Правознавство. Виробничий кооператив. Поняття виробничого кооперативу

Опис документу:
У роботі виконано теоретичний аналіз поняття і ознак виробничих кооперативів, розвитку інституту виробничого кооперативу, вивчено організаційні основи діяльності виробничого кооперативу і правовий режим майна у виробничому кооперативі та порядок переходу паю. Стоаття може бути використана для додатової роботи з правознавства. Розробка буде доцільною для підготовки до олімпіад і турнірів з правознавства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

1

Виробничий кооператив.

Поняття виробничого кооперативу

У системі юридичних осіб приватного права самостійне місце займають виробничі кооперативи. Як форма об’єднання господарської діяльності фізичних осіб виробничі кооперативи набули значного поширення в європейських країнах у ХVІІІ ст., а на території сучасної України були відомі ще з XIX ст. У радянський період виробничі кооперативи зберегли своє існування переважно у формі сільськогосподарської артілі та колгоспів, хоч їх правовий статус та економічне становище були досить суперечливими та невизначеними. Закон «Про кооперацію в СРСР» створив новий поштовх для розвитку кооперативного руху.

Однак після проголошення незалежності України, у зв’язку з прийняттям законодавчих актів про підприємництво кооперативи у сфері виробництва і послуг почали масово перетворюватися на господарські товариства. На цей крок їх спонукало те, що діяльність таких кооперативів в Україні законодавчо не була врегульована, і вони не мали гарантій для захисту своєї кооперативної діяльності та інтересів. Тим не менше, з початку 90-х років минулого століття Україна вживає заходи правового, економічного, організаційного та політичного характеру, спрямовані на відновлення та активізацію кооперативного руху.

Сьогодні законодавчу базу функціонування виробничих кооперативів складають Цивільний (ЦК) та Господарський кодекси України (ГК), а також Закони України «Про кооперацію» і «Про сільськогосподарську кооперацію», в яких визначені правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні. Правовий статус виробничих кооперативів, права та обов’язки їх членів можуть встановлюються і іншими законами.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.