Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Виробничий кооператив.
Принципи створення і діяльності виробничого кооперативу
Питання правового становища виробничих колективів є надзвичайно актуальною у наш час. Кооперативи грають значну роль в сучасній економіці, адже кооперація праці означає єдність, узгодженість спільних дій окремих працівників, їх колективів або національних господарств у процесі відтворення матеріальних чи духовних цінностей.
Різновидом кооперативів є виробничі кооперативи. Метою об’єднання у виробничий кооператив є спільна виробнича або інша господарська діяльність (виробництво, переробка, збут промислової, сільськогосподарської та іншої продукції, виконання робіт, торгівля, побутове обслуговування, надання інших послуг).
Згідно зі ст. 96 ГК виробничі кооперативи створюються та здійснюють свою діяльність за такими принципами:
▪ добровільність членства громадян у кооперативі та вільний вихід з нього;
▪ особиста трудова участь членів кооперативу у діяльності підприємства;
▪ відкритість і доступність членства для тих, хто визнає статут кооперативу, бажає брати участь у його діяльності на умовах, встановлених статутом кооперативу;
▪ демократичний характер управління кооперативом, рівні права членів кооперативу при прийнятті рішень;
▪ розподіл доходу між членами кооперативу відповідно до їх трудової та майнової участі в діяльності кооперативу;
▪ контроль членів кооперативу за його роботою в порядку, визначеному статутом.
Ці принципи діяльності виробничих кооперативів забезпечують високий ступінь гнучкості та адаптивності даного виду підприємницьких товариств до економічних, правових, організаційних та соціальних умов, а також їх стабільність та стійкість проти недружніх і недобросовісних дій керівництва кооперативу та третіх осіб (наприклад, «виведення» активів, доведення до банкрутства, «рейдерство», недружнє поглинання тощо).
Виробничий коператив вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації відповідно до вимог Господарського кодексу.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»