Презентація "Силуети зоряної флотилії"

Образотворче мистецтво

Для кого: 5 Клас

13.09.2021

504

36

0

Опис документу:

Презентація "Силуети зоряної флотилії" призначена для здобувачів освіти, які вивчають образотворче мистецтво у 5 класі. В презетації дано поняття силуєту у графіці, предсавлено зразки силуетів ї їх види, вказано практичне завдання для здобувачів освіти.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Подія 2. Силуети зоряної флотилії
Слайд № 1

Подія 2. Силуети зоряної флотилії

Уявляю, як хочеться тобі скоріше побачити космічні кораблі, що вирушать у далекі мандри галактиками Всесвіту. Поглянь, он височать виразними силует...
Слайд № 2

Уявляю, як хочеться тобі скоріше побачити космічні кораблі, що вирушать у далекі мандри галактиками Всесвіту. Поглянь, он височать виразними силуетами на тлі неба величезні лайнери. Зоряна флотилія готова до старту. У якому зорельоті тобі хотілося б подорожувати? Спробуймо намалювати його за допомогою силуету.

Скарбничка мистецької мудрості Силует — вид графічної техніки, площинне однотонне зображення фігур і предметів. Форма силуету сприймається площинно...
Слайд № 3

Скарбничка мистецької мудрості Силует — вид графічної техніки, площинне однотонне зображення фігур і предметів. Форма силуету сприймається площинно через тональний контраст зображення і фону. При цьому форма узагальнюється, найхарактерніші її риси підкреслюються. Пляма і контур — лінія, що її окреслює, набувають у зображенні силуету виключного значення. Вони хоч і обмежують художника у засобах виразності, проте спонукають його до пошуку виразного художнього образу. Мистецтво силуету побудовано на контрасті двох кольорів — чорного і білого. Проте іноді художники вводять у свої композиції додаткові кольори: розфарбовують деталі або — найчастіше в пейзажах — тло.

 Силуети бувають мальованими (тушшю чи білилами) або вирізаними (з паперу, картону, тканин) та наклеєними на контрастний фон.
Слайд № 4

 Силуети бувають мальованими (тушшю чи білилами) або вирізаними (з паперу, картону, тканин) та наклеєними на контрастний фон.

У техніці силуету часто виконують портрет, а також інші зображення: фігуру, пейзаж, ілюстрацію, побутову замальовку, батальну сцену.
Слайд № 5

У техніці силуету часто виконують портрет, а також інші зображення: фігуру, пейзаж, ілюстрацію, побутову замальовку, батальну сцену.

Слайд № 6

Силуетне зображення може бути симетричним і асиметричним. Симетрія вимагає точної відповідності розташування елементів цілого шодо прямої лінії (ос...
Слайд № 7

Силуетне зображення може бути симетричним і асиметричним. Симетрія вимагає точної відповідності розташування елементів цілого шодо прямої лінії (осі симетрії), тоді вона дзеркальна, або шодо центру, тоді — осьова. Симетрична форма завжди впорядкована. Асиметрія — це відсутність або порушення симетрії.

І з джерела народної творчості    Виконати зображення у дзеркальній симетрії з паперу дуже просто: достатньо скласти аркуш навпіл і вирізати будь-я...
Слайд № 8

І з джерела народної творчості    Виконати зображення у дзеркальній симетрії з паперу дуже просто: достатньо скласти аркуш навпіл і вирізати будь-який силует — отримаємо два симетричні зображення. Таким способом здавна народні майстри створюють симетричні витинанки. Проте паперові силуети бувають і асиметричними. Роздивіться симетричну та асиметричну витинанки.

Один і той самий предмет, залежно від того, як ми на нього дивимося, може виглядати симетричним чи асиметричним. Фронтальне положення або вигляд «п...
Слайд № 9

Один і той самий предмет, залежно від того, як ми на нього дивимося, може виглядати симетричним чи асиметричним. Фронтальне положення або вигляд «прямо» (людини лицем, будинку фасадом) симетричне, а бокове (у профіль) — асиметричне. Роздивися симетричні та асиметричні зображення зорельотів.

Визначте симетричні та асиметричні силуети космічних кораблів.
Слайд № 10

Визначте симетричні та асиметричні силуети космічних кораблів.

Практичне завдання     Створи композицію «Силуети зоря мої флотилії» або «Зорельоти на старті» в техніці силуету. Поради Спочатку виконай ескізи ко...
Слайд № 11

Практичне завдання     Створи композицію «Силуети зоря мої флотилії» або «Зорельоти на старті» в техніці силуету. Поради Спочатку виконай ескізи композиції. Силуети космічних кораблів можуть бути симетричними й асиметричними. Композицію можна виконати за допомогою аплікації або використати графічні матеріали: чорну туш і пензлик для великих площин та перо для деталей, або товстий чорний маркер для замальовування силуету і гелеву ручку для уточнення частин малюнку. Крім традиційного для силуету чорного і білого кольорів, можна використати й інші, але обов’язково такі, щоб зберегти силу контрасту — світлого на темному чи темного на світлому.

Словник-путівник Силует — вирізане зображення або контурний малюнок, заповнені одним тоном, що контрастує із тлом. Контраст — зіставлення протилежн...
Слайд № 12

Словник-путівник Силует — вирізане зображення або контурний малюнок, заповнені одним тоном, що контрастує із тлом. Контраст — зіставлення протилежних за характером зображень, що посилює вплив кожного з них. Тло (фон) — частина образотворчої або декоративної композиції, що виконує допоміжну роль у вирішенні задуму (навколишнє середовище, дальній план). Симетрія — дзеркальне відображення частин одного цілого по обидва боки від центра або осі симетрії. Вісь симетрії— уявна лінія поділу, що розділяє предмет на дві абсолютно однакові частини, які є наче дзеркальним відображенням одна одної Асиметрія — відсутність або порушення симетрії.

Запитання і завдання 1.    Завдяки яким художнім засобам досягається виразність силуету? 2.    Які особливості побудови симетричної та асиметричної...
Слайд № 13

Запитання і завдання 1.    Завдяки яким художнім засобам досягається виразність силуету? 2.    Які особливості побудови симетричної та асиметричної форми? З *. Самостіійна пошукова робота. Пригадай природні форми. Намалюй силуетне симетричне та асиметричне зображення однієї і тієї ж рослини.   Художній проект для допитливих Спробуй вирізати силуетні портрети друзів, близьких. Використай вдалі варіанти для оформлення вітальних листівок.

Силуети космічних кораблів
Слайд № 14

Силуети космічних кораблів

Бажаю творчого успіху і натхнення!
Слайд № 15

Бажаю творчого успіху і натхнення!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.