Презентація розроблена до підручника Федуна С.І., Чороного О.В. "Образотворче мистецтво 7 клас". Учні розширять свої знання щодо промислового дизайну та спробують виконати творче практичне завдання. Дистанційне навчання https://youtu.be/s6_vBtDg_yM
Опублікував/ла:
Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.
Будь ласка, оцініть матеріал!
Презентація розроблена до підручника Федуна С.І., Чороного О.В. "Образотворче мистецтво 7 клас". Учні розширять свої знання щодо промислового дизайну та спробують виконати творче практичне завдання. Дистанційне навчання https://youtu.be/s6_vBtDg_yM
Промисловий дизайн як обличчя епохи Урок образотворчого мистецтва №19 в 7 класі Савченко Т.Т.
Актуалізація знань: Узгодженість і впорядкованість усіх елементів, що становлять єдине ціле: А)симетрія; Б) гармонія; В) контраст. Різко виражена протилежність: А) контраст; Б) симетрія; В) гармонія. Художнє конструювання предметів побуту, формування гармонійного предметного середовища, створеного засобами промислового виробництва, для забезпечення найкращих умов праці, побуту та відпочинку людей: А) ужиткове мистецтво; Б) графіка; В) дизайн. Савченко Т.Т.
Асоціативний кущ Савченко Т.Т.
Савченко Т.Т. Виникнення промислового дизайну як особливого виду проектно-художньої діяльності відносять до кінця XIX ст., для якого характерним був масовий розвиток машинного виробництва. В умовах індустріального виробництва виробники все більше звертали увагу на привабливість і різноманітність зовнішнього вигляду виробів, зручність їхньої експлуатації. В результаті виникла потреба в особливих фахівцях, здатних не тільки створювати привабливий зовнішній вигляд, що відповідає часу і запитам споживачів, а й добре розбиратися в конструюванні й технології машинного виробництва.
XIX століття було століттям приголомшуючого прогресу. Одне технічне диво приходило на зміну іншому; століття, що почалося з карет, диліжансів і гусячого пера, закінчувалося автомобілем і друкарською машинкою. Один за одним з’являлися телеграф, телефон, радіо. Люди придумали спосіб робити точні зображення з натури, обходячись без допомоги художника, записувати і зберігати на століття людський голос, зробили перші спроби злетіти на апараті, який був | важчим за повітря, винайшли рухому фотографію — кіно. Савченко Т.Т.
Савченко Т.Т. Праця ремісника, процес створення форми предмета був безпосередньо пов’язаний з його виготовленням. У XIX ст., в час індустріалізації, створюються прототипи виробів у формі креслень, моделей і дослідних зразків, які потім виробляють у великій кількості за допомогою машин. Таким чином, дизайн перетвоюється у відокремлену форму проектно-художньої діяльності, формується нова професія — дизайнер промислових виробів. Іноді виникнення професії дизайнера пов’язують з початком XX століття, коли художники в окремих галузях промисловості отримали можливість працювати над створенням фірмового стилю підприємств, впливаючи на формоутворення їхньої продукції.
Савченко Т.Т. Цікавий і якісний дизайн промислового виробу — дієвий спосіб випередити конкурентів і зацікавити споживачів. До предметів промислового дизайну можна зарахувати посуд і кухонне начиння, побутові та промислові прилади, одяг, взуття, меблі, аксесуари, обладнання та навіть високо-технологічні вироби. Варіантом промислового дизайну вважається популярний сьогодні автомобільний і транспортний дизайн.
Практичне завдання Друзі! Світ речей, що нас оточує, надзвичайно різноманітний. Приємно, коли те, чим ми користуємося, є не просто зручним, а й по-справжньому гарним — естетичним. Спробуймо сьогодні сконструювати таку звичну, та необхідну річ, як підставка для олівців і ручок. Савченко Т.Т.
Савченко Т.Т. У нас вдома часто залишаються вже використані предмети, скажімо, картонні рулончики від паперових рушників. Для сьогоднішньої роботи саме вони нам знадобляться. Наслідуючи зазначені етапи роботи, намагайтеся прикрасити виріб оригінально — по-своєму, відповідно до власних естетичних уподобань.
План роботи: Візьмемо трубочки від паперових рушників і розріжемо їх так, щоб отримати три різних за висотою. Далі виріжемо зі щільного картону підставку. Вона може бути квадратна, прямокутна, кругла або будь-якої іншої форми. Щоби наш виріб мав кращий вигляд, обгорнемо його гарним папером від подарункових обгорток і за допомогою двостороннього скотча приклеїмо до картону. Можна використовувати і клей, кому як зручніше. Потім беремо трубочки й обклеюємо їх кольоровим папером за вказаним вище способом. Далі з’єднуємо наші циліндри з підставкою. Це найбільш відповідальний момент, бо з’єднати потрібно міцно й акуратно, щоб було не соромно за шов і щоб рулончик все-таки стояв на своєму місці. А тепер починається творча частина роботи. Будемо нашу підставку прикрашати! Тут вже ви можете покладатися тільки на власну фантазію. Савченко Т.Т.
Ще ідеї для творчої роботи: Савченко Т.Т.
Творчого натхнення. Савченко Т.Т.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.
Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.
Будь ласка, оцініть матеріал!
20 грн
30 грн
30 грн
15 грн