і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в педагогічній практиці. Емоційний розвиток особистості засобами арт-терапії
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Принципи безпечної життєдіяльності

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № ____ Дата: __________

Тема уроку: Принципи безпечної життєдіяльності

Мета уроку:

розглянути поняття «безпека життєдіяльності» та «небезпека життєдіяльності»; сформувати уявлення про природні, техногенні, соціальні небезпеки, принципи безпечної життєдіяльності; формувати практичні вміння та навички складання повідомлень про небезпечну ситуацію;

розвивати навички безпечної поведінки, критичного мислення, уміння працювати з додатковою інформацією, приймати зважені рішення;

виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Очікувані результати: учні будуть знати поняття безпека, безпека життєдіяльності, зможуть класифікувати небезпеки (природні, техногенні, соціальні); пояснювати значення принципів безпечної життєдіяльності

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник, зошит; приклади ситуацій, схема «Принципи безпеки життєдіяльності», мультимедійна презентація, відеофрагменти, які ілюструють різні види небезпек, завдання для роботи в зошиті, притча

Хід уроку

I. Організаційний момент

  • Привітання, створення позитивного настрою

  • Перевірка готовності учнів до роботи на уроці, налаштування на активну працю.

  • Вправа «Смайлик»

  • Учні по колу передають одне одному якесь гарне побажання за допомогою міміки й жестів.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

  • Вправа «Вільний мікрофон»

  • До кого учні можуть звертатися у разі раптового погіршання здоров’я? (До батьків, родичів, шкільного медпрацівника, у «Швидку допомогу», до перехожих тощо.)

  • Робота в парах «Повідомлення до «Швидкої допомоги»

  • Учні розігрують рольовий діалог «хворого» та диспетчера «Швидкої допомоги», а потім міняються ролями.

ІII. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку

  • Обговорення ситуації

Оксана поспішала на шкільний вечір. Вона почала прасувати кофтинку, але раптом задзвонив телефон, і вона побігла знімати слухавку, забувши про праску. У результаті ледь не сталася пожежа, а на кофтинці залишилася дірка.

Оксана плакала й скаржилася всім, що в неї був невдалий день. Що б ви їй порадили?

  • Учитель вислуховує школярів і звертає увагу на те, що ми у своєму житті можемо опинитися в різних небезпечних ситуаціях.

  • Виконання завдання в робочому зошиті

  • Закінчіть речення

Сучасна людина мусить володіти культурою безпеки життєдіяльності, знати її основні принципи. Існує фізична, екологічна, соціальна безпека й безпека в надзвичайних ситуаціях. Існують природні, техногенні та соціальні небезпеки.

  • Слово вчителя

«Потреба в безпеці є однією з базових людських потреб. Тому не дивно, що небезпечні ситуації викликають тривогу, страх, відчай. Вони бентежать, дратують, позбавляють сну та апетиту. Відчуття безпеки, навпаки, дуже приємне. Воно супроводжується задоволенням, спокоєм, розслабленням. Кожна людина має постійно дбати про свою безпеку, а для цього повинна володіти багатьма навичками безпечної життєдіяльності».

Тому сьогодні ми будемо говорити про «Принципи безпечної життєдіяльності»

  • Запис теми уроку до зошиту

IV. Вивчення нового матеріалу

  • Розповідь учителя з елементами бесіди про принципи безпечної життєдіяльності (на основі презентації)

Людина живе в дуже складному світі. На жаль, цей світ приховує в собі небезпеки для життя й здоров’я людини. Тривалий час люди ставилися до небезпек, як до чогось неминучого, але потім почали розуміти, що багатьох із них можна уникнути. Сьогодні наголошують на тому, що існує потреба переходу до безпечного суспільства з безпечною системою стосунків. Сучасна людина повинна володіти культурою безпечної життєдіяльності.

  • Як ви вважаєте, що таке безпека?

Учитель уважно вислуховує відповіді дітей і дає словникове визначення слова «безпека».

Безпека — це стан захищеності життєво важливих інтересів особистості, суспільства й держави від внутрішніх і зовнішніх загроз.

Безпека життєдіяльності — це наука про комфортну й безпечну взаємодію людини з техносферою.

Безпека життєдіяльності будується на відповідних принципах і методах.

Принцип — це ідея, основне положення, а метод є способом досягнення мети.

Існує основна ідея — зробити життя максимально безпечним.

  • Чи можете ви навести приклади того, як люди роблять життя безпечним?

  • Які правила безпечної поведінки ви знаєте?

  • Які засоби безпеки ви знаєте?

  • Слово вчителя

Безпека може бути різною: фізична безпека; екологічна безпека; безпека в надзвичайних ситуаціях; соціальна безпека (до неї належать морально-психологічна безпека, правова безпека).

  • Чи можете ви навести приклади фізичної безпеки?

  • Чи можете ви навести приклади безпеки в надзвичайних ситуаціях?

  • Чи можете ви навести приклади соціальної безпеки?

  • Слово вчителя

Ми вже зрозуміли, що кожна людина повинна освоювати культуру безпечної життєдіяльності.

В її основі лежать такі головні принципи:

  • врахування не тільки своїх власних життєво важливих інтересів, а й інтересів інших людей, суспільства і держави;

  • взаємна відповідальність окремих людей, колективів, суспільства і держави щодо забезпечення безпечної життєдіяльності.

  • Робота за підручником

  • Учні зачитують принципи безпеки життєдіяльності (стр. 20, Бойченко Т.Є. та стр. 31, Бех І.Д.)

  • Виконання завдання на стр. 31, Бех І.Д.

  • Розгляд ситуації та бесіда з учнями про природні, техногенні та соціальні небезпеки:

У двері подзвонив незнайомець і сказав, що мама попросила передати їй сумку, яку вона випадково залишила вдома. Як ви вчините? Яка небезпека вам загрожує?

  • Яку безпеку ви гарантуєте собі, спілкуючись із людьми згідно із загальноприйнятими нормами й правилами?

  • Яку безпеку ви гарантуєте собі, виконуючи правила поведінки під час повені?

Так, попри всі наукові й технічні досягнення людства люди, як і раніше, залежать від природних явищ і не завжди можуть упоратися з природною стихією. Крім природних небезпек, існують ще техногенні.

Людина створила техносферу й використовує її для задоволення власних потреб. Але в деяких ситуаціях техносфера може стати небезпечною для людей. До техногенних небезпек належать транспортні аварії, пожежі, вибухи, аварії з викидом хімічно небезпечних речовин, радіоактивних речовин, раптовий обвал будинків і споруд тощо.

Крім природних і техногенних небезпек, є ще соціальні. До них належить війна, тероризм, злочинність, наркоманія, алкоголізм, тютюнокуріння.

  • Перегляд відео про природні, техногенні та соціальні небезпеки

V. Систематизація, узагальнення та застосування нових знань, умінь і навичок

  • Виконання завдань у робочому зошиті та їх взаємоперевірка

2. Познач літерою П фотоілюстрації, на яких зображені природні небезпеки, літерою

Т — техногенні, літерою С — соціальні.

3. Установи відповідність. Результат запиши в таблицю.

1. Сварки, бійки, глузування. 2. Забруднення довкілля отруйними речовинами. 3. Несприятливі погодні умови. 4. Аварії на підприємствах. 5. Епідемії хвороб. 6. Порушення правил користування побутовими приладами. 7. Сонячна радіація. 8. Кримінальні небезпеки. 9. Стихійні лиха.

Джерело ризику природного середовища

Джерело ризику техногенного середовища

Джерело ризику соціального середовища

4.

5. Установіть відповідність між описом і назвою складових здоров’я.

1) Здоров'я залежить від того, наскільки добре справляються зі своєю роботою опорно-рухова, кровоносна, травна, нервова, видільна та інші системи організму

А) Соціальна складова здоров'я

2) Людина є особистістю — представником суспільства, який вільно і відповідально визначає своє місце серед інших людей

Б) Фізична складова здоров'я

3) Людина здатна керувати своїм емоційним станом; вона має інтелект; духовний розвиток людини визначає мету її існування, ідеали і життєві цінності

В) Психічна і духовна складові здоров'я

VІ. Підсумок уроку

  • Підсумкове слово вчителя

Притча

Одного разу дві жаби впали в глечик зі сметаною. Одна злякалась і подумала, що надії на порятунок немає, тому склала лапи й загинула. А друга почала інтенсивно борсатися, аж поки збила масло. Тоді вона відштовхнулася від нього і вистрибнула з глечика на волю.

У будь-якій складній ситуації в житті не втрачайте надії, самовладання і боріться до кінця.

  • Вправа «Мікрофон»

  • Учні відповідають на проблемне запитання:

- Які риси характеру важливо розвивати підліткам, щоб убезпечитися від небезпеки?

VIІ. Оголошення результатів навчальної діяльності

VIII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання

Опрацювати §4 (стр. 18-24 (Бойченко Т.Є.) та §5 стр. 30-34 (Бех І.Д.)

Виконати завдання в зошиті

* Ознайомитися з видами ризику §4 (стр. 21-24 (Бойченко Т.Є.) та §5 стр. 33-34 (Бех І.Д.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
​ Під час даного уроку, учні зможуть розглянути поняття «безпека життєдіяльності» та «небезпека життєдіяльності»; сформувати уявлення про природні, техногенні, со­ціальні небезпеки, принципи безпечної життєдіяльності; формувати практичні вміння та навички складання повідомлень про небезпечну ситуацію
  • Додано
    13.08.2018
  • Розділ
    Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    713
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    DG028037
  • Вподобань
    1
Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь