Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Запобігти, врятувати, допомогти! Практичний порадник!
Дії у зоні раптового затоплення під час повені, паводка! Зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть потрібні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. По можливості негайно залишіть зону затоплення. Перед виходом з будинку вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у трубах. Зачиніть вікна й двері, якщо є час – закрийте вікна і двері першого поверху дошками (щитами). Відчиніть хлів – дайте худобі можливість рятуватися.
Дії у зоні раптового затоплення під час повені, паводка! Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях. Сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм допомогу. Потрапивши у воду, зніміть із себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).
Дії населення після повені, паводка! Переконайтеся, що ваше житло не дістало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, немає провалин у будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття. Не користуйтеся електромережею до повного висихання будинку. Обов‘язково кип‘ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення, дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.
Дії населення після повені, паводка! Здійснюйте осушування затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об‘єму води на добу. Електроприладами можна користуватися тільки після ретельного просушування. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена і дістала пошкодження. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.
Правила пожежної безпеки у лісі! У пожежонебезпечний період не розводьте багать у лісопаркових зонах. Коли погодні умови і місце дозволяють розпалити вогнище – розчистіть це місце від сміття, трави, листя, обкопайте, обкладіть камінням або обсипте землею/піском. Не залишайте вогонь без нагляду. Залишаючи місце відпочинку, залийте вогнище водою або засипте піском. Пам‘ятайте, що пожежу може спричинити просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою горючою речовиною ганчірка, і навіть заправка паливного бака машини під час роботи двигуна. До займання нерідко призводять непогашені сірники та цигарки. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Забороняється підпалювати ліс, аби подати сигнал про порятунок, а також підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами.
Найпростіші заходи безпеки на воді! Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижча за +17 - 19° С, у холоднішій купатися небезпечно. Плавати у воді можна не більше 20 хвилин. При переохолодженні можуть виникати судоми, припинитися дихання, людина може знепритомніти. Не можна входити і пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Небезпечно входити у воду в стані алкогольного сп‘яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях. Не запливайте далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
Найпростіші заходи безпеки на воді! Відчувши втому, не треба панікувати, навпаки, слід прагнути якнайшвидше добратися до берега. Необхідно навчитися «відпочивати» на воді. Для цього обов‘язково необхідно вміти плавати на спині. Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега. Якщо ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря у легені, зануритися у воду, і зробивши сильний ривок убік, спливти. Якщо ж руки або ноги заплуталися у водоростях, необхідно зупинитися (прийняти положення «поплавка», «спливання») і звільнитися від них. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильному хвилюванні води у морі.
Будьте обережні й дотримуйтеся правил безпеки! Ваша безпека – ваше здоров‘я!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»