Відмовити - і мучитися почуттям провини? Чи мимохіть зробити щось потрібне не вам - і гніватися на себе, що вкотре піддалися чужій волі? Подумки ми завжди обираємо перше, на ділі частіше робимо друге.
Чому ж так важко дається просте "ні"? Причин багато.
Найпоширеніша - страх бути знехтуваним, неприйнятим. І зворотній бік - бажання бути корисним.

