вода,

Тоді земля у цвіті.

КАЗКА ПРО МАЛЕНЬКІ ВОДЯНІ КРАПЛИНКИ

Жили в річці сестрички – краплинки. Хороше їм було разом, весело та захотілося їм якось помандрувати. Пригріло сонечко, і полинули краплинки в небо. Заколихалися та полетіли навипередки з вітром. А тоді зібралися разом водити хоровод і стали легкою хмаринкою. Все нові і нові краплі – сестрички приєднувалися до хмари, і стала вона дуже важкою. Не втрималась хмарка і розірвалась, полився на землю дощик. Падали краплинки до рідної землі, до річки. Якісь напували рослинки, інші поповнювали озера, річки, струмки.

Хмарка зникла. Дощик припинився, і засяяло сонечко. Краплинки нагрілися, і стали легенькими, перетворилися на невидиму пару й піднялися знову вгору.

Чарівні краплинки не люблять сидіти на одному місці. Вони завжди рухаються знизу вгору і згори вниз.

А чи знаєте ви, що,у світі найсильніше? Виявляється – вода! Яка б не була перешкода, вода завжди знайде шлях обминути її, або зруйнує постійним натиском.

Наш народ здавна помітив цю властивість води і впевнився у прислів’ї: «Мала крапля – і та камінь точить.»

Усі ми звикли дивитися на неї, як на звичайну річ. Але воду називають найбільшим дивом світу.

Всі ми знаємо, що вода - це не просто дар природи, це - основа життя.

Чому на Землі виникають проблеми з питною водою?

Через діяльність людини постійно забруднюються водойми на планеті. Відходи промислових підприємств скидаються в річки. Виходять із ладу очисні споруди. Збільшується кількість побутового сміття, витікає нафта із суден. Люди бризкають отрутохімікатами городи, вносять добрива, які дощ змиває з полів у річки.

Питна вода

Від якості води, яку ми п’ємо залежить наше здоров’я.

Питна вода – це вода, яка придатна для вживання людиною. Вона повинна відповідати певним нормам якості. У разі невідповідності води нормам якості відбувається її очищення і знезараження.

Пити воду можна тільки з перевіреного джерела!

Усьму світові відомі цілющі мінеральні води України: «Миргородська», «Поляна Квасова», «Моршинська», «Трускавецька», «Снігурівська».

Скільки води потрібно людині?

Сама людина на 80 % складається із води. Разом з Їжею ми щодоби споживаємо близько 3 літрів води. За все життя людина споживає в середньому 50-60 тонн води (2 цистерни).

Вода потрібна людям для вмивання, приготування їжі, прання, тощо.

Без води людина не проживе й 5 днів, а без їжі може обійтися 5 тижнів, але за умови, що кожного дня питиме воду.

Чи потрібно економити воду?

Сьогодні вже третина населення Землі страждає від нестачі води.

Тоненька «ниточка» води із крана завтовшки із сірничок за добу перетворюється на 300-500 літрів втраченої води.

Якщо з крана постійно капає вода, то протягом місяця марно витікає 400 літрів води.

З хвилину з відкритого крана витікає 12-20 літрів безцінної прісної води!

Прислів'я.

Закрути міцніше кран, щоб не витік океан.

Отже, економія води – це справа звички.

Як економно використовувати воду?

  • Намагайтеся щільно закривати кран. Капання води з крану – це втрата дуже великої кількості води.

  • Руки мають бути завжди чистими. Їх потрібно часто мити. Зазвичай ми закручуємо кран, коли вже помили руки. Під час намилювання рук також потрібно закручувати кран. Так ми економимо воду.

  • У вільний час допомагайте мамі. Приберіть у кімнаті, помийте посуд. Під час миття посуду не залишайте кран постійно відкритим. Можна мити посуд у мийці, наповненій водою. Так ви будете економити воду. Обполіскувати посуд потрібно під проточною водою.

  • Овочі й фрукти можна споживати тільки добре помитими. Спочатку мийте їх у мисці. Так ви також економите воду. Потім обполосніть у друшляку під проточною водою.

У. Підсумок уроку.

Завершується наша подорож. До якого ж висновку ми прийшли.

ВИСНОВОК

Вода – це і життя. Без води не може жити жодна жива істота. Для багатьох організмів вода ще й середовище їх існування.

У нашому класі ласкаво засіяло сонечко. Воно дякує вам за те, що небайдужі до проблем нашої планети. Воно впевнено, що таким діткам, коли вони виростуть можна довірити нашу квітучу планету. Кожний із отримає маленьке сонечко з краплинкою на згадку про важливі проблеми на нашій планеті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Вода – життєдайна сила Мета: - поглибити знання учнів про воду та її властивості й застосування; - дати поняття про значення води в житті людини; - познайомити з наслідками впливу людини на природу, екологічними проблемами, які необхідно вирішувати на сучасному етапі; - виховувати людяне ставлення до природи в розмаїтті її об’єктів та явищ.
  • Додано
    27.02.2018
  • Розділ
    Природознавство
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    176
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    LZ592665
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання