Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Презентація до уроку з образотворчого мистецтва у 5 класі.

Образотворче мистецтво

Для кого: 5 Клас

28.09.2021

83

7

0

Опис документу:

Презентація на тему "Графіка. Силует. Створення композиції "Силуети тварин".

Презентація створена на допомогу вчителю в підготовці до уроку образотворчого мистецтва у 5 класі.

Метою презентації є закріплення знань з теми "Графіка", "Виражальні засоби графіки" , ознайомлення дітей з поняттям "Силует", історією його виникнення.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Графіка.Силует. Створення композиції «Силуети тварин»
Слайд № 1

Графіка.Силует. Створення композиції «Силуети тварин»

Тема уроку: Графіка. Силует. Створення композиції «Силуети тварин» Мета: Удосконалювати знання про графіку, виражальні засоби графіки та графічні м...
Слайд № 2

Тема уроку: Графіка. Силует. Створення композиції «Силуети тварин» Мета: Удосконалювати знання про графіку, виражальні засоби графіки та графічні матеріали. Ознайомити учнів із силуетною графікою, її походженням; загальними поняттями силует, контур. Визначати художні виражальні засоби силуетної графіки. Розвивати спостережливість, уяву, вміння виділяти головне. Виховувати інтерес до творчості.

Пригадаємо, про що ми розмовляли на минулому уроці. (знайти і пояснити поняття)
Слайд № 3

Пригадаємо, про що ми розмовляли на минулому уроці. (знайти і пояснити поняття)

Однотонне зображення фігури і предмета називають силуетом, а лінію, що окреслює силует і виражає характерні деталі, - контуром. Виражальним засобом...
Слайд № 4

Однотонне зображення фігури і предмета називають силуетом, а лінію, що окреслює силует і виражає характерні деталі, - контуром. Виражальним засобом у силуетних композиціях є контраст білого та чорного кольору.

Слайд № 5

Звідки зявилось мистецтво силуету? Мистецтво силуету виникло в Китаї, де здавна мали поширення картинки, виконані лише чорною фарбою і лише силуето...
Слайд № 6

Звідки зявилось мистецтво силуету? Мистецтво силуету виникло в Китаї, де здавна мали поширення картинки, виконані лише чорною фарбою і лише силуетом. В Європі їх називали - китайські тіні.

Сьогодні нашу з вами зустріч я хочу розпочати з історії, яка трапилась дуже давно у Франції. Жив собі один бідний художник. Одного разу вирішив він...
Слайд № 7

Сьогодні нашу з вами зустріч я хочу розпочати з історії, яка трапилась дуже давно у Франції. Жив собі один бідний художник. Одного разу вирішив він написати листа генеральному контролеру фінансів Етьєну де Силуету про своє злиденне життя і попрохати його про допомогу. Він взяв аркуш паперу і лишень вивів на ньому прізвище міністра, як з пера на папір впала крапля чорнила. На мить художник зажурився, та потім перетворив пляму на тінь, яка нібито впала від постаті міністра фінансів. Так замість листа міністр отримав малюнок. Згодом такі контурні зображення без деталей стали називатися силуетами – від імені міністра фінансів. Це сталося в 1759 році. До речі, він сам також захопився вирізанням силуетів із чорного паперу. Будучи дуже економним, Силует прикрашав стіни свого замку не гобеленами і дорогими картинами в розкішних рамах, а тінями. Етьєн підводив гостя до стіни і обводив його тінь, розфарбовував чорною фарбою. На білому тлі силует фігури був чітким і виразним. Згодом в замку Шатто-де-Берг на Марні зібралась незвичайна портретна галерея, перший і єдиний в своєму роді музей тіней.

Слайд № 8

Слайд № 9

Гра “Вгадай силует”
Слайд № 10

Гра “Вгадай силует”

Практичне завдання: Малювання силуету тварини (на вибір)
Слайд № 11

Практичне завдання: Малювання силуету тварини (на вибір)

Приклади силуетів тварин
Слайд № 12

Приклади силуетів тварин

Слайд № 13

Слайд № 14

Бажаю творчої удачі!
Слайд № 15

Бажаю творчої удачі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.