Правознавство. Виробничий кооператив. Сільськогосподарський кооператив

Опис документу:
У роботі виконано теоретичний аналіз поняття і ознак виробничих кооперативів, розвитку інституту виробничого кооперативу, вивчено організаційні основи діяльності виробничого кооперативу і правовий режим майна у виробничому кооперативі та порядок переходу паю. Стоаття може бути використана для додатової роботи з правознавства. Розробка буде доцільною для підготовки до олімпіад і турнірів з правознавства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Виробничий кооператив.

Сільськогосподарський кооператив

Питання правового становища виробничих колективів є надзвичайно актуальною у наш час. Кооперативи грають значну роль в сучасній економіці, адже кооперація праці означає єдність, узгодженість спільних дій окремих працівників, їх колективів або національних господарств у процесі відтворення матеріальних чи духовних цінностей.

Різновидом кооперативів є виробничі кооперативи. Метою об’єднання у виробничий кооператив є спільна виробнича або інша господарська діяльність (виробництво, переробка, збут промислової, сільськогосподарської та іншої продукції, виконання робіт, торгівля, побутове обслуговування, надання інших послуг).

За ознакою сфери та характеру діяльності, а також за спеціальним законодавчим і організаційним забезпеченням серед виробничих кооперативів слід виокремити сільськогосподарські виробничі кооперативи.

Їх особливостями є те, що сільськогосподарські виробничі кооперативи:

по-перше, розміщуються, як правило, у сільській місцевості;

по-друге, здійснюють виробництво продукції сільського, а також рибного і лісового господарства;

по-третє, використовують землю як основний засіб виробничої діяльності;

по-четверте, мають сезонний характер виробництва;

по-п’яте, результати їх роботи залежать від природно-кліматичних умов.

Спеціальне регулювання правових, економічних, організаційних та соціальних умов діяльності у сільському господарстві кооперативів здійснюється Законом України «Про сільськогосподарську кооперацію», який є комплексним нормативно-правовим актом вищої юридичної сили. Його комплексний характер полягає в тому, що він регулює низку взаємопов’язаних між собою земельних, трудових, майнових, організаційно-управлінських та інших відносин, які існують у сільськогосподарському кооперативів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.