Презентація " Практична робота №2. Спосіб життя первісних людей (мисливців і рибалок, землеробів і скотарів) на основі археологічних речових джерел.

Всесвітня історія

Для кого: 6 Клас

04.10.2021

277

13

0

Опис документу:

Мета практичної роботи : описати заняття та спосіб життя первісних людей (мисливців і рибалок, землеробів і скотарів) на основі різноманітних джерел. Для використання на уроках з історії та для дистанційного навчання.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Історичний диктант
Слайд № 1

Історичний диктант

Історичний диктант 1. Як називають пізній кам’яний вік? 2. Який вид господарства бере початок зі збиральництва? 3. Які заняття первісної людини пер...
Слайд № 2

Історичний диктант 1. Як називають пізній кам’яний вік? 2. Який вид господарства бере початок зі збиральництва? 3. Які заняття первісної людини передували появі скотарства? 4. Як називається вид діяльності, що полягав у виготовленні знарядь праці та побутових предметів, одягу для обміну або продажу. 5. Як називають виготовлення предметів побуту з глини? 6. До якого типу господарювання належить збиральництво, мисливство, рибальство? 7. Який тип господарювання поширився з появою землеробства і скотарства? 8. Який перший метал навчилися обробляти первісні люди? 9. До яких способів життя перейшли люди з появою землеробства та скотарства? 10. Назвіть найдавніші ремесла людей крім гончарства 11. Яку назву отримав мідно – кам’яний вік? 12. Якими були перші гроші людей?

Ознайомтеся з етнографічними джерелами, які розповідають про життя племен, що перебувають у своєму розвитку на рівні первісного суспільства, і дайт...
Слайд № 3

Ознайомтеся з етнографічними джерелами, які розповідають про життя племен, що перебувають у своєму розвитку на рівні первісного суспільства, і дайте відповіді на запитання. Із життя папуасів Нової Гвінеї ...Приходив Туй із двома іншими тубільцями. Усі були озброєні списами, луками зі стрілами, і кожен мав сокиру на плечі... Я оглянув вміст однієї із сумок, яку носили чоловіки на перев'язі через ліве плече... Знайшов у ній багато цікавого. Крім двох великих кам'яних ножів, тут були кістки, загострені з одного боку, які служили ножем і важелем. У невеликому бамбуковому футлярі знайшлися чотири загострені кістки, мабуть, інструменти, які замінюють голку, шило. Потім знайшов мушлю із зубчастим кінцем, яку тубільці використовують для вишкрібання кокоса. Був також подовжений шматок шкаралупи молодого кокоса, який заміняв ложку. 1. Які знаряддя праці мали тубільці? 2. із яких матеріалів були виготовлені ці предмети?

Із життя племен кубу острова Суматра (Індонезія) ...Він відламує довгу пряму палицю і, піднявши з берега струмка камінь, б'є ним по кінцю палиці, п...
Слайд № 4

Із життя племен кубу острова Суматра (Індонезія) ...Він відламує довгу пряму палицю і, піднявши з берега струмка камінь, б'є ним по кінцю палиці, поки та не розщепиться на гострі частини. Потім він здирає кору і, розділивши її на волокна, обмотує ними розщеплений кінець палиці. Спис для ловлі риби (гарпун) готовий. 1. Про яке заняття людей розповідається в уривку із джерела? 2. Які матеріали використано для виготовлення знаряддя праці?

Із життя індіанського племені ірокезів У давні часи ірокези використовували взуття, яке виготовляли зі шкури лося. Вони надрізали шкуру над і під к...
Слайд № 5

Із життя індіанського племені ірокезів У давні часи ірокези використовували взуття, яке виготовляли зі шкури лося. Вони надрізали шкуру над і під колінним суглобом тварини й потім здирали його суцільним шматком. Оскільки задня нога лося зігнута в цьому суглобі майже під прямим кутом, то знята з нього шкура підходить для людської ноги. Нижній кінець туго зшивали сухожиллями, а верхній кріпили до ноги ремінцями. 1. Про що розповідається в уривку? 2. Як індіанці використали свою спостережливість для виготовлення взуття?

Магічні дії напередодні полювання мисливців на острові Ніас (Індонезія) Мисливці, перш ніж вирушити на полювання, викопували яму й накривали її гіл...
Слайд № 6

Магічні дії напередодні полювання мисливців на острові Ніас (Індонезія) Мисливці, перш ніж вирушити на полювання, викопували яму й накривали її гілками, травою, листям, а потім заганяли в неї дичину. Під час копання вони мали дотримуватися деяких правил. Не можна було плювати (бо інакше дичина відвернеться від ями), сміятися (бо образяться стінки ями), вживати сіль, готувати їжу свиням. Перебуваючи в ямі, заборонялося чухатися, тому що ґрунт може розм'якнути й осісти... 1. Які обряди здійснювали мисливці напередодні полювання? 2. Чи виправдані придумані ними заборони? 3. Чому мисливці не сподівалися тільки на яму, а ще використовували магію?

Домашнє завдання: Повторити параграфи 1- 9, підготуватись до підсумкового тесту з розділу 1.
Слайд № 7

Домашнє завдання: Повторити параграфи 1- 9, підготуватись до підсумкового тесту з розділу 1.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.