Презентація та констпект уроку до МІЖНАРОДНОГО ДНЯ КНИГИ, початкова школа,1-2 клас, 6-8 РОКІВ
Включає конспект уроку, та інтерактивну презентацію, вже з готовою анімацією
План-конспект заняття
Тема: Всесвітній день книги.
Мета: розглянути відомості про історію створення книги; розвивати усне мовлення, уміння вчитися, застосовувати набуті знання на практиці, розвивати пам’ять, асоціативне мислення, виховувати пізнавальний інтерес, любов до книг, вміння працювати з книгою.
Обладнання: презентація, папір, олівці.
Перебіг заняття
Організація класу
1.1Привітання
- Доброго ранку,
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку!
Доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
1.2 Перевірка готовності до заняття
-Сядьте рівненько, дивіться та слухайте уважно. Готові? Починаймо!
2.Повідомлення теми і мети заняття
Пропоную дізнатися тему заняття відгадавши загадку.(слайд)
То ж ви здогадалися?
23 квітня відзначають Всесвітній день книги.
3. Основна частина
І сьогодні ми помандруємо сторінками «Книги про книгу».
3.1Перша сторінка – історична.
Раніше люди не вміли писати, тому вони малювали та видряпували на дереві, або на каменях.
Після винаходу письма люди почали використовувати для письма майже все, на чому можна писати — глиняні таблички, кору дерева, листи металу тощо. Перші книги писали на листях, корі, полотні, шовку, глиняних табличках, шкірі і папірусі. Папі́рус — товстий папероподібний матеріал, що виготовлявся в Єгипті з рослини.Його згортали у свитки.
Одна з найперших книг - Остроми́рове Єва́нгеліє. Бачите, як вона прикрашена, золотом, дорогоцінним камінням, це тому, що раніше книги були дуже дорогими. Їх писали від руки, палітурку виготовляли із шкіри, прикрашали золотом та самоцвітами. І коштували такі книги дуже дорого. Згодом винайшли друкарський станок і папір. І книги стали легшими і дешевшими.
3.2 Друга сторінка – інформаційна.
Ви багато разів брали до рук книжку. А чи знаєте ви з чого вона складається? (слайд, діти кажуть складові книги)
Будь-яка книжка складається із палітурки, форзацу, книжкового блуку і корінця.
3.3 Наступна сторінка – Ігрова.
Зараз ви читаєте дитячі книжки. Кожна книжка – окремий твір.
Зараз пограємо в гру «Відповідності». Ваше завдання упізнати героя і назвати книгу.
3.4 Наступна сторінка – Сторінка відпочинку.
Виконаймо гімнастику для очей.
3.5 Наступна сторінка – Сторінка перекладача.
В світі багато книг написаних іншими мовами. Щоб ми мали можливість читати книжки інших країн, для нас працюють перекладачі. Давайте й ми побудемо перекладачами. Яку ви вивчаєте мову іноземну?
Я буду читати оповідання, а ви замість малюнків називайте слова англійською.
3.6 Наступна сторінка – Сторінка творчості.
Книги – джерело мудрості, тому їх треба шанувати й берегти. Щоб зручніше було користуватися книжками, ми виготовимо закладку.
Підсумок: Наше заняття добігає кінця, ми з вами гарно попрацювали, дізналися багато нового, зробили закладинки, ви великі молодці.
Висновок: діти дізналися історію створення книжок, складові книжки, навчилися виготовляти закладку, навчилися застосовувати набуті знання на практиці.



