Презентація "Небазпечні природні явища. Стихійні природні лиха" (частина 1)

Опис документу:
Представлена презентація "Небазпечні природні явища" може бути використана вчителями на уроках "Основи здоров'я", природознавство в повному або частковому обсязі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Підготувала вчитель – методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М. Частина 1
Слайд № 1

Підготувала вчитель – методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М. Частина 1

Надзвичайні природні явища являють собою над-природний кліматичний та метеорологічний фе-номен, небезпечний для життя людини і здатний завдати знач...
Слайд № 2

Надзвичайні природні явища являють собою над-природний кліматичний та метеорологічний фе-номен, небезпечний для життя людини і здатний завдати значної шкоди його господарству. Сього-дні такі кліматичні аномалії трапляються щодня в різних куточках нашої Землі.

Перешкодити екстремальним суворим кліматич-ним катаклізмам практично неможливо, залишає-ться тільки своєчасне прогнозування подій з ме-тою недопуще...
Слайд № 3

Перешкодити екстремальним суворим кліматич-ним катаклізмам практично неможливо, залишає-ться тільки своєчасне прогнозування подій з ме-тою недопущення жертв і матеріального збитку.

Метеорологічні: засуха, значне підвищення чи зниження температури, буря, ураган, смерч. Тектонічні: землетрус, зсув, виверження вулкану, цунамі. То...
Слайд № 4

Метеорологічні: засуха, значне підвищення чи зниження температури, буря, ураган, смерч. Тектонічні: землетрус, зсув, виверження вулкану, цунамі. Топологічні: селевий потік, повінь, лавина, каменепад, снігові замети, пожежа. Космічні: підвищене радіоактивне випромінювання, падіння великого космічного тіла. Біологічні: аномальне підвищення кількості мік-робіологічних об’єктів, епідемія.

Розглянемо деякі з них.
Слайд № 5

Розглянемо деякі з них.

За руйнівною дією та кількістю енергії, яка виді-ляється при виверженні вулкана, саме це стихійне лихо належить до найнебезпечніших для життє-діяль...
Слайд № 6

За руйнівною дією та кількістю енергії, яка виді-ляється при виверженні вулкана, саме це стихійне лихо належить до найнебезпечніших для життє-діяльності людства.

Виверження вулкана – це активна діяльність ву-лкана, що супроводжується викиданням на зем-ну поверхню розжарених уламків, попелу, лави. Під попелом...
Слайд № 7

Виверження вулкана – це активна діяльність ву-лкана, що супроводжується викиданням на зем-ну поверхню розжарених уламків, попелу, лави. Під попелом та лавою гинули цілі міста. Це явище небезпечне для будь-яких форм життя. Виверження вулкана може тривати від декількох годин до багатьох років. За ступенем активності їх класифікують на діючі, що дрімають і згаслі. 

Щорічно вчені фіксують близько 1 млн. сейсміч-них і мікросейсмічних коливань, 100 тис. з яких відчуваються людьми та 1000 спричиняють знач-ні збитки.
Слайд № 8

Щорічно вчені фіксують близько 1 млн. сейсміч-них і мікросейсмічних коливань, 100 тис. з яких відчуваються людьми та 1000 спричиняють знач-ні збитки.

Слайд № 9

Повені – це значне затоплення місцевості внаслі-док підйому рівня води в річці, озері, водосхови-щі, спричинене зливами, весняним таненням сні-гу, ...
Слайд № 10

Повені – це значне затоплення місцевості внаслі-док підйому рівня води в річці, озері, водосхови-щі, спричинене зливами, весняним таненням сні-гу, вітровим нагоном води, руйнуванням дамб і гребель.

Слайд № 11

Селі (грязьовий потік, зсуви) - це паводки з вели-кою концентрацією ґрунту, мінеральних частин, каміння, уламків гірських порід.
Слайд № 12

Селі (грязьовий потік, зсуви) - це паводки з вели-кою концентрацією ґрунту, мінеральних частин, каміння, уламків гірських порід.

Слайд № 13

Зсуви — це ковзкі зміщення мас гірських по-рід вниз по схилу, які виникають через пору-шення рівноваги. Зсуви виникають із-за осла-блення міцності ...
Слайд № 14

Зсуви — це ковзкі зміщення мас гірських по-рід вниз по схилу, які виникають через пору-шення рівноваги. Зсуви виникають із-за осла-блення міцності гірських порід внаслідок виві-трювання, вимивання опадами та підземними водами, систематичних поштовхів, нерозваж- ливої господарської діяльності людини тощо.

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
8
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!