Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Основні закони про працю
Дитяча праця – це не суто українська проблема, у світі 250 мільйонів дітей, які працюють. Міжнародна Організація Праці (МОП) дуже багато уваги приділяє захисту прав дитини в галузі праці.
Українське законодавство в цілому близьке до міжнародного. Конституція України закріплює право на працю, яке вміщує в собі право кожної людини заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає. Держава забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження соціального і майнового стану, раси або національності, статі мови, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання тощо.
Основним законодавчим актом, що регулює трудові правовідносини в Україні, є Кодекс законів про працю України. У ньому записані всі правові норми про взаємовідносини між робітником та роботодавцем.
Кодекс складається з 279 статей. Він містить норми, якими регулюють всі трудові відносини: права та обов’язки працівників, порядок працевлаштування, охорона праці, порядок звільнення, праця жінок та молоді, робочий час та час відпочинку.
Найзмістовнішим нормативно-правовим актом, що регулює трудові відносини працівників, є Кодекс законів про працю (КЗпП) України. Він становить основу такої галузі права, як трудове право.
У своєму житті ми зустрічаємося з положенням Кодексу закону про працю під час працевлаштування, зміну місця роботи, виконання трудових обов’язків.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»